OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

AGU — Ke Světlu  (September 5th, 2015)

AGU — Ke Světlu (September 5th, 2015)

               AGU — Ke Světlu  (September 5th, 2015)                                                      ♦   NEWSLETTER YANNICK SOUTH / AGU.
•   Jediná svého druhu.
•   AGU je polská muzikantka, žije v Praze. Její hudba, jemná a pokojná, vytváří pomocí minimalistických kytarových smyček a něžného zpěvu psychedelicky snovou atmosféru. Přestože vystupuje teprve necelé dva roky, má za sebou přes stovku koncertů ve třech zemích Evropy.                  •   Právě vycházející album předznamenalo EP Mouthful Of Dreams, které nahrála s vynikajícím s kytaristou Tomášem J. Holým. Píseň Papierowe Sny se dokonce dostala až mezi 20 nejúspěšnějších skladeb Velké Sedmy Radia 1 za rok 2014. Debut Ke Světlu vychází díky úspěšné crowdfundingové kampani na Startovači. Písně z nahrávky Mouthful of Dreams doplnila AGU o šest novinek a celek nahrála pod producentem Romanem Raiem. Kolegou jí i tentokrát zůstal Tomáš J. Holý. Ještě před datem oficiálního vydání bylo album nominováno na cenu TAIS AWARDS. Jeji zástupci AGU charakterizovali těmito slovy:
•   „Jediná svého druhu, ne však kvůli absenci konkurence. Spíše si dokázala najít přesně to své místo v přítomnosti celé plejády asi čtyřiceti zpěvaček střední Evropy, na které vstoupit je téměř posvátným aktem. Zanechává svou vlastní nesmazatelnou stopu v nesmrtelném světě variabilních, zkušených zpěvaček — s dobrým citem pro výběr kytaristů a schopností navodit pocit potřeby slyšet její písně znova a znova.“
•   Album Ke Světlu pokřtí AGU v pražské kavárně Potrvá, v sobotu 26. září 2015. AGU vystoupí společně s kytaristou Viktorem Chomiakem a jako hosté zahrají °27°. Desku můžete ve fyzické i digitální podobě zakoupit na e–shopu Yannick South i bandcampové stránce vydavatelství. Na Bandcampu si Ke Světlu můžete celé i poslechnout v podobě streamu. 


♣   Světlo může znamenat čilost nebo veselost, opak zasmušilosti. : „Nesnížili světlo mého obličeje,“ jakoby říkala Agu. I když druzí byli zasmušilí a skleslí, nezpůsobilo to, že by se zpěvačka, kytaristka a skladatelka dostala do podobného rozpoložení. Výsledkem je toto album.
♦   Z mraků a duhy, ze světla a tmy, z chladivých kapek rosy a tvrdých kamenů zrodily se písničky... Tak ať tedy žijou!
Location: Prague, Czech Republic
Album release: September 5th, 2015
Record Label: Yannick South
Duration:
Tracks:
01. ŘEKA     5:54
02. PAPIEROWE SNY     3:39
03. KALEKA     4:06
04. MOUTHFUL OF BREAD     5:03
05. A TY ŚPISZ      3:32
06. HLUBINA     6:03
07. NEW YEAR     3:28
08. SOMA     3:59
09. TEČKA     4:27
10. UKOLÉBAVKA     3:29
Concerts:
¤  17 / 10 / 2015 ⋅ Klub NAPA bar and gallery ⋅ Praha / CZ
¤  26 / 09 / 2015 ⋅ Klub Kavárna Potrvá ⋅ Praha / CZ
¤  16 / 09 / 2015 ⋅ Liberec, ČR ⋅ Liberec / CZ
¤  15 / 09 / 2015 ⋅ Klub NoD ⋅ Praha / CZ
Description:
♦   Hebrejský výraz ʼór a řecký výraz fos se vztahují — jak doslovně, tak i obrazně — na to, co vychází ze svítících těles, jako je lampa (Jer 25:10) nebo slunce, a také na to, co je opakem tmy. (Iz 5:20; Jan 11:10, 11) Obecně se má za to, že světlo je tvořeno částicemi energie, které mají i vlastnosti vln. Dodnes však člověk neumí plně zodpovědět otázku: „Kdepak je cesta, jíž se rozděluje světlo?“ (Job 38:24)
♦   Sluneční světlo je kombinací barev. Každá barva má jinou vlnovou délku. Barva nějakého předmětu je určena tím, jakou část světelného spektra odráží jeho povrch. Světlo tedy poskytuje těch mnoho barevných odstínů, které jsou potěšením pro oko. Je také nezbytné pro pokračování života na zemi — života rostlin, zvířat i lidí.
♦   Bůh je Tvůrcem světla a Stvořitelem temnoty. (Iz 45:7) V prvním stvořitelském dni řekl: „Ať nastane světlo.“ (1Mo 1:3) Již dříve stvořil nebesa (včetně „velkých světel“ — slunce, měsíce a hvězd; srovnej Ža 136:7–9) a zemi. (1Mo 1:1) A tak to, že na zemi začalo existovat světlo, zjevně znamenalo postupné odstraňování všeho, co dosud slunečním paprskům bránilo v přístupu na tuto planetu. A k ‚oddělení‘ světla od tmy muselo dojít v souvislosti s rotací země na její oběžné dráze kolem slunce. (1Mo 1:4, 5) Mnohem později Bůh postihl tmou Egypťany, ctitele slunce, ale tato tma nepostihla Izraelity. (2Mo 10:21–23) Když Bůh vyváděl svůj lid z Egypta, poskytoval jim světlo prostřednictvím ohnivého sloupu. (2Mo 13:21; 14:19, 20; Ža 78:14)
♦   Jak bychom se obešli bez světla? Představ si, že by ses každý den v roce probouzel do dvaceti čtyř hodin tmy. Představ si, že by svět byl bez barev, protože bez světla nejsou barvy. Kdyby neexistovalo světlo, neexistovali bychom vlastně ani my! Proč ne? Zelené rostlinstvo totiž používá světlo při procesu fotosyntézy k výrobě potravy, kterou jíme — obilnin, zeleniny i ovoce. Jistě, někdy jíme maso zvířat. Ale potravou těchto zvířat byly rostliny nebo jiná zvířata, která žila z rostlin. Náš tělesný život je tedy plně závislý na světle.
♦   Naše světlo přichází od slunce, což je hvězda. Naše slunce sice vydává obrovské množství světla, ale přesto je pouze hvězdou střední velikosti. Mnohé hvězdy jsou daleko větší. Hvězdné seskupení, v němž žijeme, galaxie Mléčná dráha, obsahuje více než sto miliard hvězd. A ve vesmíru jsou nesčetné miliardy galaxií. Je to málo? Ne, to je obrovské množství hvězd! Jak nesmírné množství světla vyzařují!
♦   Pochopitelně album není uměleckým rozborem, cíleným na duchovní otázky, ani si nečiní nárok na příliš vysoké principy, možná je namístě uvažovat o jakési alegorii, což je rozšířená metafora, ve které řada činností symbolizuje jiné činnosti, přičemž původci děje jsou často předobrazem nebo personifikací něčeho jiného. Tais Awards zkoumá různé souvislosti, přesahy, sleduje široký rozsah významů hudby. Album „Ke Světlu“ si ve světle výše uvedených skutečností zaslouží nominaci.
Bandcamp: https://agumusic.bandcamp.com/releases
Label: http://www.yannicksouth.com/
Website: http://www.agumusic.com/
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

AGU — Ke Světlu  (September 5th, 2015)

 

NEWS

13.7.2019

Tycho — Weather

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

archiv

ALBUM COVERS X.

KC50 Vol. 14: FraKctured
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540