Devon Williams — A Tear in the Fabric (May 1, 2020)USA FLAG    Devon Williams — A Tear in the Fabric (May 1, 2020)  Devon Williams — A Tear in the Fabric (May 1, 2020) Co je to za chlápka s tím zvonivým hlasem? Je to kytarista a zpěvák pro kapely Lavender Diamond, Osker a Fingers Cut Megamachine. To už je  pryč. Los Angeles~based singer~songwriter blending jangle pop and soft rock~influenced melodies with gentle musings on matters of the heart. Na více než třech albech pod svým vlastním jménem ostřil Devon Williams mix známek zářícího energetického popu, folk~rocku a jangle popu, který prozkoumává sdílené prostory a nuance každého z nich. Ptáš se na ukotvení? Dobrá otázka. Zakotvené jsou jeho výraznými melodickými dary. Po netradiční šestileté přestávce se vrací s „A Tear In The Fabric“: 12 bohatě aranžovaných, hluboce procítených písní, které zaznamenávají cestu od zmatku k projasnění, poháněné šikmou snoubností, rock~solidas zpěvem a neomylnými fintičkami. Význam: Něco, co je hudební nebo rytmické. Hlas má šťastnou, sladce znějící kadenci. Když mluvíte o něčem, co se hudebně houpe. Hlas vašeho oblíbeného učitele může například udržet soustředění všech studentů na jeho třídu. Nebo se můžete rozhodnout zpívat houpavou píseň jako způsob, jak rozveselit smutné batole. Zatímco v šestnáctém století byl význam něčím blíž k „pozvedání“, na konci 17. století se význam posunul na styl „zpívat lehkým způsobem“. Roky od jeho posledního alba byly definovány řadou významných životních změn: Williams se ocitl zapojen do nekonečného dialogu se svými myšlenkami a následně neustále vylepšoval a prosazoval materiál. Hotové písně jsou pro Williamse sérií evokativních snímků: otázky, odpovědi, kompromisy. Zřídka zněly písně tak osobně a tak luxusně. Mezi referenční souputníky mohou patřit umělci jako Tommy Keene, The Church a Felt, ale Williams je do značné míry vůdčím spisovatelem a v katalogu plném popových drahokamů. 
Když si kliknete dole na video pro nový singl „Circus World“, tak ten pochází z filmu Tear In The Fabric od Madeleine L’Engle Camp [B. Nov. 29, 1918, New York City Died: Sept. 6, 2007, Litchfield, Connecticut, US] pro první album Williamse od roku 2014, které navzdory tomu, co by matematika mohla naznačovat, mohlo být vlastně asi před 30. nebo 40. lety. Jedná se o nejaktuálnější superzáběr záběrů ze špičkových světových webů, atrocity–exhibition.com, kosení pomocí zpráv a podobných objektů těchto nekonečných posledních týdnů a stohování pouze těch nejděsivějších teratomatických zbytků v nestabilní památník rozpadající se lidskosti.
„A Tear In The Fabric“ vyniká individuálními světy zvuku a sentimentu, jsou nadčasové a překračují svů původ. Devonova tvorba mohla být pracná, ale konečný produkt se ukazuje stejně přirozeně jako dýchání.¨ Location: Los Angeles, CA
Album release: May 1, 2020
Record Label: Slumberland
Duration:     44:23
Tracks:
01. Followed Me Back   3:23
02. A Tear In the Fabric   3:46
03. In Babylon   3:12
04. Out of Time   3:30
05. Domesticated   4:38
06. Deadly Turn   3:30
07. For My Memory To Collect   3:34
08. Snake In the Grass   3:25
09. Borderline   3:16
10. Slow Motion   3:57
11. Circus World   4:01
12. Peace Now   4:11
AllMusic Review by Tim Sendra ⌊ Apr 30, 2020 ⌋ Score: ★★★★ 
Devon Williams went through a lot of turmoil, both personally and musically, during the four years it took to make his fourth album Tear in the Fabric. The death of his father and the birth of his first child, plus a painstaking mixing process that took almost two years, could have led to a choppy, emotion~wracked album that would have stood out from his previous catalog like a sore thumb. Somehow he manages to bottle things up enough to come through with his slickest, most musically satisfying album yet. Previous albums have been gleamingly clean and filled with chiming guitars, soft synths, and Williams’ easy~going croon; on this record everything feels like it was turned up a notch. The arrangements feel buffed to a nearly blinding brightness, the guitars flutter and float like the Church in their prime, and Williams’ vocals take up more emotional space in the center of the songs instead of fitting in smoothly as just another piece of the mosaic. It helps that there’s a jolt of energy added to many of the songs that gives the jangle some bite.
“Out of Time” is an insistent track that could have been on Wire Train’s classic In a Chamber album, “Followed Me Back” rumbles and ripples like a moody Church single, and the drums and dynamic shifts of “Circus World” approach new wave perfection. These more uptempo entries balance the midtempo, melancholy songs that make up the bulk of the album. Williams truly shines when digging deep into the shades of grey, and the newly honed melodies and hooks bring them alive in ways that he came close to on previous albums, but never quite nailed quite as impressively. He captures a very downcast, thoughtful mood that’s never gloomy or bleak thanks to how catchy the hooks are and how sparkling the guitars are. In his sure hands, soft and sad tracks like “In Babylon” and “Slow Motion” feel like little rays of sunshine. He even uses the time~honored trick of spiking some of his deepest, most thoughtful lyrics with the most sophisticated arrangement; “Domesticated” balances heavy thoughts with a melody and arrangements worthy of Steve McQueen~era Prefab Sprout.
That level of pop genius is a heady target to aim for; more often than not Williams comes within an eyelash of hitting it and the result is that Tear in the Fabric would fit nicely on a shelf next to Steve McQueen or Lloyd Cole and the Commotions’ Rattlesnakes or the Church’s Starfish.
★ https://www.allmusic.com/album/tear-in-the-fabric-mw0003368980
Bandcamp: https://href.li/?https://devonwilliams.bandcamp.com/album/a-tear-in-the-fabric
Label: https://slumberlandrecords.com/
FB: https://www.facebook.com/DevonWilliamsMusic/

ALBUM COVERS XI.