Josh Grenier, Mount Rainier, SDCeny Tais Awards 2016
★   Minulost neumírá a budoucnost se rodí právě teď.
★   Každé zapnutí aparatury, nasazení sluchátek, nadechnutí a výdech, tep srdce, proudění, každý kontakt s těmi, co dýchají pro své děti a bije jim srdce pro hudbu, miluji. Děláte to stále znova a znova, strádáte, za každého počasí jste neustále na cestách a možná dokonce víte, kam všichni směřujeme. Je to náš společně sdílený prostor, kde si dokážeme poradit i s vlastní nedokonalostí.
★   Tento puls probíhá na zakřiveném prostoru ve všech časových pásmech. Je jich 24 a odlišná časová pásma jsou tím jediným, co nás rozděluje. Včera na předávání cen Tais Awards sice nepřijel nikdo z jiného časového pásma, než je to středoevropské [(UTC+1 A, SEČ (Středoevropský čas), CET (Central European Time)], Eva Kučerová ze skupiny Gailard si však pro cenu přišla ze vzdálenosti, rovnající se polovině času k jinému: UTC+2 B, EET (East European Time). Cesta z Liptovského Mikuláše jí trvala 6 hodin! ‘A byla svadba!’
★   My ostatní jsme cestovali různě: Žántí se vrátila do Karlových Varů, duo Pepek a Námořník po obdržení ceny na Litoměřicko. Justin Lavash si přišel pro cenu z Holešovic, ačkoli pochází z oblasti GMT/UTC Z (Zulu), GMT (Greenwich Mean Time), WET (West European Time). Texasané “The Bright Light Social Hour” realizovali své vítězné album “Space Is Still the Place” v časovém pásmu UTC–6 S, CST (Central Standard Time). A stírají se národnostní rozdíly: za album desetiletí bylo vyhodnoceno norské album Eivind Aarset — “I . E.” současně s českým Pepek a Námořník “MMXIV”. Ze Slovenska obdrželi ceny ještě alba Archívny chlapec — “Zvery”, Ján Boleslav Kladivo — “Venia” a píseň “Niekam” od Zuzany Mikulcové s Duhanem. Z Anglie už širokou veřejností oblíbený Justin Lavash — “Changing of Tides”. Z Moravy obdržel ocenění Harvest Prize Jan Žamboch za album “Wolf lost in the poem”.  V rámci Harvest Prize bylo uděleno 9 cen, například ji získala Hana Schořová (POND) s písní “Oceans”, AGU s albem “Ke světlu”, Jana Šteflíčková s albem “Letná”, atd. Jedna specialitka: Tais Awards ocenily dvojnásobnou Slavici Petru Janů výjimečně v Pelhřimově 8. března, kde byl s ní zároveň udělán rozhovor před koncertem. Její reakce na cenu: „Jé, to je hezký...!”  
★   Chtěl jsem, aby se setřely rozdíly i mezi tím, kdo cenu obdržel a kdo ne, ačkoli hrál na pódiu během předávání cen. To však vyžaduje vysokou míru statečnosti. Tento ‘los’ letos připadl dvojici Nikol Fischerová a HeléN. Hudebně si každý z hrajících zaslouží pochvalu. Mne se letos nejvíc líbili Tři v triku a duo Vojtěch Urbánek + Tomáš Mourek. Za skvělé ozvučení děkuji Dominiku Peckovi. MASTER MIX ENGINEER si poradil v několika situacích, kdy to bylo na hraně. Pro mne jedno technické poučení: už nikdy nevytáhnu paty z domova na předávání cen bez své master zvukové karty MOTU — letos jsem zvuk čtyř úvodních videí riskl přes mrňavou kubatúru malého cinche a ještě z přednastavěného zvukového módu IDT Audio, což se ukázalo jako nedostatečné.
★   Všichni víte, že původní termín předávání cen 12. leden byl zrušen a 1. března jsme viděli tzv. ‘náhradní sestavu’. Všechny důvody, proč jsem se tak rozhodl a že toto rozhodnutí bylo zřejmě správné (konečné hodnocení nechávám na Bohu), se v plné nahotě ukázalo i teď. Jakákoli nedůslednost či neúčast na zvukové zkoušce se na pódiu neodvratně vymstí. A minutky běží, vyrábí se časová sekera, okrádá se následující umělec, který má nárok na svůj domluvený čas. Přesto koncert jako celek byl lepší, než se dalo očekávat. Zaznamenal jsem účast několika publicistů z různých periodik, oficiální žádost o publicistickou akreditaci a focení. Oficiální i neoficiální rozhovory a interakce, to už k předávání cen Tais Awards neodmyslitelně patří. Líbil se vám staronový moderátor Tomáš Berka a posléze jeho mistrovské Singer~songwriterství? A když si pro cenu přijde pan Jiří Černý, na pódiu řekne upřímně, co si myslí a v soukromí to, co si nechám pro sebe, znamená: teď už se v rámci Tais Awards může stát cokoli. Dveře jsou otevřené doširoka všem: buďte vítání v jubilejním 10. ročníku.
★   Tedy, čeká nás Jubileum!
★   Thus, we face the Jubilee!
Linky:
★   https://www.bandzone.cz/zahara
★   https://www.facebook.com/zaharaCZ
♠≡  https://www.facebook.com/ZuzanaMikulcova
♠≡  https://www.facebook.com/duhan.produc...
♠≡  https://www.facebook.com/dobroslav.st...
♠≡  https://soundcloud.com/zuzanamikulcova
♠≡  https://soundcloud.com/duhan-productions
★   http://www.jiri-cerny.wbs.cz/
★   http://bandzone.cz/vojtechurbanek
★   http://www.gailard.sk/
★   http://www.pepekanamornik.cz/
★   http://www.justinlavash.com/
★   http://bandzone.cz/nocodesfuture
★   http://bandzone.cz/trivtriku
TA 16 CERTIFICATE OVERSEAS COUNTRIES

Ceny Tais Awards 2016
★ Minulost nikdy neumírá a budoucnost se rodí právě teď ★   

___________________________________________________________


ALBUM COVERS XI.