OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NOMINATED / WINNERS » WINNERS 2010 » Podrobnější výsledky TA 10: kategorie DLOUHODOBÝ PŘÍNOS

6th .Category — Long–term contribution, benefit for Czech & Slovak music.

6. kategória — Dlhodobý prínos českej a slovenskej hudbe.

1st order — Lenka Dusilova for her "outstanding contribution to the beauty of the world and to mankind’s enjoyment and understanding of life."

•   Lenka Dusilová je mimoriadny úkaz českej hudobnej scény. S Davidom Kollerom z kapely LUCIE založila skupinu PUSA. Neskôr už ako sólová speváčka spolupracovala v r. 2006 s českými a americkými osobnosťami (bubeník Scott Amendola, spoluhráč Madeleine Peyroux či Billa Frisella). Z tejto spolupráce vznikol jej najzrelší album "Mezi světy" / "Between Worlds", produced: Ben Yonas. S napätím očakávame ďalší album, ktorý má vyjsť na jar 2011.

•   V roku 2007 absolvovala turné po USA (zahrala si aj s ikonou moderného country Emmylou Harris), na českej scéne sa nenápadne zžila s hudobníkmi z postjazzového Vertigo Quintetu. Hosťovala v tradičných pesničkách na nových nahrávkach kapely Čechomor. Ďalej napríklad spolupracuje so svojráznym folkárom Xavierom Baumaxom a popovým interpretom Michalom Hrůzom.

•   Podľa čoho si vyberáš, s kým budeš niečo robiť?

•   “Potkávám se s lidmi, které obdivuju, fascinují mě schopnostmi, které já třeba nemám. A když jsme si sympatičtí, chceme spolu na něčem dělat. Tak vzniká většina mých spoluprací na něčem.”

•   Dostala si nejaké hudobné ceny. Myslíš, že tieto ceny majú zmysel?

•   “Těžká otázka. Svět je takový, že potřebuje populární hudbu, a z té se stal byznys, zboží. Protiváhou jsou věční hledači a fajnšmekři, kteří jdou proti hlavnímu proudu. Mezi těmito světy je pak úzká ulička, ve které se pohybují někteří muzikanti z obou světů. Já bych chtěla zůstat mezi nimi.”

•   Kapitola Eternal Seekers a spolupráca s českým Kevinom Coyne — Janom Burianom už len potvrdzuje veľký prínos tejto speváčky pre českú a slovenskú hudbu.

Výsledky:

Lenka Dusilová

Michaels Uncle

Hudební publicista Petr Dorůžka

NEWS

13.7.2019

Tycho — Weather

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

archiv

ALBUM COVERS X.

Dave Sinclair — Out Of Sinc (30th May 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540