Úvodní stránka » CZE / SK unique bands & singers » 2Wings - Songs from another Pocket v Japonsku

  

Japan flag picture animation  

2Wings: hudební pocta Čapkovi

9.4.2010 | PR

Kytaroví 2Wings ctí rock 60. a 70. let, což předvádí i na svém druhém albu, které pojmenovali po čapkovsku Songs from another Pocket.

CD vychází opět na vlastním labelu Pop Dissident Records a bylo opatřeno exkluzivním digipackovým obalem s 12stránkovým bookletem. Novinka, kterou začali 2Wings natáčet v březnu 2009 v již téměř domovském studiu 3bees, přináší 10 původních skladeb z dílny Dana Šustra a jednu coververzi slavné písně Have a lucky day (původně od Morphine).


Na albu rovněž hostovali tři zajímaví hudebníci ze současné klubové scény: v písni The Reason podpořil za klavírem Andy Čermák ze Sunflower Caravan, téměř nirvanovskou unplugged verzi coveru Have a lucky day vyšperkovala cellistka Alžběta Bártová a kytarista Honza Ponocný (Circus Ponorka) obsadil svým partem pravý kanál v bluesové skladbě The Sign of Fire. Parafráze čapkovských povídek v názvu alba není náhodná. "Oproti debutovému albu Overseas pilots, jehož texty byly převážně o emocích, se tentokrát jedná v textové rovině o příběhovější album. Každá píseň je de facto samostatný útvar jako povídka, které jsme navíc pomáhali inscenacemi konkrétních zvuků. Proto ta paralela na známou Čapkovu knihu, říká skladatel, zpěvák a kytarista Dan Šustr.

 

"Že práce na albu trvala poměrně dlouho, nám nevadí, pokračuje Šustr. "3bees Session vznikly za 26 hodin a tahle deska skoro za rok. Skladby navíc zrály i ohráváním na živých vystoupeních. Nic nás k vydání netlačí a tak si to můžeme dovolit. Máme taky radost, že jsme měli i dost času si pěkně vyhrát s obalem.“ MP3 ukázky a několik skladeb ke stažení zdarma stejně jako české verze textů či videa najdete na webu skupiny  .www.2wings.cz".

(článek byl mírně zkrácen/aktualizován)

zdroj: kapela

http://www.ireport.cz/cz/Clanek/2wings+hudebni+pocta+capkovi2Wings - Songs from another Pocket
http://www.2wings.cz/

2Wings Dana Šustra vydávají živé album z Blues Alive 2009, pokřtí ho na letošním ročníku.
21.10.
 | Autor: PR | sekce: tisková zpráva
2Wings, kytarové indie rockové trio složené z hudebníků z Tiché dohody vedené skladatelem, kytaristou a zpěvákem Danem Šustrem, vydává 1. listopadu záznam svého vystoupení na loňském festivalu Blues Alive. Formace album pokřtí na letošním patnáctém ročníku festivalu, který proběhne od 18. do 20. listopadu v Šumperku. Na nahrávce se stejně jako na koncertě objevují tři exkluzivní hosté: kytarista Honza Ponocný (Circus Ponorka), nejlepší český hráč na foukací harmoniku Ondřej Konrád, s nimiž 2Wings hrají akustické verze vybraných písní ze svých studiových alb („Offerings to the God of Speed“, „Face Next Door“, „Information Overdose“ a „The Sign of Fire“), a zpěvačka Blanka Šrůmová, čímž se na polovině záznamu de facto objevuje celá Tichá dohoda. Všechny písně kromě poslední pocházejí z autorské dílny Dana Šustra a dobře poukazují na jeho bluesové kořeny od počátků tvorby Tiché dohody až po současný repertoár 2Wings. Nezkrácený 40 minutový záznam bude doplněn bonusovými tracky albových verzí písní z koncertu pro ilustraci rozdílu mezi elektrickými a akustickými verzemi. Celé CD má 60 minut.

Na CD zazní i dvě písně z repertoáru Tiché dohody – „Come 2gether“ z roku 1998 z posledního studiového alba TD „Válcovna vkusu s.r.o.“ a blues „Čas všechno zahojí“ z debutového alba „Chci přežít“z roku 1990 a na závěr i „tradiční“ cover Tiché dohody „Gloria“ (vyšel na SP „Má duše se vznáší“ 1992, byl natočen v rámci TV pořadu „Na kloboučku“ (1997) a loni byl opět vydán jako bonus track na reedici CD „Underpop“ (Recycled). Patronem CD je dramaturg festivalu a novinář Ondřej Bezr a CD vychází ve spolupráci s Blues Alive a ČRo Olomouc, který nahrávku pořídil. Smíchána byla opět v téměř „domovském“ studiu skupiny 3bees v Praze. CD vychází na vlastním labelu „Pop Dissident Records“ a bude k dostání v omezené edici na XV. Ročníku festivalu Blues Alive a v e-shopu na webu skupiny.

Festival Blues Alive, největší středoevropská přehlídka bluesové hudby nabídne svým návštěvníkům bohatě prostřený hudební stůl. „Patnáctka na Blues Alive bude ve znamení nejpočetnější a nejkvalitnější zahraniční účasti za celou historii,“ říká ředitel Vladimír Rybička. „Zároveň se ve větší míře než obvykle na festival vrátí hudebníci, kteří v minulosti na Blues Alive v roli hlavních hvězd již vystoupili. Diváci je ale budou moci slyšet v nových sestavách a polohách,“ doplňuje dramaturg Ondřej Bezr. K nim patří například kytarista Corey Harris, harmonikář Johnny Mars, kytarista a zpěvák Michael Roach nebo izraelsko-nizozemsko-americká formace No Blues. Nejslavnějším „gratulantem“ se ale na závěr celého programu stane hudebník, kterého ještě Blues Alive nemělo čest hostit: Johnny Winter, jeden z největších žijících bluesových kytaristů všech dob. Vstupenky na letošní Blues Alive jsou v prodeji od poloviny července. Více informací na www.bluesalive.cz.

2Wings vznikli v roce 2006 a vedle Dana Šustra je tvoří hráč na 6tistrunnou baskytaru Michal „Sherry“ Šerák a bubeník Václav „Wendy“ Šváb. Trio čerpá inspiraci z rocku 60. a 70. let. 2Wings (W2) dosud natočili a vydali 2 studiová alba (Overseas Pilots - 2007, Songs from Another Pocket - 2010), akustické studiové sessions písní z prvního alba „3bees Sessions“ (2008), Blu ray disc „Overseas Pilots“ (2008), 1 CD singl a 2 CD EP.
Muzikus.cz homepage

Japan flag picture animation
Japonsko je z hlediska Tais Awards trochu zvláštní země. Nejenom tím, že Japonci jsou  návštěvníky webu TA, vždyť zatím nás z této země vycházejícího slunce navštívilo pouze 34 měst *:
Fukuoka
Kitakyushu
Kumamoto
z ostrova Kyūshū (九州)
+
ÓsakaSuzuka
Ota
Aomori
Beppu
Ikoma
Shingaya
Shinjuku
Koma 
Nerima
Nagano
Niigatu
Machida
Kawaguchi
Kamamoto
Tokyo
Nagoya
Kizuki
Shibuya
Fujinomiya
Funabashi
Chiba
Tsukuba
Nisshin
z ostrova 

Honshū (本州),

Map of Japan
což je ten největší/centrální japonský ostrov. Co má společného Japonsko s kapelou Dana Šustra - 2Wings? Album Songs from another Pocket  díky misím spolupracovníka Tais Awards do této nádherné země doputovalo do jednoho z těchto čtyřiatřiceti měst. Doletí  2Wings do země vycházejícího slunce? Uvidíme.
[poznámka: * oproti USA - 613 měst, Spojenému Království (128), Spolkové republice Německo (101),  Kanadě (102), Francii (87), Itálii (52),  Nizozemí (52), Polsku (35), Belgii, (37), Mexiku (39), Brazílii (34), Rusku (33), Španělsku (35), Slovensku (32) anebo České republice (189) se to může jevit jako pouhá hrstka]. 


 

File:Burtmunro1920indian.JPG
Replica of The 1920 Indian motorcycle used by Burt Munro to break the land speed record on display at Te Papa, photographed by DO'Neil. The replica reproduces the Munro's Indian in 1962, with three tail fins. 
Burt Munro ( Herbert James 'Burt' Munro, (Bert in his youth) (25 March 1899 – 6 January 1978) was a New Zealand motorcycle racer, famous for setting an under-1000cc world record, at Bonneville, 26 August 1967. This record still stands today. Munro was 68 and was riding a 47-year old machine when he set his last record.)

News & Actualities

13.11.2011

Eric Copeland – Whorehouse Blues (2011)

13.11.2011

Carter Tanton – Free Clouds (2011)

13.11.2011

Kathleen Edwards – Voyageur (2012)

12.11.2011

Nina Hagen – Volksbeat (2011)

12.11.2011

Gary Lucas & Gods and Monsters – The Ordeal of Civility (2011)

12.11.2011

Aurelio Voltaire – Riding a Black Unicorn Down the Side of ...

12.11.2011

Skaldowie – Od Wschodu do Zachodu Słońca

29.10.2011

Anna Ternheim – The Night Visitor

8.9.2011

Jack Johnson - Brushfire Fairytales

29.8.2011

Ladě – Kalná

archiv

News & accesories

Happening

Music. Warmth people. Good songs.Delight in female voice.YOU!

Kaki King