Mrakoplaš Light Orchestra Změnila ses (EP)

Mrakoplaš Light Orchestra — Změnila ses (EP; April 3rd, 2014)

        Mrakoplaš Light Orchestra — Změnila ses (EP; April 3rd, 2014)Mrakoplaš Light Orchestra — Změnila ses (EP; April 3rd, 2014)••»     Album získalo nominaci pro 12th TA 2019 v kategorii Album I., Singer~Songwriter.
Genre: Singer~Songwriter, New acoustic
Album release: April 3rd, 2014
Record Label: Kašpar Production
Duration:     18:12
Tracks:
1 Co se ti     4:43    
2 Bugs Bunny     2:49
3 Domů     4:08
4 Změnila ses     3:34
5 Déšť     2:58
••»     Duo M.L.O. vzniklo potřebou užšího kontaktu s publikem a pro menší svázanost aranžemi, než je tomu ve velké kapele. Hrají převážně vlastní autorské písně, které jsou inspirované životem a tím, co vidí kolem sebe. Úžasná věc je to, že to zní jako sbírka největších hitů, složená z pěti písní, realizovaných naplno, hraných s vášní a se špetkou podivností, ne polopálenou struskou hromad z Dúmy. V případě, že to někdo potřebuje, Bugs Bunny je nezapomenutelným důkazem toho, že Mrakoplaš Light Orchestra (Pavel Lipták a Martin Kalenda) střílel po celý rok na všech pěti válcích, včetnš blues... a dalších čtyřech, které většina kapel nemá. Tělo, které vytvořili, s nesmírně silnou čelistí, inspirovanou životem — viditelně a působivě dotýkající se mého vnímání, je plné života i po letech bez subjektivního pocitu ztráty energie.. Nahráno živě 18. ledna 2014 ve studiu JustRecording, kde kraluje DjLu(c)ky. Vkusný cover od Markéty Šafárikové je jako z minimalistického bytu Supermana z roku 1933.
••»     Písně Déšť, Změnila ses, Domů a Co se ti ~ jsou kompletně dílem Pavla Liptáka, bluesovou Bugs Bunny složil Martin Kalenda. Zejména píseň Domů nás vrací do 70´ počínajícího amerického new acoustic stylu, kterým tehdejší vinylový trh charakterizovala tvorba Johna Renbourna a Stefana Grossmana. Vše se však vaří pro posluchače, kteří přijímají signály a touží po blízkém kontaktu, až na dřeň, až na dotek s hráči. Zvolená témata cest, vlaků a života plného vášně jsou nadčasová.
Description:
••»     Pavel Lipták a Martin Kalenda tvoří duo vzniklé jako akustická odnož bluesrockové formace Mrakoplaš. Toto duo vychází z bluesových a folkových tradic a hraje v té nejzákladnější podobě jen s kytarou a zpěvem. Vzniklo potřebou užšího kontaktu s publikem a pro menší svázanost aranžemi, než je tomu ve velké kapele. Hrají převážně vlastní autorské písně, které jsou inspirované životem a tím, co vidí kolem sebe.
••»     Pavel Liptak and Martin Kalenda form duo, which was formed as an offshoot of acoustic blues~band Mrakoplas (Rincewind). This duo is based on blues and folk traditions and plays in its most basic form with just a guitar and singing. Created the need for closer contact with the audience and for free arrangements. Plays mostly original songs that are inspired by life and what they see around them.
≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★≡≡★

Mrakoplaš Light Orchestra Změnila ses (EP)

ALBUM COVERS XI.