Circa Waves — Sad / Happy (March 13th, 2020) Circa Waves — Sad / Happy (March 13th, 2020) 
Hawktail — Formations (Jan. 10, 2020)
♦   Kieran diskutuje o tématech „Sad / Happy“ a pak říká: „Žijeme ve světě rozděleném do dvou extrémních polovin. V jednu chvíli jste naplněni existenciální krizí klimatické zkázy a v další jste rozptýleni dalším kusem bezvýznamného obsahu, který se na vás nahlas směje. Považuji tuto těsnou blízkost nesmírného smutku a štěstí za otřesnou, bizarní a fascinující. Naše mozky chrastí tam a zpět skrze emoce takovou rychlostí, že štěstí a smutek již nepociťujeme jako vzájemně vylučující. Tato myšlenka byla plánem pro Sad / Happy a je tématem, na kterém je album založeno. „Sad / Happy“ je napsáno v mém Liverpoolu. Je to také velmi inspirováno mým okolím a láskou, kterou mám k městu. Projde myšlenkami na úmrtnost, lásku a pozorování lidí.“
Location: Liverpool, UK
Album release: March 13th, 2020
Record Label: Prolifica Inc. under exclusive license to [PIAS]
Duration:     46:45
Tracks:
1 Jacqueline   2:43
2 Be Your Drug   2:29
3 Move to San Francisco   3:02
4 Wasted On You   3:11
5 The Things We Knew Last Night   3:29
6 Call Your Name   3:11
7 Love You More   3:44
1 Sad Happy   3:41
2 Wake Up Call   2:53
3 Sympathy   2:55
4 Battered & Bruised   2:23
5 Hope There’s a Heaven   3:50
6 Train to Lime Street   1:45
7 Birthday Cake   4:22
8 Sad Happy (Single Edit)   3:07
℗ 2019 Prolifica Inc. under exclusive license to [PIAS]
♦  Pouhých devět měsíců po vydání filmu What is It There There There? nám Circa Waves poskytly krátký vhled do toho, co od nich v roce 2020 přijde s jejich novým, sedmi skladbami ochuceným LP „Happy“. Je to první část oboustranného záznamu, který se příhodně jmenoval Sad Happy.
♦    „Happy“ je veselá šarže hudby; je to sluneční svit předchozích skladeb „T~Shirt Weather“ a „Movies“, ale jasný vývoj z jejich posledních vydání. Circa Waves chápe důležitost rozvíjení jejich hudby a zkoumání nových cest ke zlepšení jejich umění. Jsou tu proto, aby vytvořili hudbu, která vydrží, a když vydávají své album ve dvou částech, bojují proti neukojitelnému hladu, který má moderní svět, pokud jde o rychlou konzumaci hudby.
♦    Shudall, který se nově stal otcem téměř před čtyřmi měsíci, říká, že se bojí, že jeho syn vyrůstá v děsivém světě. „Skutečným problémem je změna klimatu a všechno kolem ní“, říká, „ale bohužel příliš mnoho společností a politiků pro stromy nevidí les. Teď musíme přestat blbnout,“ říká Shudall. „Všichni lidé, kteří se o to starají, to skutečně musí učinit prioritou, protože pokud to nenapravíme nyní, později bude zásadně mnohem více problémů. Myslím si, že jsme v tuto chvíli také docela nevzdělaní a naivní, což je pochopitelné, protože problémy zatím nevidíte, ale za pět nebo deset let to začne být opravdu děsivé.““
♦    V diskusi o nové skladbě „Move to San Francisco,“ říká Kieran Shudall: „Mellotron, inspirovaný oblíbeným nástrojem Beatles, byl napsán rychle. Jde o útěk, pesimismus a stylově Bruce Springsteen. V duchu kutilství jsme se rozhodli natočit video sami a nechat Joea, aby z toho upravil shit. Šli jsme k nejvyššímu bodu v San Franciscu, pak k nejnižším potápěčským barům a dokonce jsme natočili Golden Gate Bridge. To, co ve videu postrádá statečnost kamery, to vymyslí idiotské kouzlo.“
Review
The first half of a double album effort, reviewed.
Grace Almond
10:57 6th January 2020, Score: 8
♦  Just nine months after the release of What’s It Like Over There?, Circa Waves have given us a glimpse of what’s to come for them in 2020 with their new, seven~song LP Happy. It’s the first part of a double~sided record they’ve aptly named Sad Happy. 
Every track sounds distinctively different to the next. ‘Jacqueline’ pulls you right in at the beginning, giving you 100% fun indie pop. It’s about reaching out to a woman who’s experiencing a difficult time in her life as a young mother, and it successfully adds meaningful lyrics to an upbeat melody. The seductive, fuzzy cut ‘Be Your Drug’ blends post~punk and American alt~rock, bringing out a heart thumping stomper.
♦  Singing, „You say you wanna move to San Francisco but I just don’t know,“ on ‘Move To San Francisco’, the band point out the pipe dreams of moving to a big city, and the song highlights the bubble~bursting abject poverty that juxtaposes with built~up areas and overwhelming wealth. ‘The Things We Knew Last Night’ is a nostalgic acoustic track. It’s stunning; Kieran Shuddall’s crooning vocals sound like a friend’s attempts to cheer you up. The track’s vulnerability is apparent with lyrics like, “Everyone needs someone,” and a subtle string element gives it a stronger orchestral feel. 
♦  Final track ‘Love You More’ ends the record with permanent, infectious bliss. It’s a song about pining for someone who doesn’t feel the same way. It gives us an idea of what part two of the record, Sad, will sound like — Circa Waves have hinted a continuation of an upbeat sound but lyrics with a sadder tone.
♦  Happy is cheerful batch of music; it’s the sunshine of previous tracks ‘T~Shirt Weather’ and ‘Movies’, but a clear evolution from their most recent releases. Circa Waves understand the importance of developing their music and exploring new avenues to improve their artistry. They are here to make music that lasts, and in releasing their album in two parts, they combat the insatiable hunger the modern world has when it comes to consuming music quickly. 
♦  https://www.gigwise.com/ 
Also:
Tina Benitez~Eves, January 6, 2020
♦  https://americansongwriter.com/circa-waves-get-happy-and-sad-on-fourth-album/tina-benitez-eves/ 
Website: http://circawaves.com/ 
Twiter: https://twitter.com/CircaWaves 
FB: https://www.facebook.com/CircaWaves 

NEWS

archív

ALBUM COVERS XI.