Ceny Tais Awards & Harvest Prize 2016
★ Minulost nikdy neumírá a budoucnost se rodí právě teď ★

 Ceny Tais Awards 2016
★   Minulost nikdy neumírá a budoucnost se rodí právě teď.
★   Malé ohlédnutí za loňským ročníkem Tais Awards 2016.≡©≡   Je dobré ohlédnout se za svojí prací v době, kdy si člověk při chvilkovém usnutí už už myslí, že zloději spí také. Ale nespí. Hmotné věci jsou ty nejméně důležité a je zajímavé pozorovat, jak rychle v průběhu tzv. sametové revoluce, promiňte, chtěl jsem říct ‘eldoráda chronických lhářů’, byly rozkradeny právě věci nejméně důležité. Nutně musely po nich následovat věci duševního vlastnictví. Kam všichni směřujeme? Je to náš společně sdílený prostor, kde si dokážeme poradit i s vlastní nedokonalostí.
★   Tento puls probíhá na zakřiveném prostoru ve všech časových pásmech. Můžou člověku ukrást jeho vlastní puls? Je to paradoxní, ale takové pokusy už jsem zaznamenal. Tais Awards se vždy snažil držet prst na tepu doby. Je to jeho identifikační znamení. To pochopí průměrně inteligentní člověk jak na Žižkově, tak v Beverly Hills.
★   Žántí získala hlavní cenu: FEMALE SINGER. Duo Pepek a Námořník po obdržení ceny ALBUM DESETILETÍ [TEN] se vrátili zpět na Litoměřicko. Justin Lavash si přišel pro cenu z Holešovic, ačkoli pochází z oblasti GMT/UTC Z (Zulu), GMT (Greenwich Mean Time), WET (West European Time). Texasané “The Bright Light Social Hour” realizovali své vítězné album “Space Is Still the Place” v časovém pásmu UTC–6 S, CST (Central Standard Time). A stírají se národnostní rozdíly: za album desetiletí bylo vyhodnoceno norské album Eivind Aarset — “I . E.” současně s českým Pepek a Námořník “MMXIV”. Ze Slovenska obdrželi ceny ještě alba Archívny chlapec — “Zvery”, Ján Boleslav Kladivo — “Venia” a píseň “Niekam” od Zuzany Mikulcové s Duhanem. Z Anglie už širokou veřejností oblíbený Justin Lavash — “Changing of Tides”. V Harvest Prize bylo vyhlášeno ocenění pro 9 umělců, viz poster nahoře: z Moravy Jan Žamboch za album “Wolf lost in the poem”, AGU za album “Ke světlu”, Slovák s neuvěřitelným finančním apetitem Archívny chlapec za album “Zvery”, atd... Všechna ta podnikatelská paráda je zaznamenána digitálně a zveřejněna na Mixcloudu už téměř rok. Ještě menší specialitka: Tais Awards šly až tak daleko, že ocenily dokonce i dvojnásobnou Slavici Petru Janů, a to zcela výjimečně v Pelhřimově 8. března, kde s ní byl zároveň natočen předkoncertní rozhovor. Její reakce: „Jé, to je hezký...!” Úžasný  
★   Hudebně si každý z hrajících zaslouží pochvalu. Mne se letos nejvíc líbili Tři v triku a duo Vojtěch Urbánek + Tomáš Mourek. Za skvělé ozvučení děkuji Dominiku Peckovi. MASTER MIX ENGINEER si poradil v několika situacích, kdy to bylo na hraně. 
★   Předávací session a koncert jako celek byl lepší, než se dalo očekávat. Zaznamenal jsem účast několika publicistů z různých periodik, oficiální žádost o publicistickou akreditaci a focení. Oficiální i neoficiální rozhovory a interakce, to už k předávání cen Tais Awards neodmyslitelně patří. Líbil se vám staronový moderátor Tomáš Berka a posléze jeho mistrovské Singer−songwriterství? Markéta Zdeňková nám ukázala sílu alternativního pohledu na práci s elektrickou kytarou ve spolupráci s dechem, tedy..., v jiných písních i s trombónem Štěpána Janouška. A když si pro cenu přijde pan Jiří Černý, na pódiu řekne upřímně, co si myslí a v soukromí to, co si nechám pro sebe, znamená: teď už se v rámci Tais Awards může stát cokoli. Dveře jsou otevřené doširoka všem: buďte vítání v jubilejním 10. ročníku.
★   Tedy, čeká nás Jubileum!
★   Thus, we face the Jubilee!
Linky:
★   https://www.bandzone.cz/zahara
★   https://www.facebook.com/zaharaCZ
♠≡  https://www.facebook.com/ZuzanaMikulcova
♠≡  https://www.facebook.com/duhan.produc...
♠≡  https://www.facebook.com/dobroslav.st...
♠≡  https://soundcloud.com/zuzanamikulcova
♠≡  https://soundcloud.com/duhan-productions
★   http://tomasberka.cz/
★   http://www.jiri-cerny.wbs.cz/
★   http://bandzone.cz/vojtechurbanek
★   http://www.gailard.sk/
★   http://www.pepekanamornik.cz/
★   http://www.justinlavash.com/
★   http://marketazdenkova.cz/
★   http://bandzone.cz/nocodesfuture
★   http://bandzone.cz/trivtriku
★   https://goout.cz/cs/zpevacky/nikol-fischerova/nmmqf/TA 16 CERTIFIKÁT JAN ŽAMBOCH HARVEST PRIZE, v.2


Ceny Tais Awards & Harvest Prize 2016
★ Minulost nikdy neumírá a budoucnost se rodí právě teď ★

ALBUM COVERS XI.