OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » RECORDS » RECORDS II » Jes Condado
Jes Condado — Shades Of Blue (2016)

   Jes Condado — Shades Of Blue (February 19, 2016)
♠    Jihoamerické blues neuslyšíš v Evropě příliš často. Zjišťuji, že i v Argentině žijí lidé. Oblíbeným místem turistů jsou čtvrtě San Telmo a La Boca, kde mimo jiné sídlí nejslavnější argentinský fotbalový klub, CA Boca Juniors. Album otevírá píseň od Ruth Brown, kterou je možné shlédnout na YouTube ve složení: (Song by Ruth Brown) — Jes Condado, Netto Rockfeller, Felipe Côrtes, Bruno Marques. Grabado en Psiu! por Thiago Carreri y Danilo Hansem. Se svojí grupou Vintage Groove dělá čest latinskoamerickému blues. Jejich hudební vlivy sahají od energického hlasu Etty James, unikátního stylu BB Kinga a Freddy Kinga, ale také jiných skvělých umělců blues a soul hudby let 1950 až 1960. Dnes patří do skupiny bluesmanů (mužů i žen), ve které je třeba Shirley Wishart, Bryce Janey, Swampgrass,  Jakarta Blues Factory, Mojo Bruford, The Paul Nelson Band, James ‘Blood’ Ulmer, Tomislav Goluban & Nebojsa Buhin, Bottlerocket Combo nebo The Chandler Blues Band a tisíce dalších, kteří vám udělají domácí mood k dobrému pití. Pro hráče je pojetí více fixováno na tón, než vizuální autentičnost, zvuk jejich kytary zní stále na 100 procent jako ‘60s Stratocaster. ♦   Je to velmi cool způsob, jak zvukovou estetikou a jejich specifickým hlediskem, pochopitelně s velkou mírou přispění kláves, přiblížit dobu 50 a více let starou. The blues, like jazz, has a long rich tradition, and many great artists that will inspire you to be a better musician. I hope I don’t sound like a broken record to say it again: if you want to play a style, you better listen to it. I will leave you with the immortal words of Bleeding Gums Murphy: “The blues isn’t about feelin’ better. It’s about makin’ other people feel worse, and makin’ a few bucks while you’re at it.”Location: Buenos Aires, Agentina
Album release: February 2016
Record Label: Self Released
Genre: Modern Electric Blues, Blues Soul
Duration:   38:38
Tracks:
01. I Don’t Know      3:01
02. I Get Evil      2:40
03. Early In The Morning      2:46
04. Never Make Your Move Too Soon      2:49
05. Buscando La Forma      4:27
06. Saved      2:28
07. Hard Times      3:43
08. Woman Across The River      2:41
09. Lost And Lookin’      2:52
10. Damn Your Eyes      3:17
11. It Hurts Me Too      4:19
12. Movin’ On      3:31
Personnel:
♠   Jes Condado, vocal, bass, guitars;
♠   Felipe Cortes, bass;
♠   Netto Rockfeller, guitar;
♠   Bruno Marques, Guest battery
♠   David Tanganelli (harmonic);
♠   Murilo Barbosa (keyboards);
♠   Fernando TRZ (keyboards).
•   Faz pouco mais de um ano, celebrando ano novo com amigos, falamos de nossas metas para 2015. Eu disse que ia gravar meu primeiro disco. E hoje, com ajuda de Felipe Côrtes acompanhando cada passo e gravando uns baixos nitidos, meu amigo e produtor Netto Rockfeller, colocando guitarras maravilhosas, produzindo, mixando, masterizando e Bruno Marques reforçando o groove na bateria, meu desejo é realidade. Muitos colegas e amigos participaram tambem. Deixo com vocês o link para ouvir e desfrutar destas músicas, tanto como eu desfrute de fazer este trabalho.Description:
♦   Singer, bassist and composer of blues, soul and funk from Argentina, came to Sao Carlos and joined the city’s musicians to launch this new project. This is her first album produced by Netto Rockefeller and Felipe Cortes.
♦   Their musical influences range from the energetic voice of Etta James to the unique styles of BB King and Freddy King, among other great artists of blues and soul music of the 1950s and 1960s.
YouTube: https://www.youtube.com/user/jescondado
Facebook: https://www.facebook.com/jescondado
Soundcloud: https://soundcloud.com/jescondado/sets/shades-of-blue-jes-condado
_____________________________________________________________

Jes Condado — Shades Of Blue (2016)

NEWS

13.7.2019

Tycho — Weather

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

archiv

ALBUM COVERS X.

Blaine L. Reininger — The Blue Sleep (22 March 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540