Úvodní stránka » Tais Awards 2011 - NOMINACE » Cat. N° 2 - Band (Part I.)

Cat. N° 2 - Band  (Part I.)

S.O.I.L.

Obrázek

Genre: Alternative / Electroacoustic / Pop

Location: Prague, CZ

Web: www.soil.cz

Hudba skupiny S.O.I.L. se chytře a elegantně pohybuje na pomezí jazzu, soulu, popu a elektronické hudby. Kapela je "poučena" současnou taneční scénou. Mezi výše uvedenými žánry se i přes poměrně nízký věk muzikantů pohybují se suverénní jistotou a kapela na živo umí ohromit svou hráčskou profesionalitou. Jejich projevu dominuje neotřelý zpěv Zuzany Kropáčové, kterému rovnocenně sekundují její spoluhráči, z nichž mnozí jsou známi z dalších nejen jazzových projektů jako např. NUO, Face of the Bass,Sato-San To, Private Earthquake, spoluprací s Ondřejem Konrádem, Anetou Langerovou atd…

Kapela S.O.I.L (původně Soil) vznikla v roce 2003 na popud zpěvačky Zuzany Kropáčové, která je také autorem hudby. Zuzana poté co rozpracovala několik svých písní, oslovila svého kamaráda hudebníka Vladimíra Pechu a společně pak rozpracovali její materiál. Tehdy byli v kapele pouze oni dva a většina hudební produkce byla tvořena především na počítači, který nabízel různé možnosti a technologie. Z těchto časů sou veřejnosti známé asi skladby jako Blinded, Freaky, Oh Lord které vyšly na různých kompilacích /Big Chill, Algidance Chillout, cd příloha časopisu Ultramix atd./ a byly často hrány na nezávislých rádiích. Časem se ale cesty obou hudebníků rozcházely – Zuzana tíhla více k živým nástrojům a živé produkci, která jí umožňuje více autenticity, svobody ale také energie která je přenesena na posluchače bez omezení v čase a prostoru, na rozdíl od elektroniky. Po čase hledání Zuzana oslovila některé muzikanty a začala pracovat na živém uspořádání kapely a na živém zpracování skladeb.
Kapela si v průběhu koncertování s živým repertoárem ověřila, že posluchači reagují bezprostředněji a spontánně bez jakýchkoli omezení.
Tento přirozený vývoj celou skupinu nasměroval k nahrání prvního alba „In Fields“ /Quazidelict rec. 2006/. V roce 2008 S.O.I.L. vydali druhé album s názvem „Looking back", kde se svým způsobem vrací k syntetickým zvukům v podobě obohacení živého soundu kapely.

Kapela má dodnes odehrán velký počet koncertů od malých jazz klubů až po taneční festivaly
Creamfields, Big Chill, Open Air Field, Summer of Love a další./

Zuzana Kropáčová – zpěv/vocal
Kuba Zítko – klávesy/keyboards
Aleš Slavík – basová kytara/bass guitar
Jirka Šimek – el. Kytara/el. guitar
Thom Herian aka Drama Jacqua – bicí/drums

Main manager: +420 608 232 435 (Kuba Zitko)

Rezervační agent: [email protected],+420 775 977 866 (Veronika Vlachová)


Seven Days

Location: Prague, CZE

Hudební skupinu Seven Days založili společně zpěvačka Martina Fišerová a saxofonista Kuba Doležal. Navázali tím na své předešlé autorské projekty a mohli tak dále rozvíjet svou původní tvorbu i mimo rámec stylově ohraničenějších kapel. Další atributy: zkušenosti s účinkováním v projektech nejrůznějších žánrů / kvality přizvaných spoluhráčů (J. Janek, V. Halška, M. Matejka) / osobitý písničkový tvar / texty, které si půjčují náměty ze života obyčejných smrtelníků / obsazení téměř akustické.

EN

The band was put together by singer Martina Fiserova and saxophone player Kuba Dolezal. Both of them wanted to continue in the vein of their previous projects with original singer-songwriter material (Animula, Von Medwey). Thanks to various music experiences of both and with a great support of the other members of this new band (J. Janek, V. Halska, M. Matejka) a very fresh and interesting material could see the light in the spring of 2008. With stories, which are borrowed from a real life, and are almost completely acoustic, we would like to invite you to a journey away from shades of loneliness and disharmony.

Members / Kapela hraje ve složení:

MARTINA FIŠEROVÁ
(zpěv, kytara)

Sbírá zkušenosti jako zpěvačka zhruba od roku 2002. Po kapele BlueSense dlouhodobě spolupracovala s jazz-rockovým Impulsem, také s Lacem Déczim a jeho Celulou New York, nebo s triem Waltera Fischbachera. Mimoto navazovala i krátkodobou spolupráci s řadou jiných zahraničních kapel.
Od r. 2004 se nepravidelně objevuje s acid-jazzovou skupinou Jan Kořínek and Groove a celkem pravidelně s pop-jazzovou formací Let`s Do It Tonight. Dostalo se jí též cti účinkovat jako host v programu Hany Hegerové či jako záskok v legendární kapele Jasná Páka.
V současnosti studuje jazzový zpěv na pražské VOŠ, zpívá jako host v kapelách LSQ, Rajnošek Band a jako vokalistka v kapele Leaders! Kamila Střihavky. Především se však soustředí na práci s kapelou Seven Days, kde se kromě zpěvu vyžívá ve hře na kytaru a také autorsky.

JARYN JANEK
(basa)

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor kontrabas. V minulosti prošel spolky Midnight Jazz Trio, AUS Praha, Eleison, The Gizd Q, Benedikta, Krucipüsk, Orchestr Václava Hybše, B.S.P. a jinými, nyní současně se Seven Days také Med, Kamil Střihavka & Leaders a Václav Noid Bárta & Redone. Páchá také činnost výukovou a přispívá do časopisu Muzikus.
Více na www.jarynjanek.com

JARDA FRIEDL
(kytara)

Zkušený muzikant, který mimo jiné spolupracoval s kapelami Chicken Soup, Peculiar, Hot Line, Šavle meče, od roku 2001 je členem ILLUSTRATOSPHERE. Působí také v kapelách Iva Marešová & 999 a Rajnošek Band.

VÍŤA HALŠKA
(cajon, perkuse)

Vystudoval JAMU v Brně, ateliér jevištní technologie-divadelní manažerství.
V současnosti působí v kapele Davida Kollera nebo v kapele Ladě, a v electro-house Duu Sarka Farka. Spolupracuje s divadlem Feste a Farma v jeskyni.
Booking: ; +420 604 270 854
Stageplan: download PDF

ODKAZY:

www.qwerty.cz
antonius.cz
www.myspace.com/tinafiser
www.jarynjanek.com
www.dolezalmusic.net

www.akademietabor.cz


Sue & Sanyland

SANYLAND je obnovené zoskupenie excelentných slovenských hudobnikov okolo Sláva Sany Gréka, vynimočného autora piesní, ktorého tvorba sa s prehľadom, nezameniteľnou autentickou lyrikou a prirodzenosťou pohybuje naprieč žánrami a ponúka tak poslucháčom prijemný a nevšedný hudobný zažitok - akustický "cross-over" jazzu, blues, rocku a pop music.
Skupina aktuálne predstavuje nový koncertný program "Sanyland - Island of Eikelleia", v ktorom dominuje mladá talentovaná speváčka s expresívnym prejavom Zuzka Sue Mikulcová - víťazka súťaže nové tváre slovenského jazzu 2009.
SANYLAND & SUE je vynimočný zjav na slovenskej scene a ich hudbu možno prirovnať k piesňam Norah Jones alebo rannej akustickej tvorbe Johna Mayera.

Žánr / Genre: Acoustic / Jazz / Pop

Členové / Members: Slavo Sany Grek – spev, ak.gitara, el.gitara
Zuzana Mikulcova - spev
Peter Binder- el.gitara
Juraj Griglak - kontrabas, basgitara
Roland Uškovitš - bicie
Rodné město / Location: Bratislava, SK
Nahrávací společnost / Record label:  www.slnkorecords.sk
http://www.myspace.com/sanyland
http://www.sanyland.sk/
http://bandzone.cz/sanyland
http://www.youtube.com/user/SanylandOfficial
http://www.facebook.com/pages/Sue-and-Sanyland/196400900746

Kapela známych slovenských muzikantov pohybujúca sa na pomedzí žánrov pop, rock, blues, jazz a world music.

Čo majú spoločné Jana Kirschner, Zdenka Predná a Lenka Dusilová? Skvelých muzikantov, ktorí sa stretli v kapele Sanyland, aby spolu s fenomenálnym hlasom mladej speváčky Zuzany Mikulcovej, čarom a poéziou Sanyho hudby a textov, pulzujúcim zvukom gitár zo zbierky Petra Bindera, a vybrujúcimi tónmi basgitary v súčasnosti jedného z najuznávanejších slovenských basgitaristov - Juraja Grigláka - pripravili dlho očakávanú hudobnú smršť pre slovenské a české publikum.

Sanyland má všetky tie správne ingrediencie: (1) neskutočný hlas mladej vychádzajúcej hviezdy Zuzany Mikulcovej, (2) známych hudobníkov na každom jednom muzikantskom poste, a (3) kvalitné netuctové texty a hudbu zakladateľa Slava Sanyho Gréka.

Sanyland sa k tejto zostave dopracoval po sedemnástich rokoch, aby Vám takto v plnej kráse mohol sprostredkovať veľa "skvelých hudobných zážitkov" ;)

V deväťdesiatych rokoch sa skupina predstavila širokému publiku absolvovaním spoločného koncertného turné s Jaromirom Nohavicom v rámci jeho mimoriadne úspešného projektu Divné století, účinkovaním v TV, rádiách a na významných festivaloch. Následne sa našas, kedy sa jeho členovia chceli venovať iným projektom (Slide & Udu, Jana Kirschner, Richard Müller, Peter Lipa, Peter Cmorík), odmlčala. Opätovný návrat skupiny príjemne zavŕšila ich účasť na medzinárodnom hudobnom festivale Záhrada, kde v roku 2007 vo finále získali cenu redakcie Folk & Country. Pieseň Modlivky, ktorú so skupinou Sanyland naspievala Mária Čírová, vyšla v rámci kompilácie Víta Sázavského Havet vselijaka 2. Sanyland absolvoval spoločné koncerty so skupinou Nerez, Honzom Nedvědom, Trio Indienational, Christian Cuff, Longital alebo Mark Geary. V roku 2008 vydali debutové album Trochu korenia. Viaceré Sanyho piesne otextovali a nahrali Longital na svoje CD. Pieseň Modrý plyn, kde je Sany autorom hudby sa objavila v českom filme Hodinu nevíš.

V roku 2009 do skupiny prichádza mladá speváčka Zuzana Sue Mikulcová, poslucháčka Pražské konzervatoře - odbor populárna hudba a víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu 2009.

Prečítajte si o našich členoch a o našej histórii.

KONTAKT:

Booking

+421 917 562 795

e-mail

[email protected]


ZVA 12-28 BAND

 

Žánr / Genre: blues

Členové / Members: Noro Červenák - spev, gitara
Stanislav Fakan - husle
Laco Červenák - kontrabas
Peter Krško - bicie
Rodné město / Origin: Zvolen
Nahrávací společnost / Record label: Indies Scope
This band has been remarkable mark on the blues map of Europe for more than 15 years. Blues middle-range rocket. They overgrown the regional band frame by their immutable interpretation of classic Chicago blues together with their original compositions – with a great amount of passion and feeling, which is rarely to see. Up today they have played a number of spectacular concerts in Austria, Poland, Czech Republic, Hungary and Slovakia. Following their stage success, they have constantly been spreading their action radius and bringing valuable experiences to further first-rate blues lovers, including 5 recorded CDs, from which especially the last ones obtained excellent critics and listeners‘ appreciation. True, authentic, mere blues.
---
"Môže byť tretí album lepší ako druhý? Dá sa hrať na husliach blues? Je dôležitejší alkohol alebo láska? Ak ste na všetky tri otázky odpovedali kladne, je najvyšší čas poobzerať sa po novom albume skupiny ZVA 12-28 Band. Výrazný farebný obal s kresbou od Danglára skrýva v sebe desať nových skladieb gitaristu a speváka Nora Červenáka a dva prevzaté songy od Radka Pastrňáka zo skupiny Buty. Obzvlášť kvalitne prekopanô Jednô ráno poteší ucho každého fanúšika coververzií. Od predchádzajúceho albumu Za fúzy ma poťahaj sa zmenilo len zopár vecí, ale všetky  k lepšiemu. Zvolenské blues je ešte drevenejšie ako predtým, lebo viac priestoru dostáva akustická gitara, ktorú skvele dopĺňajú husle nového člena skupiny Stana Fakana. Delta blues sa tak stretáva na jednom mieste s gipsy-swingom a podpolianskym folklórom a výsledok drží pokope nad očakávanie dobre. Taká ľahkosť a zároveň presvedčivosť sa v našich končinách len tak nepočuje. Toto budete "zetvéákom" zobať z ruky, vážení!"
5/5
(Vladimír Potančok - Týždeň  25/2010)
---
Slovakisk blues. Minns ni filmen Dom kallar oss mods? Huvudpersonerna hette Kenta och Stoffe. Sångaren i ZVA 12-28 Band ser ut som en blandning mellan dessa två herrar från Stockholms undre värld, det vill säga, han ser ut som Stoffe och sjunger som Kenta. Det är också i denna värld, men i Slovakien, dessa visor utspelar sig. Tror jag. Texterna finns inte på engelska vilket är mycket synd men med hjälp av en översättningstjänst på internet kan man åtminstone ana vad texterna handlar om.
 Musikaliskt rör man sig i bluesens ytterområden. Jag är inte någon stor bluesdiggare och trodde i min enfald att en blues alltid bestod av tre ackord i en av musikteoretiker förutbestämd följd. Har genom åren förstått att det inte alltid är så. Ackordföljden är inte alltid exakt densamma i en bluestolva, även om formen oftast inte är särskilt avvikande från grundmallen. Men tre ackord måste det väl ändå vara? Två ackord kan väl inte utgöra en blues? Ett ackord?
ZVA 12-28 Band ställer alla mina bristande teoretiska kunskaper om denna musikstils uppbyggnad på skam. Låt efter låt. Ton efter ton. Samma ackord, ja ungefär samma melodi. Men blues är det. Lite jazzig. Mycket minimalistisk. Så här hade det legendariska minimalistbandet Penguin Café Orchestra låtit om dom hade haft Kenta som sångare. Lyssna förslagsvis på låt nummer två, Nik nejde, så får ni höra.
I tredje låten är musiken mer blues med en jazzig fiol, men ändå, ackordbytena är inte många och den fjärde visan tar vid ungefär där föregående slutar men sen ändrar den karaktär. Det blir aningen enahanda emellanåt melodimässigt, vilket samtidigt, får erkännas, är dess styrka eftersom det ju då blir mycket mer personligt. Ej veru veru är en kul visa med kosack-kör och sångaren är på bästa skrålarhumör och denna bensin- och avslagen pilsnerstinkande cd avlutas med Diesel blues som bland annat kompas av bilmotor.

Bengt Edqvist


Lira - bara bra musik


Sök direkt på ZVA 12-28 Band på följande tjänster:
Spotify | iTunes | eMusic | YouTube | Last.fm | Wikipedia


 KONTAKT:
http://www.zva12-28band.sk/
 Management & Booking / Press:

Peťo: +421907030639 Laci:  + 421904501717

http://www.facebook.com/pages/ZVA-12-28-BAND/256430084336?v=wall#!/pages/ZVA-12-28-BAND/256430084336
Nejbližší termíny koncertů:
 
22.4.2011 HRANICE NA MORAVĚ EUROPSKÉ JAZZOVÉ DNY
11.2.2011 Bratislava  (Podunajské Biskupice) MÚZEUM OBCHODU
29.1.2011 POPRAD Mustang Bar
28.1.2011  Humenné  NOSTALGIA MUSIC PUB
27.1.2011 KOŠICE Malbo-Caffe
22.1.2011 Nové Mesto nad  Váhom BLUE NOTE JAZZ CLUB
15.1.2011 Trnava CAFE AMFIK
     

Longital

“Hudba Daniela Salontaya a Shiny je silná a zrozumiteľná. Elektronické pesničkárstvo akoby s prižmúrenými očami: ešte nie sen, ale určite už nie ani normálna, bdelá realita. Slovenský Longital patrí na poličku: To najlepšie, čo doma máme.”


Longital sú dvaja zvukoví cestovatelia: Shina (spev, basgitara), Daniel Salontay (spev, gitara, slák) a virtuálny elektronický spoluhráč Xi-Di-Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, zvuky prostredia, loopy, sample). Longital hrajú „heart beat“ - hudbu zo srdca, ktorá upokojuje myseľ a hýbe telom. Texty v slovečine prinášajú poetiku z miesta, v ktorom ju opustil Dežo Ursiny. Vďaka Shininmu podmanivému hlasu, Salontayovej virtuóznej hre slákom na gitare a použitím nevídaného elektronického nástroja Lemur Jazz Mutant je Longital jedným z najoriginálnejších zjavov slovenskej hudobnej scény. Skupina vznikla v roku 2005 v Bratislave zo známej, no personálne premenlivej skupiny Dlhé Diely. Longital je starý názov skaly Dlhé diely, na ktorej Dano a Shina žijú a tvoria. Dvojica odohrala stovky koncertov v 11 krajinách Európy, v marci 2010 absolvovali prvé turné v USA v rámci ktorého vystúpili aj na známom festivale SXSW Austin. Skupina založila jedno z najprestížnejších nezávislých vydavateľstiev Slnko records, na ktorom okrem Longital vychádza to najlepšie zo slovenskej scény. Album Gloria zaradili poslucháči Rádia FM medzi tri najlepšie albumy roka 2008 na Slovensku. Záznam z koncertu ktorý vyšiel pod názvom Longital: Long Live! bol nominovaný na Cenu Tatrabanky za umenie 2010. Na jeseň 2010 vychádza aj novinka a tretí štúdiový album pod názvom Teraz.


Koncerty
>>>turné 2002-2010:
Slovensko, Čechy, Poľsko, Írsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, USA


>>>samostatné klubové koncerty v zahraničí (výber):
UK - London (Cargo, Spitz, Big chill bar)/ FIN - Turku / RU - Moscow, St.Petersburg/ HU - Budapest, Gyor, Szeged / Austria – Wien, Graz, Salzburg


>>>festivaly (výber):
USA – SXSW (2010), UK - The Big Chill (2005) / SK - Pohoda (2001-2008) / Ie - International Guitar festival Clonakilty (2006) / HU - Mediawave (2005), Region conference Budapest (2008) / CZ - United Islands of Prague (2004, 2006), Colors of Ostrava (2003, 2006, 2008), Sázavafest (2007), Hrachovka (2007) / Fr - Les Oreilles en Pointe (2006), Europa Vox (2007), MIMI festival Marseille (2007), Les Nuits Europeenes Strassbourg (2008), Le printemps de Bourges (2009) / CH – Gena Festival Geneve (2008),


Longital sa striedali na pódiách s The Frames, The Swell Season (oscaroví Glen Hansard a Marketa Irglová), Moloko, Ralph Myerz, Tujiko Noriko, Lali Puna, Emiliana Torrini, The Levellers, Black, Claire Diterzi, Medeski-Martin-Wood, Susanne and the Magic Orchestra, Nina Hynes, Styrofoam, The Ruby Suns …


Nahrávky Longital (vyd. Slnko Records)
Teraz (október 2010), Long Live! (máj 2010 záznam koncertu), Revoyaged (2009 album remixov od Floex, Karaoke Tundra&Peťo tázok ...), Gloria (2008), Výprava / Voyage (2006),


Predchádzajúce nahrávky Daniela Salontaya a Shiny so skupinou Dlhé diely (vyd. Slnko Records)
Svetadiely/Continents (2004), Šina In Virgo (2003) - Tu (2002) - Šinadisk (2001) - September (2001)


Filmová a divadelná hudba : film Hodinu nevíš (r. Dan Svátek 2009); hudba k nemému filmu Aelita (pre filmový festival 4 Živly 2004); hudba k predstaveniam divadla Continuo: Kratochvílení (2004), Zatmění (2005); Hudba a účinkovanie v hre Osamelá (2005) divadla Gunagu


Longital remix skladby „Everything is Under Control” britskej dvojice Coldcut vybral Matt Black/Ninja Tune medzi 10 najlepších v súťaži Ableton Live.

spojte sa s nami:

http://www.longital.com/sk/news

 

„TERAZ: ...drsné, odvážne, slobodné, záhadné, moderné. ”
Sandra Sarkany 

  

News & Actualities

21.1.2011
Leona Naess – Thirteens
21.1.2011
Gang of Four – Content [2011]
20.1.2011
Emily Elbert – Proof [2010]
20.1.2011
PJ Harvey - Let England Shake (track-by-track)
20.1.2011
Gil Scott-Heron & Brian Jackson
20.1.2011
Prodávat svou hudbu snadno online?
20.1.2011
J. Roddy Walston and the Business
19.1.2011
Adrienne Pauly
19.1.2011
Pro-Ject Audio / Pro-Ject RM 1.3 Turntable
19.1.2011
Adele – 21 (German Ltd. Ed./Incl. Bon. Trcks)
19.1.2011
Simon Raymonde – Blame Someone Else
14.12.2010
Vladivojna La Chia

archiv

News & accesories

Oblíbené odkazy

 • About.com - Blues
 • Absolutely Kosher Records
 • Acoustic Guitar Magazine
 • Adrian Recordings
 • All Music
 • All Scandinavian Music
 • Alternative Tentacles
 • ALT Sounds - Independent Music Journalism
 • Amazon
 • American Music podle Stefana Wirze
 • Amplión Records
 • Animal Music Records
 • Anish Kapoor
 • ANTI -
 • Archa Theatre / Divadlo Archa
 • Arch Hill Recordings - New Zealand Independent Record Label & Mu
 • Art Design Café
 • ARTA Records
 • The Artist Shop
 • Arts & Crafts
 • Assumer Guide
 • Asthmatic Kitty Records
 • Atlantic Records
 • Bandzone.cz
 • Bar/None Records
 • Barsuk Records
 • BBC Radio 2
 • BELLA UNION
 • Better Looking Records
 • Billboard
 • The Bill Frisell Song Finder
 • Black Canvas Records
 • Black Hen Music
 • Blind Pig Records
 • Bloodshot Records
 • Blue Note Records
 • Blues Interactions / Japan
 • BLUES Magazine (France)
 • Boomkat
 • BraAgas
 • Bright Midnight Archives - The Doors Music
 • Brit Awards
 • Budoár staré dámy
 • Camino Records
 • CD Baby
 • CD Roots
 • Championship Music
 • Chapeau Rouge Club Prague
 • Cherry Red Records
 • Circusworld Productions
 • Concord Music Group
 • Consequence of Sound
 • Cooking Vinyl UK
 • Cowboy Lyrics
 • Crammed Discs and Associated Labels
 • Daily Music Guide
 • Darla Records
 • Daytrotter Sessions
 • The Deli NYC / LA / SF Music Magazine
 • Dine Alone Records
 • Django Station
 • DGM Live
 • Dog My Cat Records
 • Domino Records
 • Drag City Records
 • Dusted Magazine
 • Dust Songs
 • East Village Radio
 • EasyCapsa.cz - Poslat zásilku
 • EMI Label Services & Caroline Distribution
 • Encyclopaedia Britannica
 • Enja Yellow Birds / Jazz Records
 • Essay Recordings
 • Exclaim! Canada´s Music Authority
 • Facebook
 • FAME Magazine
 • Fat Cat Records
 • Fat Possum Records
 • Filter Magazine
 • Fina-Music
 • Fire Records
 • Fly Fi
 • Fretbase songs
 • Full Time Hobby
 • GIBSON
 • GIZEH Records
 • Good Day Records
 • Guerilla Records
 • Hellthy Entertainment
 • HMV.com
 • Hudba.sk
 • Iceland Airwaves Festival
 • Ice Cream Man
 • IFPI
 • The Independent
 • Indies Scope Records
 • Insound
 • INTAKT RECORDS
 • iREPORT
 • Israeli & Jewish Music
 • Iva Marešová & 999
 • Jagjaguwar Records
 • Jambands
 • Jana Šteflíčková
 • JANGO Tais Awards Songs
 • Jaryn Janek bass web
 • Jazz FM - Listen Live
 • The Jazz Loft
 • Jazz Meets World
 • JazzPort.cz
 • JAZZ REPUBLIC / CLUB PRAGUE
 • Joe Wakeford
 • Justin Lavash
 • Just Music
 • Just Plain Folks
 • Kate Kilbane
 • K Records
 • Kemado Records
 • Killrockstars
 • Kranky
 • Kurzy měn
 • Kutya - jewellery / shop / Midi Lidi
 • Kyle Gann
 • Kytary.cz
 • Label Home Table (Dva)
 • Lambchop
 • Landmine Alert [cze label]
 • Laurie Anderson
 • Le Chant du Monde
 • Live from Austin
 • Locust Music Records
 • Longital
 • LoveMusic
 • Lowcut
 • Lucerna Music Bar
 • Luckyhorse Industries
 • Luft Kinoklub Lysá n. Labem
 • Manuel Rodriguez and Sons
 • Marta Topferova
 • Matador Records
 • MAUNET
 • Maxumi Dance Music Magazine
 • Mercury Records
 • Merge Records
 • Miami Science Museum
 • Michael´s Uncle
 • Midi Lidi
 • MISELAGO - Australia & New Zealand
 • Mix.cz
 • Mobile Fidelity Sound Lab
 • MOJO
 • Mondomix
 • Moon June Records
 • Musis Is Amazing
 • Musicserver.cz
 • Music Report / Slovakia
 • Muzikus
 • MySpace
 • Naïve Records
 • Native American/Indian Tribes
 • Nejnejnej.cz (rock-jazz.cz/cs/eshop)
 • Nettwerk Records
 • Nonesuch Records
 • Noripcord - Music & Film
 • NorthernBlues Music
 • Ocean Music
 • Odessa Records
 • One Little Indian Records
 • Open Mic Potrvá
 • Ottmar Liebert
 • Palác Akropolis
 • Parasol Records
 • PARIS ON THE MOVE - blues/jazz/rock
 • Paste Magazine
 • Patrick Fraser photography
 • Petr Dorůžka - World Music
 • Philzone.com
 • PICCADILLY RECORDS
 • Piper Records
 • Pitchfork Media
 • Poetry Foundation
 • Polyvinyl Record Co.
 • Prague Jazz Clubs
 • Pretty Good Music - New, unknown, and up-and-coming artists
 • Progboard.com / Slovakia
 • Putumayo World Music
 • Q The Music
 • Radio SOTOKOTO
 • Radio Wave
 • Recommended Records
 • Red Grape Records
 • Red House Records
 • Relix - The Magazine For Music
 • Respekt.cz
 • Respect Music - Rachot
 • The Reykjavík Grapevine / Music
 • Rhino Records
 • Robert Christgau
 • Robin Parmar
 • Rockwood Music Hall, NYC
 • Rolling Stone
 • Rollo & Grady
 • Root Down Records
 • Rough Trade Records
 • Rune Grammofon
 • Ryuichi Sakamoto
 • Sanity Muffin
 • The Santa Fe Desert Style as Defined by SSRI
 • Sarah Cahill
 • Secretly Canadian
 • Sentimentalist Magazine
 • Seu Jorge and Almaz
 • Shangri-La Records
 • Shout! Factory - Music, Movies & Video
 • Silber Records
 • Six Degrees Records
 • The Skinny
 • Skoda Jazz Festival
 • Slnko Records
 • Smells Like Records
 • Smooch Records
 • The Social Registry
 • S.O.I.L.
 • Solomon R. Guggenheim Museum
 • Song Lyrics
 • Song Meanings, Lyrics and Trivia.
 • Sounds Familyre Records
 • Sound On Sound
 • Southern Records
 • Spin Magazine
 • Spruce & Maple Music
 • Stereo & Video
 • Stick
 • Stony Plain Records
 • Studio Najbrt
 • Sub Pop Records
 • Sue & Sanyland
 • Sugar Hill Records
 • SUPERMUSIC.SK
 • Tea Art Workshop
 • Telarc
 • Three Ring Records
 • Thrill Jockey Records
 • Touch and Go / Quarterstick Records
 • Trina Shoemaker [mixer/producer/engineer]
 • Triple J Unearthed
 • Turkmen Music & Multimedia Homepage
 • Tzadik
 • UbuWeb
 • UCCA
 • Uncut
 • Unijazz
 • Úschovna.cz
 • U Kaštanu
 • U Zavěšenýho kafe - kavárna a hospoda
 • Vagon Club
 • Vagrant Records
 • ValMez 2009
 • Vladivojna La Chia
 • Wagram Music
 • Warm Electronic Recordings
 • Waterloo Records
 • Webradio Welle303.de
 • WERS 88.9 FM
 • Western Vinyl
 • Wikipedia
 • Winter & Winter
 • Womad Shop
 • WOMEX
 • Wrasse Records
 • XL Recordings
 • X Production s.r.o.
 • Yamaha
 • Yep Roc Records
 • Yer Bird Records
 • Young God Records
 • You Tube
 • Zazzle Store Tais Awards
 • Zunior.com
 • ZVA 12-28 Band
 • Živé kvety
 • 11 Records
 • 3bees - Recording
 • 4AD Records
 • 500 Records
 • 7digital

Happening

Music. Warmth people. Good songs.Delight in female voice.YOU!

Kaki King