Orchards — Lovecore (March 13th, 2020)UK flag             Orchards — Lovecore (March 13th, 2020) 
Orchards — Lovecore (March 13th, 2020)★Ψ★  Kaleidoskopický math~popový maelstrom. Se silným zaměřením na zabijácké melodie a upřímnou poetickou lyrickou výpravu Lucy, soustředěnou kolem svých zkušeností se ztrátami, boje o duševní zdraví, prostředím a vztahy, prozkoumá skupina fúzi math~pop~signatury dnešní éry a ryzím popem inspirovaných vokálů, aby vytvořila něco většího, jasnějšího a ambicióznějšího než dříve. Vyzbrojeni bombardéry a baladami ve světě, který potřebuje více lásky a světla, jsou majákem katarze, hymny a naděje.
★Ψ★  Kapela zachrání ten nejpřekvapivější okamžik alba za poslední dobu, protože „History“ se otevírá hrozivým riffem, který je daleko od lehčích tarifů nabízených jinde. Třesk, jak dramatický, možná se vám bude líbit, ačkoli předtím ještě ne, než nabídnou ještě jednu cukrouškovskou fintu ve vhodné míře. Evers má první řádek refrénu: „Chci vědět, kde jsi byla celou noc,“ a znovu ho používá pro účinné zdůraznění písně..., pak postupně mizí v éteru. Hodně štěstí, že vám to nebude zaseknuto v hlavě, pokud již předtím to nebyla jiná část alba. S emocionálním a přitažlivým a poutavým lyrickým obloukem, proti kterému někteří čelí a které pravděpodobně sotva ještě uslyšíte v roce 2020, Orchards sestavily neotřesitelně silný debut plný šťávy a přivítá vás do jejich světa pokud jim to dovolíte. Je to skupina, která tiše vytvořila obrovské vzrušení, ale zachovala si takovou zvláštně kutilskou etiku, což jim umožnilo vzácné zacházení a respekt ke své tvrdé práci během vzestupu — a ještě dlouho to může pokračovat. Toto je album, které posune Orcharda dále a nemůžu se dočkat, až uvidím, jak se tyto písničky hodí do toho, co je již docela bezchybně připraveno pro živý set.
★Ψ★  A strong debut, packed with bright moments... 
Location: Brighton, UK
Album release: March 13th, 2020
Record Label: BSM
Duration:      38:07
Tracks:
01. Sincerely Overwhelmed   3:27
02. Burn Alive   3:02
03. Sooner   3:22
04. Girlfriend   3:51
05. Stealing Your Sleep   3:32
06. Magical Thinking   3:30
07. Social Sobriety   2:22
08. Vacancy   3:32
09. Give Me   3:44
10. Luv You 2   3:30
11. History   4:15
Personnel:
★  Sam Rushton — Guitar
★  Dan Fane — Bass/Bacground Voc.
★  Will Lee~Lewis — Drums
★  Lucy Evers — Vocal
Review
Words: Narzra Ahmed | Score: 7
★Ψ★  Spring is very nearly here and it seems like the perfect time to be playing Brighton band Orchard’s debut album Lovecore, since the indie quartet do a good line in fun, bouncy pop tracks.
★Ψ★  Lovecore follows their 2018 EP Losers/Lovers, which was full of electrifying songs, summer anthems and fan favourites. Album opener ‘Sincerely Overwhelmed’ is a good example of how this vibe continues but with added depth — creating an upbeat atmosphere while simultaneously being lyrically raw and melodramatic.
★Ψ★  ‘Burn Alive’ follows in the band’s playful style. “I don’t wish sadness on you/ I just hope it rains when you get your hair cut and wear new shoes,” vocalist Lucy Evers sings sweetly, twinkly guitars paired with her powerful voice.
★Ψ★  ‘Girlfriend’ brings heavier rock~leaning stylings, with hefty drums and guitars building to create the darker, brooding mood. Evers sings resolutely, “I won’t be objectified by you”: this is alt~pop with a message. And it’s an important one, a reminder to put yourself first.
★Ψ★  Meanwhile, ‘Stealing Your Sleep’ reverts back to the feel~good sound that the quartet loves, and ‘Magical Thinking’ has psychedelic inflections, exposing the band at what feels like their most vulnerable. The track was written about Evers’ struggle with OCD and depression, and musically it nods to the likes of Vampire Weekend and Bombay Bicycle Club.
★Ψ★  There’s other variety to be found on the project too: ‘Social Sobriety’ is a sombre spoken word piece, while ‘Give Me’ bristles with confidence, seeing Evers’ vocals soar above it. In ‘History’, the band unleashes a post~punk sound, switching up the project’s tone and proving their versatility. ‘Lovecore’ is a very strong debut, packed full of bright moments.
★Ψ★  https://href.li/?https://www.clashmusic.com/ 
Also:
Gareth O’Malley | March 12, 2020 | Score: ★★★★
★Ψ★  https://www.xsnoize.com/album-review-orchards-lovecore/ 
YT: https://www.youtube.com/watch?v=E_HZDAcn1vE&feature=emb_logo 
FB: https://www.facebook.com/orchardslive/  

NEWS

archív

ALBUM COVERS XI.