Born Ruffians — Juice (April 3, 2020)CANADA emoji                    Born Ruffians — Juice (April 3, 2020) Born Ruffians — Juice (April 3, 2020)•♠•   Jak jejich název napovídá, Born Ruffians není přesně remanentní typ [• trvající • zbytkový]. Vyvrcholením patnáctileté kariéry je Juice, jejich nové album — a jejich šesté doposud — je odvážné, drzé a rozhodně neuzavřené. Kapela — zpěvák / kytarista Luke Lalonde, basista Mitch DeRosier a bubeník Steve Hamelin — vytvářejí zvuk, kterým jsou zcela odhodláni promítat plnou vášeň a sílu vysoce naladěného rock ’n’ rollového veselí. Úvodní trifecta — „Padám v lásce každou noc“, „Breathe“ a „Dedication“ — toto hodnocení potvrzuje, ale ve skutečnosti v sadě není jediná píseň, která by nezachovávala punkový postoj v postoji, vhodnosti nebo jejich kombinací. Vzhledem k tomu, že se jedná o popkordovou pop~off kilterovou hudbu, Born Ruffians najde příčinu k odvaze a zároveň hledá důvod k oslavě nekonečných možností, které přináší výběr a riskování. Ne že by vždy existoval důvod k optimismu: „Měl jsem sen a ty jsi tam nebyl / Prosím, vzbuď mě z této noční můry,“ vzpomíná Lalonde v „Hey You“, ironicky nejúžasněji znějící skladbě celého alba. Takže také „Squeaky“, která následuje, přidává nádech do jinak bouřlivého tónu alba. Utišený refrén lze považovat spíše za naléhání, než za projev podráždění, což je motiv, který se přenáší až do zbytku setlistu.
•♠•   Ve skutečnosti písně, blížící se ke konci alba, preferují nuance převahy nad hlukem, který jsme slyšeli dříve. „Squeaky“ je maskováno pod rouškou měkké serenády, zatímco „Hazy Wave“ je, jak název napovídá, bezeslovní kaskádou zvuků ve prospěch atmosféry a vylepšení nálady. Poslední skladba „Wavy Haze“ je chladnějším pohlazením, s tichými harmoniemi, které prosvítají s jakýmsi éterickým zářením. Nakonec se Juice stejně projeví až po opakovaném naslouchání. Pokud má Lalonde problémy se světem jako celkem, odvádí to dobře, když je maskuje skrz drsnou zdrženlivost. Konzistence se k dobru nepočítá, ale může mít skutečný smysl. Juice je osvěžující připomínkou, že je lepší znít trochu neusazeně, možná silně rozrušeně, než pokaždé být obyčejný a důsledný. Born Ruffians naopak poskytuje veškerou spontánnost, jak jen to jejich spiritualita styl dovoluje. Album vychází jako First Edition LP (transparent), také Standard Edition LP a CD. Lukas Lalonde prohlásil: „Podobně jako náš poslední singl „Wave Haze“, „Breathe“ je o našem vztahu s našimi vlastními vzpomínkami — ačkoli se více zaměřuje na nechtěné vzpomínky, které se nám v náhodných časech vnucují. Někdy v autobuse se otřu nebo slyšitelně zalapám po dechu, protože můj mozek dodá něco, co jsem udělal v páté třídě, a hrozně toholituji. Nebo někdy vyskočí pěkná vzpomínka na návštěvu. Je to něco o bitvě mezi světlem a temnotou v mém mozku, bojujíc navzájem o nemovitost nahoře. Abych sám sebe citoval ... „měl jsem sen, láska a světlo zvítězilo. Probudil jsem se smíchem. Probudil mě zpěv.“Location: Toronto, Ontario
Album release: April 3, 2020
Record Label: Yep Roc Records/Wavy Haze Records
Duration:     29:10
Tracks:
01. I Fall in Love Every Night   4:04
02. Breathe   3:28
03. Dedication   2:44
04. The Poet (Can’t Jam)   3:45
05. I’m Fine   2:02
06. Hey You (feat. Maddy Wilde)   3:08
07. Squeaky   4:37
08. Hazy Wave   1:17
09. Wavy Haze   4:05
Description:
•♠•   Critically acclaimed indie rock mainstays Born Ruffians return with their sixth studio album, JUICE, on Yep Roc Records. JUICE finds the band moving into a more confident and polished direction, bringing to mind 1970s songwriting prowess with layered, and mature production sensibilities. The album was produced by Graham Walsh, known for his work with Alvvays, !!! (Chk Chk Chk), and Holy Fuck.
ABOUT:
•♠•   JUICE, the 6th full~length record from Born Ruffians, is a hyper, earnest, and affecting collection of rock and roll songs, written and polished over a three~year span then sewn together into a cohesive and uniquely enjoyable experience. It’s Born Ruffians —guitarist/vocalist Luke Lalonde, bassist Mitch Derosier, and drummer Steve Hamelin — as they’ve always been: on their own terms, heads against the wind until their work is done.
•♠•   JUICE suggests a desperate appreciation for the major key melodies and camaraderie that are prompted when your back is against the wall. Heard on their own, each single is a neon bolt of energy and storytelling, but placed alongside and tumbling into one another from start to finish, they’re recontextualized as interlocking pieces in a sweet, punchy puzzle. 
•♠•   The record is a testament to where Born Ruffians have come from, and a bright, bold, pulpy mission statement for the future. However weird and overwhelming things get, Born Ruffians are back to remind us that they’re in this for the long haul.  
Website: https://www.bornruffians.ca/
Twitter: https://twitter.com/bornruffians
FB: https://www.facebook.com/BornRuffians/
Bandcamp: https://bornruffians.bandcamp.com/album/juice
Label: https://www.wavyhaze.com/
Label: https://www.yeproc.com/

ALBUM COVERS XI.