HOUPACÍ KONĚ: SOULKOSTEL 8 11 2019 CZECH FLAG  HOUPACÍ KONĚ: SOULKOSTEL 8 11 2019 (April 25, 2020)  HOUPACÍ KONĚ: SOULKOSTEL 8 11 2019 (April 25, 2020)♣¬   BYLO TO TAKHLE: VENKU VÍTR A TMA, CO VÁS SPOLKNE PÁR METRŮ OD DVEŘÍ, JEŠTĚ NEŽ DOJDETE K PRVNÍMU STROMU.
♣¬   Lesní cesta, co se do tý tmy noří, jako kdyby říkala: po mně radši nechoďte a hleďte si svýho. Špičky tmavých smrků proti trochu světlejšímu nebi, jediný světýlko nad vchodem do kostela a pocit, že jste na kraji světa, i když je to nějakých sedmdesát kilometrů od stotisícového Hradce Králové a sto kilometrů od půlmilionové Wroclawi. Pak pod tou bludičkou vejdete do dveří a přímo proti vám dřevěné schody do patra. Do patra v kostele? Tak, patro, vyjdete do něj a ta scenérie jak z bratří Grimmů pokračuje. Rozhlídnout se, očima se chytat různých věcí, podivný směsi tradičního a elegantně ujetýho, jak z dávnejch učebnic kontrakultury, Vokna nebo Živlu.
♣¬   Tohle jsme zažili poprvý na podzim roku 2018, zahráli jsme pak rozestavění do malýho kruhu uprostřed prostoru úplně nasucho akustický koncert — nasucho ve smyslu zvuku, bez mikrofonů a zesilovačů, jinak jsme bez pití rozhodně nebyli, protloukat se v Ústí člověka naučí. Čekali jsme tenkrát jen pár lidí, jeli jsme odněkud a nevěděli jsme o tom místě moc, jen zvěsti a pověsti, nakonec těch lidí bylo víc než dost a dalo nám to definitivně pocit, že ty písničky zesilovače nepotřebujou, že můžou fungovat samy za sebe. Tohle byl pro nás další zlom a začli jsme takhle hrát častějc.
♣¬   No a pak jsme nahráli album Desolation Peak, dělali na naše poměry docela velký koncerty, jezdili jak o život, abysme tu kerouakovskou desku dostali k lidem, když Radiožurnál to za nás neudělá. A pak klasika, chtěli jsme něco jinýho, uzavřít tuhle etapu a zároveň zachytit období, kdy rádi hrajeme i akusticky, troufnout si zase po letech na živák, když ten poslední, Haiku, jsme udělali někdy v roce 2004. Takže loni v létě jsme si vymysleli živý album, tady u toho stolu, kde tenhle průvodce strašidelným lesem vzniká.
♣¬   Dalo by se toho napsat ještě hodně, o lidech, co se o nás královsky postarali, o lidech, co ten listopadovej večer přišli, o nekonečný zvukovce, nekonečných panácích dole na baru, bourákovi Aranovi a jeho písničkách, zimě ve vzduchu a horku pod košilí, kafi v klášterní kavárně, Davidovi, Míše, slaným štrůdlu, problémech se zvukem, který zvukaři nakonec zvládli, o těch lesích a loukách a zastrčenejch silničkách okolo, o cingrlátkovým lustru. Ale proč to psát, snad to najdete v tom, co budete poslouchat.
♣¬   Vybavuju si, jak jsem hned po koncertě vypad zadníma dveřma ven do noci, abych si zapálil cigaretu a trochu se vzpamatoval. Ze tmy se vynořili dva kluci, tak dvacet, pětadvacet, mohli to být klidně Rozenkrantz s Guildensternem, a jeden z nich začal vyprávět o tom, jak mu nějaká naše písnička zachránila v Nízkých Tatrách život. Uf, fakt, pili pivo, ale nebyli pod parou, takový rychlý a intenzivní vyprávění a pak se zas po nich slehla zem.
♣¬   Ten koncert jsme nejen nahráli, s pomocí Honzy Brambůrka a Míry Vaňkáta, ale taky natočili jako filmový záznam, a nebyl to Terry Gilliam, kdo ho režíroval. Ale to je jiná kapitola a o ní později. Podstatný jsou ty písničky a jeden večer a noc v životě, pro který celý tohle kodrcání stojí za to.
♣¬   V košíku bábovku a láhev červenýho, vlk zahnán zpátky do lesa, je dobrý nesejít ze stezky. 
Ať se vám to líbí.
 Location: Ústí nad Labem, Czech Republic
Album release: April 25, 2020
Record Label: Delta Dunaje
Duration:     xx:xx
Tracks:
01. Desire City 
02. Tesaři
03. So Long
04. V noci
05. Cassidy
06. Srpen
07. Vesluju
08. Desolation Peak
09. Říjen
10. Hyde
11. Deckard
12. Houpací koně
Credits:
¬   Hudba Houpací koně
¬   Slova Jirka Imlauf
¬   Zvuk Jan Brambůrek a Míra Vaňkát
¬   Produkce, mix a mastering Jan Brambůrek
¬   Grafický design Lukáš Franz
¬   Fotografie Tereza Kunderová
¬   Poděkování Ondra Bartoš, Michal Bořke, Jan Činčera & Studio Činčera, Jiří Henych, Michal Hogenauer, Honza Holinger, Sebastián Kučkovský, Petr Kuneš, Kryštof Melka, Adam Nenadál, Petr Osoba, Michal Pařízek, Miloslav Pecháček, Milan Poživil, Michal Reich, Marie Špičáková
¬   Nahráno v Soulkostele, listopad 2019.
¬   Deska vznikla za podpory města Ústí nad Labem. ♣¬   Akustická nahrávka natočená během listopadového koncertu v Soulkostele, odsvěceném kostele Panny Marie Pomocné, ukrytém v broumovských lesích nedaleko polských hranic. Tracklist tvoří průřez posledními studiovými nahrávkami (Hotel Palace, Everest, Kde jste mý přátelé dneska v noci?, Desolation Peak).
FB: https://www.facebook.com/houpacikone
Twitter: https://twitter.com/houpacikone
Website: https://houpacikone.cz/

ALBUM COVERS XI.