Joe Bonamassa & The Sleep Eazys — Easy To Buy, Hard To Sell (10 Apr. 2020)USA FLAG Joe Bonamassa & The Sleep Eazys — Easy To Buy, Hard To Sell
13+16+5+4+4+3 = 46. album s působností Joe Bonamassy. Toto album navazuje na další úspěšná kolaborativní alba Bonamassy, ​​včetně dobrodružných vedlejších projektů Black Country Communion, Rock Candy Funk Party a Beth Hart. Nedávno dokončil nahrávání svého dalšího sólového studiového alba v legendárním Abbey Road Studios. Jeho nejnovější album, LIVE AT SYDNEY OPERA HOUSE, označilo své 22. album jako první na Billboard Blues Chart. Debutové sólové album Sweet Release od Reese Wynans, bylo také prvním podnikem Bonamassy jako producenta, tedy v roli, kterou si důkladně užívá a plánuje revizi v několika připravovaných albech. 
Kytarový mistr Joe Bonamassa opět vyrazil z parku svým novým všestranným projektem The Sleep Eazys a debutovým albem skupiny „Easy To Buy, Hard To Sell“. Je to trochu odklon od blues~rockového soundu, v němž je Bonamassa známý. Album je hudební a duchovní poctou zesnulému Dannymu Gattonovi, úžasnému a žánrově orientovanému hudebnímu výběru, je často považován za největšího neznámého kytaristu světa. Joe zde přechází na Gattonovou dráhu a oživí další skvosty od Franka Sinatry, Tony Joe White, Hanka Garlanda, King Curtise, Link Wraye a Jimmy Bryanta. Hlavním singlem je Bonamassa, která se věnuje tématu Johna Barryho pro sérii Jamese Bonda „V tajné službě Jejího Veličenstva“ (1969), které rozzáří 007 fans směsí orchestrálních manévrů a rockové kytary. 
Gatton byl přítelem, mentorem a inspirací pro Bonamassu, když byl ještě dítě, a měl hluboký vliv na stále klíčícího mladého kytaristu. „Můj čas visel a rušil se s Dannym, v dětství utvářel moji herní a hudební dráhu více než někdo jiný,“ říká Joe s úctou. Gatton byl kdysi generační muzikant, technicky a kreativně světelné roky před téměř každým jiným hráčem a hrál směsici blues, jazzu, country a raného rocku and roll, kterou nazval Redneck Jazz. Je těžké si představit, že by lepší člověk zahříval vznikající kytarové zázraky, jako byl Joe v té době, a Gattonův dopad na něj byl byl nadmíru velký.
Δ★ „Fun House“ je prodchnuta dechovou sekcí, zatímco „Move“ Denzila Besta je uvedena v duchuúvodní kompilace Milese Davise „Birth of the Cool“ (Capitol Records), ale také jste to myhli slyšet ve videohře „Grand Theft Auto IV“, zahrnující horké akustické kytarové sólo od Jorgensona. Mimochodem, ta původní kompilace z roku 1957 dostala nejvyšší hodnocení ★★★★★ (Skladby pocházejí z období leden~duben 1949/březen 1950).
Δ★ Wrayův „Ace of Spades“ — ne hit Motörhead — oplývá masivem rachotu a vy můžete cítit elektřinu, procházející další písní „Ha So“, kterou vymyslel country picker Jimmy Bryant.
„Havajské oko“ je téma z televizní show na počátku 60. let, mezi jejíž hvězdy patřily Robert Conrad a Connie Stevens, zatímco „Bond (On Her Majesty’s Secret Service)“ pochází z šestého filmu v seriálu 007, jehož jediným tahem je George Lazenby jako zdvořilý špion. Obě skladby mají kytarová sóla od Jorgensona.
Bonamassa přivede trvalou klasiku „Polk Salad Annie“ Tony Joe Whitea na maximální rychlost s monumentálním krytím provedeným tancem til~you~drop. Je to směs rocku, duše a swampu, která je omamná a zvedne kohokoli, kdo bude mít puls pro ovládání hlasitosti. Joe končí album Easy To Buy, Hard To Sell zcela neočekávaným převzetím nepřekonatelné noirové balady Franka Sinatry „Byl to velmi dobrý rok.“ Jemně obepíná kultovní píseň v krásné kytarové a mandolínové úpravě — brilantní a dechberoucí. Melodie a emoce, které obsahuje, jsou ohniskem tak, jak by mělo být a Bonamassa nám šeptá melancholickou pravdu mistrovského díla Ervina Drakea z roku 1961 svým vlastním osobním způsobem. 
[Frank Sinatra a Gordon Jenkins s Ervinem Drakeem vyhráli Grammy, zde elegantní aranže jako z dílny Jeffa Becka zvyšuje expresivitu.] I když to může být jemné, je jedním z nejlepších zaznamenaných okamžiků Joe Bonamassy. Doufejme, že se připravuje další soubor Sleep Eazys. Tato placka je velkým vítězem a určitě budete chtít víc.
“Joe Bonamassa’s Sleep Eazys make instrumental dreams.” — Associated Press
“Joe Bonamassa’s eclectic tribute to Danny Gatton is a rousing success.” — American Songwriter
“[Bonamassa shows] his fans everything magical about his own influences. It’s impressive, selfless, and a true tribute.” — Blues Rock Review
“Guitar master Joe Bonamassa once again hits it out of the park with his new all~instrumental project The Sleep Eazys and the group’s debut album Easy To Buy, Hard To Sell.”  

Born: May 8, 1977, New Hartford, New York, U.S.
Location: New York, NY, U.S.A.
Album release: 10 Apr 2020
Record Label: J&R Adventures
Duration:     33:34
Tracks:
01. Fun House   5:14
02. Move   3:01
03. Ace Of Spades   3:16
04. Ha So   2:47
05. Hawaiian Eye   3:07
06. Bond (On Her Majesty’s Secret Service)   4:23  
07. Polk Salad Annie   3:09
08. Blue Nocturne   4:34
09. It Was A Very Good Year   4:03
Personnel:
Anton Fig (percussion), 
Michael Rhodes (bass), 
Reese Wynans (keyboards), 
Lee Thornburg (trumpet), 
Paulie Cerra (saxophone), 
Jade MacRae and Juanita Tippins on background vocals, 
Joe Bonamassa on guitars, mandolin.
 Review
Δ★  Joe Bonamassa release full~length instrumental album Easy To Buy, Hard To Sell as he debuts his brand new project, The Sleep Eazys. The first single, “Bond (On Her Majesty’s Secret Service),” a nod to the 1969 classic action film. As producer, the blues~rock titan enlisted some of his frequent collaborators, along with his all~star touring band, to play on the album, which is set for release on April via J&R Adventures.
★Δ  The album takes a slight departure from Bonamassa’s revered repertoire, with the intent of honoring Danny Gatton, one of his most influential mentors, as well as covering instrumental versions of some of his favorites from Frank Sinatra, Danny Gatton, Tony Joe White, King Curtis and more. Bonamassa shares his excitement on the project, “To be honest I have always wanted to do a record like this. But, to be even more honest I’m not sure I was ready both professionally and musically, until now. The time finally felt right to finally pay tribute to a mentor, a friend and one of the greatest guitarists of all time: the late great Danny Gatton. My time hanging out and jamming with Danny as a child shaped my playing and musical pathway more than just about anyone.”
Δ★  Largely comprised of Joe’s touring band, the Sleep Eazys includes Late Night with David Letterman’s Anton Fig (percussion), Musician’s Hall of Famer Michael Rhodes (bass), Rock & Roll Hall of Famer Reese Wynans (keyboards), Lee Thornburg (trumpet), Paulie Cerra (saxophone), along with Jade MacRae and Juanita Tippins on background vocals, and of course, Bonamassa on guitar. Accompanying the stellar and tight~knit cast are Jimmy Hall on harmonica and esteemed multi~instrumentalist John Jorgenson. Fans of Bonamassa will enjoy the larger~than~life sound of the star~studded collective that is The Sleep Eazys, providing an array of sounds in everything from jazz to bluegrass, funk, rockabilly and more! With the caliber and expertise of musicians on this album, it is sure to catch fire and grab the attention of music lovers and critics worldwide.
★Δ  This album follows Bonamassa’s other successful collaborative albums, including the adventurous side projects Black Country Communion, Rock Candy Funk Party and Beth Hart. Collectively, Bonamassa has over 40 albums to date and recently finished recording his next solo studio album at the legendary Abbey Road Studios. His latest album, LIVE AT SYDNEY OPERA HOUSE marked his 22nd #1 album on the Billboard Blues Chart. Sweet Release, Reese Wynans’ debut solo album was also Bonamassa’s first venture as a record producer, a role he thoroughly enjoys and plans to revisit in several upcoming albums.
Allmusic, bio:  https://www.allmusic.com/artist/joe-bonamassa-mn0000118243/biography
Also:
By PABLO GORONDI Associated Press:
Δ★  https://abcnews.go.com/Entertainment/wireStory/review-joe-bonamassas-sleep-eazys-make-instrumental-dreams-70047263 
Shop: https://shop.jbonamassa.com/collections/sleep-eazys

ALBUM COVERS XI.