Don Gallardo — The Lonesome Wild (April 2, 2020)USA FLAG   Don Gallardo — The Lonesome Wild (April 2, 2020)
•♠•   Poněkud zčistajasna dal Don Gallardo do oběhu album The Lonesome Wild ve čtvrtek 2. 4. při příležitosti jeho nejnovějších britských a evropských koncertů. V současné době je k dispozici ke stažení pouze prostřednictvím obvyklých online prodejen, takže pokud se chystáte na některý z nadcházejících koncertů v Německu, neočekávejte, že ho uvidíte na stole u  obchodníka. Stylisticky to sedí na rozhraní mezi alby „Hickory“ (July 22, 2016) a „Still Here“ (April 27, 2018) s menším podílem ovlivnění, které se více naklání k bývalým kalifornským kořenům.
•♠•   Gallardo otevírá album v troubadourské náladě velmi jemnou písní „Just Another Yesterday Song“, která zněla pro celý svět jakoby Steve Earle opičil styl psaní jiného trubadúra Neil Younga. Ještě více obnažující je cover „Too Stoned To Cry“, jeden z vrcholů alba s dobrem (hraje Joe Andrews od Old Crow Medicine Show). Nicméně, většina z alba je složena ze sladkých (a občas kyselých) písní s kapkami steelky a slide kytar spolu s řadou akustických kytar a příležitostnými mandolínami a klávesy. „Ghosts & Hummingbird“ připomíná jeden z případů, kdy Wilco ještě hrál „alt country“, zatímco „Honeysuckle Rose“ svítí řadami nablýskaných kytar a vytváří mírně psychedelický zákal, když Gallardovy vokály připomínají jeden z pozdních pastoračních okamžiků Beatles. Přál bych si, aby to vyznělo dobře, ovšem má to podobné nebezpečí, že zde nadšené kytary spojené s pocitem melancholie a Gallardovy roztouženými vokály připomínají slavné dny Big Star. Zajímavé je, že Gallardo používá v některých písních několik linií Beatles, zkuste si test, jestli je najdete.
•♠•   Pokud se vám zapojil nějaký sval, jakoby hrál Neil Young s kytarovou vývrtkou, pak zejména v „Your Mistake“ Don vrčí postojem, odvážnou kytarou a punchy, čímž téměř porazil NY punk. „What You Want“ je nějaký „roustabout blues, které by si člověk chtěl představit jako poctu pozdnímu Mikovi Wilhelmovi. Každopádně má tu nanejvýš neodolatelnou starobylou loupež, která byla ochrannou známkou raných Flamin’ Groovies, Sopwith Camel a The Lovin’ Spoonful.
•♠•   Jako ústřední bod alba je třeba zmínit „Radio Songs“. Téměř se na kosmické dráze vznáší díky svému vynikajícímu pedal steel zbarvení, v samotném srdci je její duch v znovuobjevené zemi blues od Rolling Stones z alba „Their Satanic Majesties Request“ a možná si šlehnete esprit alba „An Old Raincoat Won’t Ever Let You Down“ (Rod Stewart), kterým vás tyto legendy nikdy nezklamou. Gallardovy texty jsou obarveny romantismem, jakousi skluzavkou se slide a slavnou pedal steelkou. Možná nejlepší píseň, kterou jsme letos slyšeli. Location: Nashville, TN
Album release: April 2, 2020
Record Label: c
Duration:     41:17
Tracks:
01. Just Another Yesterday Song   4:18
02. Ghosts & Hummingbird   3:38
03. Honeysuckle Rose   3:20
04. What We Were Yesterday   3:29
05. Your Mistake   3:01
06. Too Stoned to Cry   4:08
07. What You Want   3:09
08. Radio Songs   4:48
09. I Wish You Well   3:56
10. I Wanna See You Tonight   3:07
11. The Movie   3:54
12. I Wish You Well Reprise   00:29
Personnel:
Don Gallardo — Acoustic Guitar, Mandolin, Percussion, Vocals
Travis Stock — Bass, vocals
Danny Thompson (from Alan Parsons Project) — Vocals, Percussion
Neilson Hubbard — Drums, Percussion
Gentry Bronson — Piano, Organ
Joe Andrews (from Old Crow Medicine Show) — Acoustic Guitar, Dobro
Kyle Everson — Pedal Steel
Darren Nelson — Vocals
Matt Reischling — Vocals
Kyler Clark — Bass
Shad Stack — Electric guitar
Kaleb Patterson — Electric Guitar
Brian Dunn — Electric Guitar
Doug Dunnam — Electric Guitar
Credits:
Produced, Engineered, and Mixed by Don Gallardo
Mastered by Alex McCollough
Website: http://www.dongallardo.com/
Twitter: https://twitter.com/DonGallardoBand
FB: https://www.facebook.com/DonGallardoBand
Bandcamp: https://dongallardo.bandcamp.com/album/the-lonesome-wild

ALBUM COVERS XI.