OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » NOMINATED / WINNERS » WINNERS 2010 » Podrobnější výsledky TA 10: kategorie LABEL

Výsledky 10. kategorie - Label/Odvaha/Velkorysost:

Tato je kategorie vskutku královská.

Co je label, to ví každý. Proč ale ta spojitost s odvahou? Protože tato vlastnost zahrnuje sílu, smělost, statečnost a udatnost. Odvaha je opak strachu, bázlivosti a zbabělosti. Tyto vlastnosti jsou velmi vzácné, ale nejsou to fosilie. Nesdílím  názor, že žijeme v období krize hudebního průmyslu, spíše současný stav  považuji za zcela přirozený v celkovém kontextu stavu světa a pochopitelně i lidí, kteří ho vytvářejí. Přesto si myslím, že k životaschopnosti labelu potřebuje jeho zakladatel především odvahu a s tím ruku v ruce i velkorysost. To je také věcí charakteru. Paradoxně právě s vyhlašováním vítězů TA 2010 se ukázalo, jak je důležité zachovat si pevný charakter, tedy i odvahu a velkorysost. Mám zato, že celý 3. ročník TA 10 byl o charakterech. Když už nic jiného, tak alespoň to motivuje ostatní. V hloubi své duše vím, že odvaha a velkorysost byly, jsou a budou stále motivujícími vlastnostmi. Míříme výš, než je horizont, když ukazujeme prstem na slunce? V tom případě víme, jaké je naše místo zde na zemi. To není malé zjištění..., ví to i Šina, zakladatelka labelu Slnko Records. Pochází z malého města, kde ve velké pevnosti hrála vězeňská kapela. Po tomto zážitku jsem se rozhodl založit hudební ceny - zcela nezávislé na hudebním a společenském establishmentu. 

 Oplývat pozitivním postojem a velkorysostí se bohatě vyplatí. Musí to však mít spolehlivý základ. Vážíme si toho, když se s námi chce někdo rozdělit o své štěstí? Možná si v té chvíli ani neuvědomujeme, že to je z jeho strany projevem velkorysosti. Nezabývám se loterií, sázením, hracími automaty ani hazardem obecně, považuji to za hnus. Naopak, za šťastné považuji ty, kteří vytrvali.

Šina & Slnko Records

Milan Páleš, Miloš Gruber, Jaromír Kratochvíl & Indies Records (Indies Scope/Indies Happy Trails/Indies MG)

Petr Ostrouchov & Animal Music

Label/Odvaha/Velkorysost - 1. místo - Shina & Slnko Records 

 Label/Odvaha/Velkorysost - 2. místo: Indies Records (Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG)

Petr Ostrouchov & Animal Music - 3. místo v kategorii LABEL/ODVAHA/VELKORYSOST

NEWS

13.7.2019

Tycho — Weather

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

archiv

ALBUM COVERS X.

Mark Lanegan And Duke Garwood — Mescalito [EP] (Nov. 24, 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540