Juraj Griglák — From the Bottom (Sept. 16, 2019)              Juraj Griglák — From the Bottom (Sept. 16, 2019) Pamela MÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃéndez ÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃâ Time (22 Feb 2019)
♦⇔♦    Juraj Griglák predstavuje vzácnu kategóriu hudobníkov s otvoreným prístupom k rôznym hudobným svetom. Na očakávanej novinke ho sprevádza absolútna elita domácej ale aj zahraničnej jazzovej špičky. Basgitarista s mimoriadnym talentom a pôsobivým portfóliom spoluprác s domácimi aj svetovými umelcami neuznáva žánrové hranice. V jeho repertoári je jazz, soul, funk aj vážna hudba. Na novom albume ho sprevádza absolútna elita domácej, ale aj zahraničnej jazzovej špičky a pridali sa aj hostia z oblasti vážnej hudby. Stačí spomenúť mená ako Poogie Bell, Miroslav Hloucal, Yoran Vroom, Eugen Vizváry, Dávid Hodek, Michal Bugala, Anita Soul, Ajdži Sabo, Ľuboš Šrámek či Mucha Quartet. Album sa nahrával, mixoval aj mastroval v bratislavskom štúdiu Real Music House.
⦿    Fourth solo album of slovak bass player Juraj Griglak.
Location: Bratislava, Slovakia
Album release: September 16, 2019
Record Label: Real Music House
Duration:     55:10
Tracks:
1. Get into It   7:42
2. Funk Interlude   3:56
3. Vibe   6:20
4. Easy   7:52
5. Dreaming   6:11
6. From the Bottom   6:25
7. Dark   5:15
8. Up to Speed   6:59
9. Meggie   4:30
⦿    feat. Poogie Bell, Eugen Vizváry & Michal Bugala   1
⦿    feat. Anita Soul, Eugen Vizváry, David Hodek & Michal Bugala  2
⦿    feat. Miroslav Hloucal, Eugen Vizváry & David Hodek   3, 4, 7
⦿    feat. Eugen Vizváry & David Hodek   5, 6
⦿    feat. Yoran Vroom & Eugen Vizváry   8 
⦿    feat. Ľuboš řámek, Ajdži Sabo, Mucha Quartet, Simona Pingitzer & Robert Holota  9
Overall:
⦿    Feat: Poogie Bell, Miroslav Hloucal, Yoran Vroom, Eugen Vizváry, David Hodek, Mike Bugala, Anita  Soul, Ajdži Sabo, Luboš Šrámek, Mucha Quartet, Simona Pingitzer, Robert Holota.
⦿    Recorded,mixed and mastered by Robert Pospis,Martin Sillay at Real Music House studio
⦿    Cover desing by Jan Wallner
⦿    Cover photo by Juraj Griglak
⦿    Published by Real Music House @ 2019
ABOUT
♦⇔♦    Juraj Griglák pochádza z hudobníckej rodiny. Jeho otec bol klarinetistom v Symfonickom orchestri Československého rozhlasu, mama speváčkou v Slovenskom ľudovom umeleckom kolektíve. Juraj chodil do ĽŠU na klavír, od 12 rokov hral aj na bicích nástrojoch a gitare. Študoval kontrabas na Konzervatóriu v Bratislave (1978~1984). Počas štúdia bol členom funkových skupín Tamis a Tagore, Big Bandu Bratislavského Konzervatória, Jazz Q Martina Kratochvíla, skupiny Esprit, orchestra VV Systém Vlada Valoviča. V rokoch 1987~1991 pokračoval v štúdiu kontrabasu na VŠMU v Bratislave, získal profesionálne angažmán v tanečných orchestroch rozhlasu i televízie.
♦⇔♦    Výrazné úspechy zaznamenal ako basgitarista skupiny Stop Time (leader Matúš Jakabčic, LP „Stop Time“, Opus 1990) zameranej na fusion music. Viackrát vystúpil na festivale Bratislavské jazzové dni. Nezabudnuteľným bolo jeho spoločné jam session so Stanley Clarkom na BJD 1985. Začiatkom 90. rokov účinkoval so skupinou ASH Band a The Quartet  (Alice in Jazzland, 1992).
♦⇔♦    Participoval na nahrávaní profilového CD skupiny „Madre“ (1994), pôsobil v Matúš Jakabčic Tentet (CD „Matúš Jakabčic Tentet, featuring Greg Hopkins“). V roku 2000 nahral svoje prvé profilové CD „Bass Friends“, na ktorom spolupracuje s vynikajúcim newyorským gitaristom Ronom Affifom. Nahrávku vysoko ohodnotil prestížny americký časopis Bass Player. Skladba „Codfish“ z tohto CD vyšla na CD „Sampler Station“, ktoré vydáva americký časopis Bassics, spolu zo skladbami takých špičkových basistov ako Marcus Miller, Matthew Garrison a Ray Brown. Na jeho druhom sólovom CD „Time to Fly“ (2014) hosťuje bubeník Poogie Bell a trúbkar Patches Stewart. Album získal Cenu ESPRIT ako najlepší džezový album na Slovensku (2015). V roku 2017 vyšlo CD „Juraj Griglak & Company feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway“.
♦⇔♦    V súčasnosti vedie svoj projekt Juraj Griglak & Company. Príležitostne spolupracuje s Ronom Affifom, Frank McCombom, Iirom Rantalom. Je členom  Poogie Bell Bandu s ktorým absolvoval európske  turné v rokoch 2012, 2013, 2016, 2017. Je vyhľadávaným štúdiovým hráčom, nahral vyše 90 CD. Okrem jazzu sa profesionálne venuje aj vážnej hudbe. Absolvoval turné po Európe (1988) s Mládežníckym orchestrom Gustava Mahlera, ktorý dirigovali Claudio Abbado, Václav Neumann a James Judd.
♦⇔♦    Od roku 1991 je členom Slovenskej filharmónie, s ktorou koncertoval takmer vo všetkých európskych štátoch, v Japonsku a USA. Je nositeľom Ceny Ladislava Martoníka ako jazzman roka 1994 (udeľuje Slovenská jazzová spoločnosť).
♦⇔♦    Pôsobí ako lektor na jazzových kurzoch doma i v zahraničí.
Website: https://www.jurajgriglak.net/ 
CD Baby: https://store.cdbaby.com/cd/jurajgriglak2 
Bandcamp: https://jurajgriglak.bandcamp.com/album/from-the-bottom 
Label: https://www.realmusichouse.sk/ 
ERIC TAYLOR, February 20, 2015:
♦⇔♦    Living legends have a reputation to live up to, but Slovak bass icon Juraj Griglak certainly accomplishes that on his latest album, „Time to Fly. Renowned for his bass wizardry, especially his ability to weave through various musical styles such as jazz, funk, classical, and folk, Griglak never ceases to impress on this release. Those oblivious to the specifics of Griglak’s technical prowess will be reeled in by his invigorating and mesmerizing performances.
♦⇔♦    The title track leaps from a whisper to a scream. It begins ice~cool and mellow, with snappy drumming and tasteful riffs setting a calming mood. However, Griglak’s bass starts to percolate, finding its groove; really alive now, it brings down the funk, muscular and scorching hot. Bass lines throb with electricity, and it’s a wonderful jolt to the senses. Griglak has taken off, and there’s no turning back.
♦⇔♦    Griglak has been acclaimed for his versatility, and that certainly is apparent here. “Inside” is relatively introspective and moody, drenched in late~evening atmospherics. Hypnotic bass and soothing sax relax the mind and body; this is a chill~out cut that cleanses the spirit of any lingering stress. On the opposite end, “Trilobit” and “Fretless Interlude” kick out the jams with funky abandon, helping enable an album telling listeners it’s Time to Fly to soar through the skies.

ALBUM COVERS XI.