Gerald Cleaver — Signs (March 27, 2020)USA FLAG          Gerald Cleaver — Signs (March 27, 2020)   Gerald Cleaver — Signs (March 27, 2020)Location: Detroit, MI ~ Brooklyn, NYC 
Album release: March 27, 2020
Recorded during: 2017~2019 in Brooklyn, New York
Record Label: 577 Records
Duration:     62:15
Tracks:
01. Jackie’s Smiles   4:32
02. Amidst Curses   6:49
03. Blown   9:42
04. Tomasz   3:10
05. Signs I   3:45
06. Signs II   6:59
07. Signs III   4:48
08. Ferrous Past (Bonus Track)   4:35
09. Radiator (Bonus Track)   7:29
10. Photic Plains (Bonus Track)   6:24
11. Day Red (Bonus Track)   4:02
    Credits:
¬♣   Gerald Cleaver — Electronics
¬♣   Mixed and mastered by Jeremy Loucas at Sear Sound, New York City
¬♣   Front and back cover photos by Andrea Rodea
¬♣   Inner photo by Rhizomes Films
¬♣   Graphic design by Sergio Vezzali
¬♣   All music by Gerald Cleaver, Gerald Cleaver Music (SESAC)
¬♣   This record has been made with the support of the Shifting Foundation
¬♣   577 Records is an independent record label based in Brooklyn, New York operating since 2001.   Description:
♣¬   Někdy zapomínám, jak je dobrej. Vždyť přece Gerald Cleaver prozkoumal okraje jazzu v kariéře, která je natažená již více než čtyři desetiletí. V loňském roce: album „What Is to Be Done“ (Clean Feed) se připojil k saxofonistovi Larrymu Ochsovi a kytaristovi z kapely Wilco Nels Clineovi k setu, který se houpal a trhal kolem prostoru mezi free hraním, ambiencí a balladry. Ale jeho nejnovější album „Signs“ (577 Records) je doposud pravděpodobně jeho nejodvážnější skutek, když se zcela vzdává bubnů a místo toho se obrací k elektronické kompozici. Záznam je zčásti inspirován detroitským technem a elektronikou. To vše slyšel ve svém rodném městě v 80. a 90. letech, ale můžete slyšet fúze, které odrážejí elektrickou éru Milese Davise, nebo hudbu třetího proudu v rozloženém prostředí a Herbie Hancocka ve skladbě „Tomasz“. 
Paralely s brainy glitchtronica stylem, připomínají umělce typu Squarepusher nebo Aphex Twin. V úvodní „Jackie’s Smiles“ si vytvoří  lákající a čáhající beaty. Když zazní zvuk větru, Cleaver se promění ve zvukových zvonkohrách na bodce pronikající do uší v nejdelší kompozici „Blown“. Nebo ve vrstvách, (pracovně bych je nazval „nedotčené rtěnky“) nad zvuky otevírajících se dveří přechází do spleteného funku. Cleaver má idiosynkratický smysl pro strukturu a zábavu, a když Signs není jazz, je plný improvizační radosti z objevování nových zvuků a nových možností.
♣¬   Je nejlépe známý pro svou kariéru top jazzového bubeníka, jeho vzpomínky na vyrůstání v Detroitu ho však inspirovaly k vytvoření nejnovějšího projektu „Signs“. Tento debut jako elektronického hudebníka a skladatele se objevil v jeho Brooklynském studiu dlouhým procesem hledání překladu toho, co již slyšel, do nového jazyka. Cleaver se narodil a strávil většinu svého života v Detroitu, kde prožil a byl ovlivněn legendárním vývojem a kvetením elektronické hudební scény v Motor City. Na každé ze sedmi skladeb z vinylu (plus čtyř bonusových) proměňuje  perkusionista svou kreativitu a řemeslo do sféry výhledově uvažující elektronické dimenze. Poslechněte si jednoho z nejžádanějších jazzových bubeníků tímto novým způsobem. Ukázal, jak se dá vyjádřit a zjistit rozšíření palety prostřednictvím snových transcendentních elektronických manipulací.
Bandcamp: https://577records.bandcamp.com/album/signs
Label: https://www.577records.com/
By Noah Berlatsky @nberlat: https://www.chicagoreader.com/chicago/jazz-drummer-gerald-cleaver-explores-electronica-on-signs/Content?oid=79285650

NEWS

archív

ALBUM COVERS XI.