OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Luno — Come To Silence

Luno — Come To Silence (Feb 26, 2015)

           Luno — Come To SilenceLuno — Come To SilenceLocation: Praha, Czech republic
Album release: February 26th, 2015
Record Label: Indies Scope
Duration:     61:35
Tracks:
01 BLIND     3:21 
02 PEKORINO     4:01 
03 NO HEIL SYNDROME     3:42 
04 HERE TO BE NOT THERE     2:17 
05 FIRE IN YOUR HEART     3:19 
06 LIFECYCLES     3:57 
07 SEE YOU IN WATER     4:27 
08 VERTIGO     3:50 
09 COME AND FAIL     2:56 
10 THIS IS THE FAKE     3:43 
11 TARGET FISH     4:07 
12 NEVER LET ME DOWN AGAIN     5:07 
13 LOBANN     3:52 
14 CLOSE TO VIOLENCE     3:35 
15 HUMAN CENTIPEDE     4:54 
16 PART OF A TREASON     4:27
Personnel:
•   Ema Brabcová — zpěv, klávesy
•   Šmity — baskytara
•   Jan Janečka — bicí
•   Martyn Starý — kytara, klávesy
Ξ   Akustické verze těch nejlepších skladeb kapely Luno jsou průzračné písně, které dávají ještě více prostoru uchvacující zpěvačce Emě Brabcové. Přesvědčit se o výjimečnosti snivého vokálu Emy Brabcové můžete na nové nahrávce šestnácti skladeb pojmenované Close To Silence.
Ξ   Bez rockových kytar, elektroniky a vůbec všeho co zdobí sound pražských Luno, se zjeví čisté a krásné písničky a nezaměnitelný hlas Emy.  Tohle si kapela ověřila na akustickém koncertě v pražské Akropoli v lednu 2014 a pak už to byl jen krůček nahrání skladeb i na album. Výběr skladeb je průřezem všech alb kapely. Největší počet je z alba eponymního alba Luno, akustické úpravy se dočkalo šest skladeb. Bonusové skladby alba Luno natočili dvě, trochu neobvykle tak zní cover skladby Never Let Me Down Again od slavných Depech Mode a skalní fanoušky nepochybně potěší úprava písně Vertigo, kterou hravala kapela  Roe–Deer. „Na výběru písniček alba jsme se shodli lehce a navíc i aranže vznikali přirozeně. Většina věcí (snad až na jednu) má úplně stejnou harmonii, zpěv se nemusel nijak zvlášť upravovat, jen jsme vymýšleli backvokály. Bavilo nás to.“ říká o natáčení baskytarista a zakládající člen kapely Šmity.
Ξ   Své první akustické album Close To Silence natáčela Ema Brabcová již ve vysokém stupni těhotenství. „Zpívalo se mi překvapivě dobře. Musela jsem ale sedět, jinak mě za chvíli bolely nohy a taky sem byla unavená. Někdo říká, že by se sedět při zpěvu nemělo. Mně to ale mimořádně vyhovuje. Vlastně v sedě normálně i nahrávám. Myslim, že je to taky tím, že se tak trošku uzemním a to je taky to, co já docela potřebuju Mrkající“  svěřuje se Ema Brabcová. Že poklidná poloha a průzračnost skladbám sluší, je patrné od prvního tónu nahrávky.  Vedle zpěvu dominuje ještě klavír Františka Boříka. Akustickou nahrávku obohatili i další hosté jako jsou například vokalistky Denisa a Simona Katzer nebo cellistka Terezie Kovalová.
Ξ   Zda akustická podoba kapele Luno zaryla pod kůži víc  než jen na jedno album a pár následujících koncertů ukáže příští album. „Neakustickému Lunu by smyčce třeba na podiu moc nechutnaly, ale kdo ví. Usmívající se Brzy budeme dělat nové album a já jsem sama zvědavá, jakou cestou se vlastně vydáme?! Usmívající se říká zpěvačka Ema Brabcová.  
Ema Brabcová:
Ξ   Začínala jako vokalistka v kapele Hookers. Poté zpívala ve skupině Roe–Deer, s nimiž vydala alba Evereforever a Aquaparty. V roli hostující zpěvačky se objevila v nahrávkách skupin 100°C, Selfbrush a na projektu Crushing Bliss od Romana Holého a Ondřeje Brouska. Se skupinou Khoiba vydala alba Nice Traps a Mellow Drama. Hostovala na prvním albu skupiny Sunflower Caravan.
Label: http://www.indies.eu/
Website: http://www.lunomusic.cz/
Twitter: https://twitter.com/lunomusic
Facebook: https://www.facebook.com/lunomusic
Press: LUNO —
Agent: Marek Vohralík
_____________________________________________________________

Luno — Come To Silence

 

NEWS

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

6.7.2019

Jesca Hoop — Stonechild

1.7.2019

Dire Wolves

archiv

ALBUM COVERS X.

Elysian Fields — Pink Air (Sept. 21, 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540