• ≡  “a moving listening experience”
  • ≡  Fighting Cultural Entropy in Czech & Slovakia eurozone.

≡  Toto je nová charakteristika Tais Awards.

≡  Každoročně  26. prosince budou zveřejněny na webu nominace v 11–ti kategoriích. 

≡  Příští rok tedy přibude již zcela oficiálně 11. kategorie — Zámoří (Overseas Countries).

≡  Další podstatnou změnou je větší prostor pro slovenskou scénu, zaměřil jsem se na ni mnohem více. 

≡  Slavnostní vyhlášení cen se příští rok nejpravděpodobněji nebude konat v jednom klubu jako tomu bylo doposud, ale spíše on–line.  

≡  Pokud se zdá, že jsem po celý rok otravoval zveřejňováním nových a nových alb z celého světa, byl v tom určitý záměr: postupně představovat alba a umělce, kteří, jak se zdá, přinesli skutečnou kvalitu v období posledních 14–ti měsíců.

≡  Jak jsem už na webu TA v Editorialu vysvětlil, označování cen je podle data vyhlášení cen, ne tedy podle sledovaného období. Tento princip přijalo k tomuto stavu mého výzkumu a k tomuto datu nejméně 15 významných světových hudebních a uměleckých ocenění:

1.    Juno Awards

2.    Brit Awards

3.    Tony Awards

4.    Mercury Prize

5.    BET Awards

6.    Independent Music Awards

7.    Polaris Music Prize

8.    CASBY Award

9.    APRA Music Awards

10.  The Spiral Awards

11.  ARIA Awards

12.  San Diego Music Awards

13.  Gish Prize

14.  Magnesia Litera v České republice

15.  Cena Trebbia v České republice 

≡  O Tais Awards vědí lidé ve 112–ti zemích světa. Zahrnuje to k dnešnímu dni 1.749 měst a tento počet každým dnem narůstá. Nejvíce však v těchto zemích:  USA (537), Česká republika (155), United Kingdom (113), Germany (93), Canada (88), France (78), Italy (44), Netherlands (46), Mexico (33), Poland (31), Japan (31), Belgium (34), Russia (29), Slovakia (27), Brazil (27) a Spain (28). Počet jazyků: 69. 

≡  Myšlenka Tais  Awards cen má svůj základ při poslechu vězeňské kapely v roce 1975 a tedy umělci, kteří byli oceněni letos, obdrželi ceny ze skla za peníze, které jsem dostal jako odškodné za nezákonné věznění v gulagu. Omlouvám se všem oceněným, že nedostali také finanční cenu, protože jsem měl za poslední dva roky o 85% méně zakázek, než tomu bylo v minulosti. Sponzory, manažery, mediální podporu  Tais Awards nemá. Je to mé privatissimo, můj autoportrét. Považuji se za šťastného, že jsem Vás v životě mohl potkat, slyšet a vnímat Vaši hudbu bez komixových komisí, hudebních kritiků, kariérně vyškolených manažerů a kariéristů třetího druhu. Získávám tím svobodu nesmírné hodnoty. Této vnitřní svobody se nevzdám, protože je neúplatná, pokojná a čistá. 

≡  Těším se tedy na nominace.


 

ALBUM COVERS XI.