Francis Lung — A Dream Is U (August 2, 2019) Pamela MÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃéndez ÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃâ Time (22 Feb 2019)■    Občas bouřlivé a zářivé, jindy přemýšlivé a zádumčivé, „A Dream Is U“ se dá vnímat jako snově bdělé, jako snaha vystoupit mimo každodenní rotaci; jako stín opouštějící naše vytancovaná těla, aby se valila pryč podle své vlastní nálady.
■     Možná, že klíč k albu je ve skutečnosti v jeho závěrečné skladbě. „The Lie“, napsané na dětském klavírku, nalezeného v charitativní prodejně, je odvážně smíchaná populární píseň, která promítá kolem Francisova vlastního prohlášení o záměru, najít cestu skrz mlhavost vlastního boje, abychom se přijali takové, jací jsme. „Nerad vykřikuji všechny své texty,“ říká, „ale vypadá to, že větu „ Kdybys mohl přijmout sám sebe, byl bys šťastný“, je dobré křičet. Nechci příliš zjednodušovat řešení bojů někoho jiného, ale vím, že naučit se přijímat sebe samého mi koneckonců pomohlo.“
■     Nové album otevírá uvodní „I Wanna Live In My Dreams“, oslnivý výbuch populární hudby inspirované Ronettes, milostný dopis určený ke snění, ale také písní, která pohřívá narážky melancholie reálného světa pod jeho veselým exteriérem, připomíná, jaké písně měl Stephen Merrit nebo pozdější Elliott Smith, a na jejich schopnost přetvářet momenty smutku v něco překvapivě hezkého. „Psaní skladeb je trochu jako psaní vtipů, máte situaci, dispozice, aranžmá, nastavení a zklamání,“ říká Francis. „Ale opravdu, opravdu chci dělat hudbu, která lidi přiměje cítit se lépe, ne být na tom hůř. Takže se snažím posunout tuto čáru.“
■     Texty jsou stejně hackerské. McClungova slibná zpráva o „závislosti, víře a lásce ve všech jejích zmatcích“, zprostředkovaná prostřednictvím vět „udělej z nich to, co jsi ty“, vede k cíli „pokud byste mohli přijmout sebe, byli byste šťastní “. Z drsného pohledu má album sílu bránit bombastickým reklamám, navíc Lung má potenciál a melodie, ale bylo by dobré, kdyby znovuobjevil některé z těch svých mladistvých záblesků.
■     Solo alias for the Baroque pop~styled songs of Tom McClung, formerly of WU LYF.
Location: Manchester, UK
Styles: Alternative/Indie Rock, Indie Pop, Neo~Psychedelia, Alternative, Singer~Songwriter
Album release: August 2, 2019
Recording date: September, 2017 ~ April, 2018
Record Label: Memphis Industries
Duration:     37:35
Tracks:
01 I Wanna Live in My Dreams   3:40
02 2 Real   3:40
03 Do Ya   3:24
04 Comedown   3:12
05 Unnecessary Love   3:17
06 A Dream Is U   3:30
07 I Do Believe in U   3:24
08 Up & Down   2:53
09 Invisible   4:48
10 The Lie   5:47
Credits:
✹   Phil Bulleyment   Mastering
✹   Julien Gorgeart   Cover Painting
✹   Sam Healey   Sax (Alto), Sax (Tenor)
✹   Francis Lung   Bass, Drums, Guitar, Keyboards, Piano, Producer, Vocals
✹   Coralie Monnet   Keyboards, Sleeve Photo, Vocals
✹   Natalie Purton   Violin
✹   Andrew Richardson   Drums
✹   Josh Sowa   Fender Rhodes, Piano
✹   Jake Taylor   Guitar
✹   Simon Turner   Cello
✹   Brendan Williams   Mixing, Producer, Synthesizer
AllMusic Review by Marcy Donelson; Score: ■■■■
■     An indie rock quartet from Manchester, England whose sole album was 2011’s Go Tell Fire to the Mountain, WU LYF charted in the U.K., then suddenly disbanded in 2012. In the meantime, their bassist, Tom McClung, had begun working on solo material. Adopting the alias Francis Lung, he released a pair of intimate, singer/songwriter~styled EPs in 2016. He then enlisted producer Brendan Williams (Dutch Uncles, Kiran Leonard) to help significantly expand his sound on his full~length debut, A Dream Is U. The album’s lush, ’60s~inspired Baroque pop evokes stated influences such as the Left Banke and Phil Spector. Speaking of Spector, the Ronettes homage “I Wanna Live in My Dreams” opens the album with an echoing, string~embellished retro pop befitting the starry~eyed wistfulness of lyrics that want to escape a heartbroken reality. The song’s stirring romanticism is made all the more charming by the youthful sincerity of Lung’s vocal delivery. This sweetness is maintained throughout A Dream Is U, an affectionate album full of high hopes and heartbreak. Even the Beatlesque psychedelic pop standout “The Lie” is full of rousing harmonies and encouragement as he tries to convince an object of affection to be true to herself. On the more intimate side, “2 Real” is quieter with a more restrained melody, but still consists of ringing broken guitar chords à la Real Estate and low~key, driving drums. Other sparer tunes include the hushed “Invisible” and “Comedown,” an elegant, waltzing chamber piece that leaves the protagonist waiting. Elsewhere, Lung invokes the Mellotron of “Strawberry Fields Forever” on “Unnecessary Love,” and “Up & Down” is a pure blast of Merseybeat teen pop.
■     Well~crafted and well~executed throughout, A Dream Is U should appeal to fans of any of the aforementioned styles as well as to lovelorn romantics.
Bandcamp: https://francislung.bandcamp.com/album/a-dream-is-u 
FB: https://www.facebook.com/francislungofficial 
Twitter: https://twitter.com/francislung 
______________________________________________

NEWS

archív

ALBUM COVERS XI.