LANUGO: LAST PERFORMANCE ’2019
♦⇔♦     Tisková zpráva, Praha 12. prosince 2019
PO VYPRODANÉM KŘTU ZAHRAJÍ LANUGO SVŮJ POSLEDNÍ KONCERT TOHOTO ROKU V PRAŽSKÉM JAZZ DOCKU.
♦   Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019. Kapela jej pokřtila začátkem listopadu ve vyprodaném pražském Planetáriu, kde ho celé živě zahrála pod nebeskou projekcí, kterou vytvořila společně s designérem Skákalou. Vystoupení bylo strhující nejen po vizuální stránce. LANUGO dokazuje, že s novým albem je v plné síle i naživo. Letošní rok kapela zakončí tradičním vánočním koncertem 20. prosince v klubu Jazz Dock.
♦   „V Planetáriu jsme našli nevídaný prostor pro křest naší nové desky. Publikum, usazené v pohodlných sedačkách, soustředěně poslouchalo a sledovalo naši projekci, která nás společně ze všech stran pohltila. Ale teď přichází čas na večírek! Vánoční Jazz Dock je náš tradiční koncert, který si fanoušci mohou užít ve stoje, být nám co nejblíže a bezstarostně s námi tančit na naše nové songy do hluboké noci,“ láká na koncert Markéta Foukalová.
♦   Po pěti letech vydala skupina LANUGO nové album. A poprvé je konceptuální. Deset skladeb na desce s názvem „LANUGO, 2019“ propojuje příběh milostného vztahu jedné ženy. To vše s jedinečným výtvarným pojetím obalu od dlouholetých spolupracovníků, designérského dua Ex Lovers. Bookletem nového alba se stal plakát, s jehož návrhem pomohl i Markétin syn Kuba.
YT: https://youtu.be/PzxnuOyntfc / https://taisawards.com/inpage/cat-n-4-song-i-939/ 
♦   Kapela LANUGO bývá často popisována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Jejich živá vystoupení přitom nabízejí strhující zážitek. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 pokřtili na Nové scéně Národního divadla druhé album „Lanugo, 2011“. Za píseň „Opouštím“ z této desky poprvé následovalo ocenění v 5th Tais Awards 2012. Cat. N° 4 — Song I.: „Opouštím“ — Lanugo (album 2011) od autorů: Viliam Béreš, hudba a Johana Franková, text). Za celou desku si kapela vysloužila také nominaci v kategorii ALBUM I. v témže roce. Plus nominaci na ceny Apollo. Následovalo EP „Lanugo, 2014“ s hitem „Sára“. Čtyři roky poté získala Markéta Foukalová hlavní cenu 11th Tais Awards 2018 v kategorii „Zpěvačka“.
♦   Album „LANUGO, 2019“ vyšlo na CD i digitálně ve spolupráci s labelem Tranzistor.
♣     Vstupenky na koncert, který se koná 20. prosince od 20.00 v Jazz Docku, jsou k dostání v předprodeji na stránkách Jazz Docku nebo na sociálních sítích skupiny.
♦   https://www.facebook.com/LANUGOPRAGUE/ 
♦   https://www.instagram.com/lanugo_view/ 
♦   http://lanugo.cz/ 
♦   https://www.tranzistorlabel.com/ / Taken from: Tranzistor label / PR & media / David Landštof / +420 777 157 949 /   

ALBUM COVERS XI.