930 x 827 Lenka Dusilová ŘEKA (Nov. 6th, 2020).pngCZECH FLAG                                                                                   LENKA DUSILOVÁ — ŘEKA (Nov. 6th, 2020)  LENKA DUSILOVÁ — ŘEKA (Nov. 6th, 2020)Born: Dec. 29th, 1975, Carlsbad
Location: Prague, Czech Republic
Album release: Nov. 6th, 2020
Record Label: Animal Music
Duration:      68:26
Tracks:
01. BIAŁE KONIE   6:57
02. VOJSKO   6:23
03. PANENKA MARIA: SÁDROVÉ LEPIDLO   5:09
04. 4 DNA   6:51
05. VLÁKNA   4:50
06. TREMOLO   6:53
07. ŘEKA   7:50
08. HLUBINA   3:58
09. INSOMNIA   5:18
10. TMA   13:59
Personnel:
Lenka Dusilová —  electric guitar & looping, guitar loop, voice, synth, music & lyrics, vocal effects (10)
Aid Kid — Prophet (6, 7), E~bowed piano, sound treatments, Phone vibrations (2) 
Martin E. Kyšperský — lyrics
Monika Načeva — music parts (10), voice (10)
Iva Bittová — voice (10)
Jakub König — lyrics parts (3)
Malgorzata Lebda — poem (3)
Irma Geisslová — Czech poem (10)
Bogdan Trojak — Czech translations of poem (3)
Petr Ostrouchov — Bass synth, tam~tam (6), voice, percussion, electronic drums, bass drum, cymbals, treatments (2, 5), acoustic guitar, additional el. guitar, vibraphone (7, 10)
Roman Vícha — timpani (2, 5), drums (4, 7, 10)
Miloš Dvořáček — Drums (5)
Martin Brunner — Prophet, synth (2, 7, 10)
Josef Štěpánek — Pedal steel guitar, lap steel guitar (7)
Matěj Belko —  Bass, Moog (2, 7, 10)
Beata Hlavenková — Piano (10)
Oskar Török — water trumpet
Concept Art Orchestra: Tomáš Sýkora, arr; Štěpánka Balcarová, conductor; Malle Schiller, Luboš Soukup tenor sax; Felix Meyer, Gerhard Ornig, Jan Kaiser, Jan Přibil, flugelhorns; Jan Jirucha ml. Štěpán Janoušek, Richard Šanda, trombones; Johannes Oppel, bass trombone; Introduction: field recording by Lenka (7)
Dorota Barová — lyrics (1, 10), cello (1)
Jiří Slavík — acoustic bass (1, 2) cello, viola, violin (1)
Milan Cimfe — wooden flute, rain slick (1), voice (2)
Marcel Bárta — Bass clarinet (2, 10), saxophones, voice (10)
Thomas Bloch — cristal baschet
Lukáš Marval — intro and outro Soundsquare (2)
Vojtěch Procházka — Yamaha PSS~390
Viliam Béreš — vocal sample
Description:
♦  Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou BAROMANTIKA vydává LENKA DUSILOVÁ v letošním roce nové album ŘEKA, které právě dokončila ve studiu Sono Records. Lenka Dusilová na desce přináší nový repertoár, nový zvuk, nový tým spolupracovníků a osobní témata: „Album Řeka  je  plavbou skrze různobarevné hudební  imaginace,  které  jsou  z  části  inspirovány  mikropříběhy  a nekonkrétními ozvěnami mé rodové linie a mou současnou realitou, ve které se učím víc věřit svým schopnostem a přírodním  zákonitostem.  Některé skladby vznikly z empatie a obdivu k síle a umanutosti žen, které  se  snažily ochraňovat svoje rodiny a naději v toku různorodých událostí, jež nemohly ovlivnit. Nemalá část materiálu vznikla též při putování po ohrožených památkách bývalých Sudet, které jsme navštívili v rámci projektu Monument/um. I jejich  příběhy  často  rezonují  s mým  tématem.  Album  se  jmenuje  jednoduše  ŘEKA,  protože  metaforicky  odráží různorodou dynamiku a vlastnosti systému, který je ovlivňován svým okolím — terénem, počasím a přirozenými i nepřirozenými ději v krajině. Tímto je každá „řeka“ jedinečná.“
♦  Album vzniklo ve spolupráci s producentem PETREM  OSTROUCHOVEM, který stojí za loňským úspěšným albem Vladimíra Mišíka „Jednou tě potkám“. Výrazný podíl na zvuku alba má beatmaker a elektronický mág AID KID (působící mimo jiné v kapele Zvíře jménem podzim a ve spolupráci s Jakubem Königem v projektu Kittchen)  a  mnoho  barevných  vrstev  vzniklo přispěním pestré  směsi  zkušených hudebníků, mezi  nimiž  jsou bubeníci Roman Vícha a Miloš Dvořáček, baskytarista Matěj Belko, hráči na klávesové nástroje Martin Brunner a Vojtěch Procházka, saxofonista Marcel Bárta, trumpetista Oskar Török, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová, kontrabasista Jiří Slavík, hráč na pedal steel kytaru Josef Štěpánek, klavíristka Beata Hlavenková, světoznámý hráč na  glass  harmoniku  a  cristal  baschet Thomas Bloch  nebo Concept Art Orchestra. V jedné  z písní  s Lenkou Dusilovou účinkují MONIKA NAČEVA a IVA  BITTOVÁ, s nimiž v posledních  letech opakovaně  vystupovala. Repertoár alba  vychází  zčásti  z Lenčina  sólového  vystupování a z playlistu loňského  projektu  Monument/um, výraznou roli zde tudíž hraje smyčkování zvuků, vrstvení hlasů a práce s efekty. Autorkou osobně laděných textů je  většinou  Lenka  sama,  významným tvůrčím partnerem  jí  byl Martin E. Kyšperský z kapely Květy. Dvě písně vznikly zhudebněním  básní  (Małgorzata  Lebda a Irma  Geisslová) a dvě  jsou opatřeny  polskými texty Doroty Barové.  Zvukovým  mistrem alba byl MILAN CIMFE  ze  studia Sono Records, mastering tamtéž  provedl  PAVEL KARLÍK. Autorkou vizuálního zpracování obalu alba je grafička ZUZANA LEDNICKÁ ze Studia Najbrt a autorkou fotografií je BET ORTEN. Album ŘEKA vyšlo na CD a digitálně, o měsíc později vyšlo také na vinylu jako  dvojalbum. Album  distribuuje  společnost  SUPRAPHON. Vznik  alba  byl  podpořen dotací MK, grantem Magistrátu hl. m. Prahy a příspěvky příznivců prostřednictvím portálu DONIO.CZ. Křest alba proběhl v prosinci těsně před pohanskými Saturnáliemi.

Website: http://lenkadusilova.art/
Label: https://www.animalmusic.cz/
Soundcloud: https://soundcloud.com/lenkadusilovahttps://twitter.com/LenkaDusilova
Twitter: https://twitter.com/LenkaDusilova

ALBUM COVERS XI.