Moondog — On The Streets Of New York (Feb. 14, 2020)USA FLAG   Moondog — On The Streets Of New York (Feb. 14, 2020) Moondog — On The Streets Of New York (Feb. 14, 2020)円  New York City 60. let. Na rohu ulice West 54th Street a Sixth Avenue v centru Manhattanu stojí tichý strážce. Totemický strážce, který slepě hlídá neřesti Big Apple, prodává poezii a hraje na domácí bicí nástroje vlastního vynálezu. To byl Moondog, nejunikátnější umělec své generace. Když muži v oblecích a kravaťáci brouzdali triviálními ulicemi New Yorku 40. let a hodily minci bezdomovci na Sixth Avenue, jen málokdo věděl, že ji darovali jednomu z nejnaléhavějších skladatelů 21. století. Ten ji vzal do sněhově bílých vousů, na hlavě s rohatou vikingskou čepicí a v koženém plášti. The Beats, zaujatý svou abrazivní jedinečností, ji vzal. Toto je zvláštní, ale pravdivý příběh Moondoga. Čistého umělce, putovního skladatele, driftujícího básníka a symbolické postavy historie New Yorku. 
円  Louis Thomas Hardin (vzdálený bratranec slavného psance Johna Wesleye Hardina), narozený v Kansasu v roce 1916, hrál v pěti letech na sadu bubnů vyrobených z lepenky. Jeho otec se přestěhoval do Wyomingu a otevřel si obchodní místo ve Fort Bridger. Při jedné příležitosti ho otec vzal na slavnost Arapaho Sun Dance, kde seděl na klíně Chief Yellow Calf a ten hrál na tom~tom buben z buvolí kůže. 
Z hlediska proudu času udělám teď velký skok: 
円  V roce 1969 objevil tehdejší mladý student Philip Glass, student nechvalně známé Juilliard School of Music, Moondoga hrajícího mimo newyorský jazzový bar s názvem Birdland, spolu s kvartetem uvnitř. Glass, fascinován, pozval Moondoga, aby s ním žil, aby ho představil Steve Reichovi, zakladateli minimalistického hnutí. Oba studenti tvrdili, že se od Moondoga naučili více, než během studií na Juilliard.
円  Domnívám se, že PRÁVĚ TEĎ snad bych vás měl ponechat osamotě s hlubokými slovy samotného Moondoga: „Prosím, postarej se o mou hudbu.“
Location: New York City, NY, U.S.A.
Genre: Classical, Folk, World, & Country
Style: Field Recording, Impressionist, Instrumental, Rune Singing
Album release: February 14, 2020
Record Label: Mississippi Records
Duration:     32:36
Tracks:
01. Why Spend The Dark Night With You   1:17
02. Nocturne Suite Part 1   2:22
03. Nocturne Suite Part 2   3:00
04. Nocturne Suite Part 3   3:35
05. Avenue of the Americas (51st Street)   1:33
06. 2 W 46th Street   1:33
07. Lullaby (2 W 46th Street)   1:22
08. Fog on the Hudson   1:20
09. Utsu   1:11
10. On and Off The Beat   1:30
11. Chant   1:09
12. From One To Nine   3:03
13. Untitled Chant #1   0:44
14. Untitled Chant #2   1:01
15. Untitled Chant #3   1:20
16. Untitled Percussion Solo #1   0:50
17. Untitled Percussion Solo #2   1:28
18. Untitled Percussion Solo #3   0:52
19. Untitled Chant #4   1:09
20. Untitled Percussion Solo In Traffic #1   1:50
21. Untitled Percussion Solo In Traffic #2   0:27
Credits:
Moondog: Composed, Voice, Percussion [Oo], Recorder 
Brian Mumford: Design
Timothy Stollenwerk: Mastered
Benn Mitchell: Photography
Tony Schwartz: Recorded, Edited, Liner Notes
Suzuko: Voice, Keyboards [Utsu]
Notes:
₼    Contains a 4 page booklet with a collection of three interviews by Tony Schwartz with Moondog. Transcripted and edited by Jeremy Rossen in 2019.
•    Special thanks... Harrison Biehl (archivist) and Matthew Barton (curator) of Recorded Sound at the Library of Congress, Washington, D.C.
All archival recordings provided courtesy of the Recorded Sound Division, Library of Congress, Tony Schwartz Collection.
Description:
₼    Spatřit a žít! Přehled prvních nahraných děl Moondog — mnoho z nich dosud nevydaných — prostřednictvím spolupráce Mississippi Records a Lucia Records. V letech 1954~1962 se polní rekordman Tony Schwartz často hlásil ke svému oblíbenému pouličnímu hudebníkovi Moondogovi. Tony Schwartz nahrával nejranější skladby Moondog, když na něj namířil svůj fokus. A s tímto soustředěním byly někdy  tyto nahrávky natočeny přímo na ulici, když byl Moondog buskerem, jindy byly natočeny ve Schwartzově studiu a někdy byly natočeny na střechách NYC. Výsledné nahrávky, z nichž mnohé nikdy nebyly zveřejněny, byly uloženy v Kongresové knihovně jako součást sbírky Tonyho Schwartze v roce 2006, kdy Schwartz zemřel, a tento záznam byl vyřazen přímo z těchto původních pásek. Strana 1 startuje nevydanou verzí klasické kompozice Moondog — „Proč trávit temnou noc s vámi?“. Následuje vůbec první úplná nahrávka jeho „Nocturne Suite“, nádherného kusu klasické hudby s členy Královské filharmonie. Strana končí kompletním 7” EP „Na ulicích New Yorku.“ Bylo vydáno na nahrávkách Mars Records v roce 1953, London Records (1953, skladby 05~12) a následně v reedici Honest Jon’s Records v roce 2004 v jejich excelentní antologii Moondog. Strana B představuje nikdy nerealizované Moondogovy skeče, mnozí s ním kvílí a skandují nad jeho podomácku vyrobenými perkusemi. Moondogova hudba je tak univerzální, jak doputuje k nejrozdílnějším lidem — část je klasická hudba, část Native American (domorodý, původní Američan), část evropský folk a část něco zcela jedinečného. Moondog je jednou z vrcholných postav hudby 20. století. Tento záznam přichází se sleevnotes (poznámkami), obsahujícími nikdy předtím nevydané rozhovory s Moondogem od Tonyho Schwartze a jsou zaškatulkovány jako „old school“ na front coveru. Všechny skladby jsou plně licencovány z Kongresové knihovny.
•    Přečtěte si článek v původním znění — „Příběh Moondoga: slepého básníka, Viking vagabonda, geniálního skladatele.“
•  https://happymag.tv/the-story-of-moondog-blind-poet-viking-vagabond-genius-composer/
Label: https://www.strandedrecords.com/
TONY SCHWARTZ: http://www.tonyschwartz.org/gallery/

ALBUM COVERS XI.