Kyrie Kristmanson — Lady Lightly (Jan. 10, 2020)Canadian flag     Kyrie Kristmanson — Lady Lightly (Jan. 10, 2020) Kyrie Kristmanson — Lady Lightly (Jan. 10, 2020)
Verdikt, poznámka editora: 3½ 
Kyrie Kristmanson: měli bychom poslouchat album „Lady Lightly“?
°   „Lady Lightly“ nebude naše album roku. Bude to však velmi krásná hudební cesta, tobolka míru a pocitu štěstí, taková pilulka, kterou nabídneme těm, co chtějí rozšířit hudební horizont, někdy příliš omezený. Kyrie Kristmanson je někdy magická, jako u „My Heroine“. Odváží se saturovat zvuky jako u „Gateway Sin“, zve na lahodnou strnulost s „That Killer Curiosity“, kde se zdá, že hlas pochází z paralelního vesmíru. Z této melancholie těží krása, která našim srdcím dodá trochu sladkosti.
°   Protože je to o jednoduchosti a počítání, Kyrie Kristmanson nejlépe projevuje svůj talent ve chvílích zpomalení a rozvláčnější rytmiky. Je to trochu jako krásný kámen, který potřebuje k záři pouze více světla. Protože pokud chcete dělat příliš mnoho, občas si vyzvednete ze srdce přesvědčení a poznání, ale zatím nevíte, jak na to. Stejně jako v těžké turistice v Himalájích, často vedoucí ne k vrcholkům, ale naopak k přivolávání vrtulníků záchranářů. Ale neřekl bych, že její snaha je k ničemu. Občas to bylo jen na efekt a vzniklo z toho zkreslení, co chtěla dokázat ve skutečnosti.
Born: 1989/1990, Ottawa, Ontario, Canada
Album release: January 10, 2020
Record Label: Iki records
Duration:     39:06
Tracks:
01. Gateway Sin   3:41
02. That Killer Curiosity   4:57
03. Wanton One   3:01
04. Bridge Between Worlds   5:45
05. A Girl Like You   3:59
06. Andromeda Star (feat. Saint Michel)   3:23
07. Bird Of Pleasure   3:26
08. Mon héroine   4:09
09. Garden Of Mrs. Woold (feat. Brendan Perry)   3:14
10. Songe d’un Ange   3:35
Review
°   Nouvel album pour Kyrie Kritmanson qui débarque aujourd’hui avec Lady Lightly. Faut~il écouter ce nouveau cru ? Réponse avec aficia !
°   Il faut avouer que Kyrie Kritmanson n’est pas forcément très connue en France. Et pourtant il y a une jolie grain de talent chez cette canadienne qui offre aujourd’hui son nouvel album.
°   Mis en relief par le titre “Andromeda Star” qu’elle partage avec Saint Michel, cet opus semble inclassable. Il faut l’aborder comme un voyage musical en tête à tête avec l’artiste auteure, compositrice et interprète.
°   Elle ose saturer les sonorités comme avec “Gateway Sin”, elle invite à une torpeur délicieuse avec “That Killer Curiosity” ou la voix semble venir d’un univers parallèle. Il y a de la beauté qui se distille de cette mélancolie qui ajoute un peu de douceur dans nos coeurs.
Oscillation des sentiments
°   Avec Lady Lightly Kyrie Kristmanson ne navigue pas sur un fil tendu et une histoire linéaire et sans rebond, sursauts créatifs, exaltation de vie. Elle fait des étincelles parfois, comme pour mieux nous rattraper au vol et nous replonger dans une douce torpeur.
°  https://www.aficia.info/
Website: https://www.kyriekristmanson.com/ 
FB: https://www.facebook.com/kyriekristmansonmusic 
Bandcamp: https://kyriekristmanson.bandcamp.com/album/lady-lightly 

ALBUM COVERS XI.