Karolína Kamberská

Singer-songwriter

Born: July 23rd, 1972 

Origin: Décines, Rhône-Alpes, France

Record Label: Indies MG (http://www.indiesmg.eu/en/

Facebook: http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000011060301

Web
  • http://www.karolinakamberska.cz
  • http://bandzone.cz/karolinakamberska
  • http://www.sestrysteinovy.cz
  • http://www.youtube.com/watch?v=bb-BaMmmExc

foto

Album Říkadla a křikadla: (release date: September 20, 2011) 

"Křikadla máme natočena, dost jsme se na nich vyřádili. Čilé papričky (neboli punkové sboristky Roska Ponocná, Sára Kamberská, Katka Ponocná) zpívaly jako andílci i jako ďáblice. David Landštof rozbalil své rozumem nestíhatelné rytmy. A Honza Ponocný to sledoval s basou a kytarou v ruce a svým tichým způsobem sypal z rukávu ty pravé nápady…  Já se hlavně bavila, někdy máte zkrátka pocit že věci jsou v pořádku. Křikadla se vylíhnou už 20. září."

Previous albums:

Karolína Kamberská - Hořkosladce (Indies Happy Trails; release date: October 12, 2010)

Obrázek

  Jméno Karolíny Kamberské se dříve ukrývalo pod jménem kapely, kterou tvořila se svou sestrou Lucií Steinhauserovou – tedy Sester Steinových. Sestry vydaly od roku 2001 tři CD autorských písní (Lilie polní, Můj tanec, Jen děcko se bojí) a jedno album vtipných úprav lidovek pro malé děti (Měsíček svítí), získaly si věrnou obec posluchačů i respekt hudební kritiky. Po devíti letech existence kapely se v roce 2009 rozhodly pustit každá svou cestou a, jak říkají, stát se vzájemnými fanynkami.  V zimě téhož roku Karolína dopsala poslední písně na své sólové album. Kolekce písní ale vznikala přes dva roky. “Jsou to písničky o tom, jak skvělý i strašný je žít ve dvou. Ale mám pocit že v konečném součtu jsou veselejší a lehčí, než moje starší věci – to bude tím, že právě takhle se v posledních letech cítím...“
Do studia Elements si Karolína pozvala jen několik spřízněných muzikantů – kytaristy Honzu Ponocného (Circus Ponorka, V. Koubek aj.) a Honzu Horáčka (Goodfellas, M. Žbirka aj.), violoncellistku Dorotu Barovou (Tara Fuki, Kuzmich Orchestra aj.) a bubeníka a perkusistu Davida Landštofa (Druhá tráva, Lenka Dusilová aj.), který hostoval již na dvou posledních deskách Sester Steinových. „Všechno jsme nahrávali jen na jeden, dva pokusy, protože jsme se shodli na tom, že dokonalost je nudná,“ popisuje se smíchem písničkářka atmosféru ve studiu. „Chtěli jsme hravou a trochu punkovou desku...“.

 

Sestry Steinovy - Měsíček svítí (release date: October 6, 2008)

obal alba

Sestry Steinovy - Jen děcko se bojí (release date: September 18, 2006)

obal alba

Sestry Steinovy - Můj tanec (release date: March 1, 2004)

obal alba

Bio: 

Písničky píšu od dětství (občas k půlnoci dávám k dobrému svůj první hit Potkal jsem tě zajíčku – tak první, druhá třída ZŠ…), a v posledních letech jsem měla to štěstí, že si našly i své posluchače – to když se dvojice Sestry Steinovy, kterou jsem tvořila se svou sestrou Lucií Steinhauserovou, dostala tak trochu do povědomí publika.

Vydaly jsme tři alba mých autorských písní – Lilie polní (2001), Můj tanec (2004), Jen děcko se bojí (2006) – a soubor nekonvenčních úprav lidovek pro děti Měsíček svítí (2008), vše u vydavatelství Indies. Pro ilustraci si můžete zabrousit na stránky Sester Steinových.

V roce 2005 mi vyšla v nakladatelství IN ŽIVOT sbírka básniček a písňových textů, pojmenovaná Za vodou. Asi nejkurióznější věc se mi ale stala v roce 2008, kdy z lidové písně Ej lásko, lásko, narychlo mnou nazpívané do diktafonu na recepci jednoho pražského hotýlku, vytvořil izraelský skladatel Effi Shoshani titulní píseň k americkému filmu Madison.

Můj běžný život je ale spíš radostně-realistický – starám se o rodinu, starý domek a ještě starší zahradu, ani jedno z toho mi moc dobře nejde, ale nejsem detailistka…

Od léta 2009 patří Steinovky historii, v říjnu téhož roku jsem povila své třetí dítě, a od zimy hraju sama, s hromadou nových písniček. V říjnu 2010 mi vyšla u Indies MG deska s názvem Hořkosladce, kterou jsem natočila v létě s několika spolupachateli (Honza Ponocný, Honza Horáček, Dorka Barová, David Landštof). Spoustu dalších informací najdete na mém webu.

 

Rhône-Alpes

Origin: Décines, Rhône-Alpes, France

Alexa.com: http://www.alexa.com/siteinfo/karolinakamberska.cz

Utilisez les flêches gauche du clavier pour faire défiler les photos proches de Décines-Charpieu.

Photos couvertes par les droits d'auteurs de leurs propriétaires
arbre frappé par la foudre 14/04/2009  Auteur : deathfactory74

News & Actualities

13.11.2011

Eric Copeland – Whorehouse Blues (2011)

13.11.2011

Carter Tanton – Free Clouds (2011)

13.11.2011

Kathleen Edwards – Voyageur (2012)

12.11.2011

Nina Hagen – Volksbeat (2011)

12.11.2011

Gary Lucas & Gods and Monsters – The Ordeal of Civility (2011)

12.11.2011

Aurelio Voltaire – Riding a Black Unicorn Down the Side of ...

12.11.2011

Skaldowie – Od Wschodu do Zachodu Słońca

29.10.2011

Anna Ternheim – The Night Visitor

8.9.2011

Jack Johnson - Brushfire Fairytales

29.8.2011

Ladě – Kalná

archiv

News & accesories

Happening

Music. Warmth people. Good songs.Delight in female voice.YOU!

Kaki King