POSTER 13th TAIS AWARDS 2020 (koncert vítězů, dark fusion, Kurzweill, singer~songwriters) 
Date: January 31, 2020 13th Tais Awards 2020
Místo: FoodBar Coma’r. 
Popis: Stylová kavárna a FoodBar v Praze
Adresa: Kodaňská 81/4, Praha 10 — Vršovice
Spojení: TRAM 13 a 22, zastávka Ruská. Vzdálenost 17 metrů.
Kontakt: m.me/comarprague, Tel.: 222 944 133
Datum: 31. ledna 2020 od 19:00
Maximální kapacita: 60 osob 
Headliner: TRYPTYCH
Opening Acts: ELDAS CURVAS PELIGROSAS, VIKTORIE HORÁKOVÁ
Vybavení:
•   WiFi
•   Ozvučení
Účinkující: 
VIKTORIE HORÁKOVÁ
♦   Viki se k předešlému albu vyjádřila: „Desku „7 dní“ jsem dělala s Danem Šustrem. Moc do toho nezasahoval. V podstatě se to jen přetočilo. S aranžema mě pomáhá Luděk Benda, se kterým dělám i DNO. Je velice šikovný.“  V současné době připravuje nové album „UTOPIE“, které vyjde letos. Viktorie Horáková je poctivou, houževnatou, cílevědomou prací dlouhodobou a opravdovou ikonou českého šansonu. O čem mluvíme? Jde o její autorskou tvorbu, vyživovanou jejím kvalitním hlasem v podobě vřelosti, pohlazení a přesnosti. O frázování nemluvě. Dále o velmi slušné úrovni hry na Grand Piano a elektronický Kurzweill, kterým vše podtrhuje. Má široký rádius, je přizpůsobivá a flexibilní. Má naprosto nadstandardní taneční schopnosti při svých vystoupeních v rapové formaci DNO s Luďkem Bendou. 
Sólo diskografie: 
♦   UTOPIE (2020)
♦   7 dní (2018)
♦   Tam (2017)
♦   Naučit se  milovat (2015)
♦   The BEST OF (2014)
♦   In these days EP (cdr, 2011)
♦   Snowed roads (cdr, 2005)
FB: https://www.facebook.com/viktorka.horakova 
Website: https://viktoriehorakova.com/music  
ELDAS CURVAS PELIGROSAS
♦   kytaristka STILLKNOX sólo s autorskými písněmi. Elda’s Expat Experience 2010 — CZ
♦     Elda (Eliška Kohoutová) skládá songy odjakživa — kytara/texty/zpěv. Texty v angličtině a češtině. Některé písně se hodily pro kapelové zpracování, některé si nechává pro svůj solo repertoár. V roli kytaristky~skladatelky se realizuje od roku 2002 v kapele Stillknox (CZ), od zimy 2009 si přidala kapelu Facetigers (USA/CZ) a svou individualisticko~separatistickou touhu po emancipaci praktikuje od roku 2005 v podobě solo vystoupení s akustickou (občas elektrickou) kytarou, zpěv. Účastní se různých open miců, autorských čtení, jamů, full~performance klubových a venkovní tématických akcí a festivalů v Praze a ČR, s příležitostnými výlety do obou “Amerik”. V létě 2010 se účastnila jako instruktorka a managerka kapely na prvním DG Rockovém campu pro holky v ČR v Táboře v rámci projektu CESTA. Stylově se hudebně řadí mezi independent /alternative/ acoustic rock/punk/ folk/ grunge/ blues žánr.  Její umělecký projev by se dal charakterizovat jako dekadentní feministická post~pseudo~anti~lyrika, sporné citové obnažování duše paralelně se mísící s jejím zatracováním. Dle pozorovatelů  její projev vyjadřuje určitý „I don’t give a fuck“ postoj... Nabrousit si pily a rozpusit genderová očekávání i na hudebním poli — nikdo jiný to za nás neudělá než my sami! Kdyby jste se jí ptali, o čem zpívá a proč, odpověděla by vám nejspíš něco neurčitého, ve smyslu „uskutečňování touhy osobního i veřejného, vnitřního i vnějšího socio~rockového dialogu se sebou, světem a Bohem …o lásce, násilí a (ne)smyslu…“ 
♦    V létě 2010 zkompaktovala své „životní“ dílo ve studiu Štěpána Kojana ve Struhařově u Benešova, kde natočila své původní autorské songy — počtem rovných 11. 
Elda’s Curvas Peligrosas — English bio (update 2012)
♦     Elda (Eliška Kohoutová, born in Prague, the Czech Republic) has always composed songs — guitar / lyrics / vocals. Texts are mainly in English and a couple in Czech. Some songs fit a band set up, and some she leaves for her solo repertoire. Since 2002 she’s been mainly engaged as a guitar player~songwriter in the female band Stillknox (CZ), and in winter 2009 she has included the Facetigers (US / CZ); in 2011~2012 she has supported the Hradec Králové female band Sweetzone;  in 2012 a Prague based theatre~pop~rock band Uran, which is playing for the  Malé Vinohradské divadlo/D21 theatre. Since 2005 she’s been performing various solo gigs with the acoustic (sometimes electric) guitar&vocals at open mics, readings, jams, full~performance club and outdoor alternative events and festivals in Prague and in the CZ, with occasional excursions into both Americas. Since 2010 she has been participating in the organization of the CESTA project DG Rock Camp for Girls in the Czech Republic as a guitar instructor, band manager; giving presentations on the History of Women in Rock. In the summer of 2010, Elda compiled her „life’s work“ in the studio of Štěpán Kojan, where she recorded 11 of her original author songs, calling her debut „Elda’s Expat Experience“. Above all, in 2011 she established a band called Elda’s Curvas Peligrosas (drums, bass, her on guitar and vocals~USA/CZ), which had been playing in this line~up for nearly a year. Nevertheless, she is currently performing solo. The music style ranges among the independent / alternative / acoustic rock / punk / folk / grunge / blues genres. Elda’s artistic expression could be described as a decadent feministic post~pseudo~anti~lyricism, a contradictory emotional stripping of the soul, mixing in parallel with its damnation. According to observers, her show expresses a certain „I don’t give a fuck“ attitude ... Sharpen the saw and dissolve the gender expectations even in the music field — no one else will do it for us than ourselves! If you asked her what she sings about and why, she would probably say something uncertain, in the sense of „accomplishing a desire of personal, public, internal and external socio~rock dialogue with herself, the world and God …about love, violence and (non)sense ...“ https://bandzone.cz/elda 
FB: https://www.facebook.com/Eldas-Curvas-Peligrosas-163609557021123/    
TRYPTYCH
♦  Original dark fusion trio.
Personnel:
↵  Vladimír Mikláš — guitar
↵  Miloš Peter Klápště — bass, synth
↵  Dušan Černák — drums
♦  Z improvizačního Duo Pilot kytaristy Vladimíra Mikláše a bubeníka Dušana Černáka vzniklo připojením baskytaristy Miloše Klápště trio Tryptych. Seskupení využívá prvky jazzu, progresivního rocku, noise music i ambientu, a za pomoci analogových syntezátorů vytváří zajímavé zvukové stěny podepřené živelným i sofistikovaným groovem. Improvizační schopnosti i technická vyspělost členů, společně s nosnými tématy a neotřelými harmoniemi, nechává nahlédnout do subžánru, který je možno definovat jako „dark fusion“. Tryptych jsou držitelé ceny Tais Awards 2018 v kategorii „BAND“.  
♦  Dear TRYPTYCH fans! Trio TRYPTYCH emerged from improvisational Duo Pilot of guitar player Vladimír Mikláš and drummer Dušan Černák, afther bass/synth player Miloš Klápštĕ joined them. Tryptych uses elements of jazz, progressive rock, noise and ambient in it’s musical cocktail. The presence of analogue synthetizers creates interesting soundscapes, supported by lively and sophisticated groove. Improvisational skills, top level of musicianship, strong themes and unique harmonies, could be described as „dark fusion“. That’s Tryptych — a musical journey full of surprise and invention. Tryptych are holders of the Tais Awards prize in the category „Band“.
FB: https://www.facebook.com/tryptychtrio/ 
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=VJ-1nuFph-k  
♦     Slovenská kuchyně (speciality) 
Zvuk: self~made, Roland / Made in Japan, Shure, Røde, Hercules, MOTU / Made in U.S.A., König (accessories)
Foto: Hana Steffani
Description:
Author: Vladka Hyláková, 25. 02, 2019
♦  Kavárna a lounge bar zároveň. Místo, kde podlehnete kouzlu zelených absinthových koktejlů, jazzových večerů a kávových posezením s dortíkem. Pokud nedržíte Suchej únor, zajděte na drink do vršovického Coma’ra. Kdo za ním stojí? Jak vznikl název podniku a co se tu chystá za novinky? 
♦  Sotva vystoupíte z tramvaje na zastávce Ruská, hned Coma’ra uvidíte. Po pár krocích už sedíte v pohodlném zeleném křesílku a zaháníte žízeň nebo doplňujete nedostatek kofeinu v těle. Přes den kavárna, večer bar. Za celým podnikem stojí mladá Yuliya, která přišla před sedmi lety do Prahy studovat. Během studií financí si přivydělávala jako servírka a už tenkrát si pohrávala s myšlenkou na otevření vlastního podniku. 
♦  „Všechno se to seběhlo hodně rychle. Končila jsem v práci a ve volném čase jsem náhodou projížděla bezrealitku, kde jsem narazila na tenhle prostor. Zamilovala jsem se prakticky na první pohled a bylo rozhodnuto. Začala jsem novou kapitolu života,“ říká Yuliya Kachko, majitelka podniku.
♦  V červenci se pustili do rekonstrukce, která trvala čtyři měsíce a 2. listopadu 2018 proběhla oficiální otevíračka nové absinthové kavárny. „Přemýšleli jsme, co bude hlavní specialitou podniku. Takovým tím signature prvkem, kvůli kterému bude stát za to Coma’ra navštívit. Rozhodli jsme se pro absinth. Mám moc ráda jeho drsnou chuť, ale nikdy mi nevyhovovala hrubá kultura, která s ním bývá spojená. Chtěli jsme založit bar, který ukáže absinth v modernějším pojetí — nebo se o to alespoň pokusit. Absinthová kavárna byla podle nás ideálním kompromisem mezi dvěma světy. Světem kávových milovníků a světem lidí, kteří se večer chtějí pobavit se skleničkou koktejlů,“ říká Yuliya.
♦  Yuli před sedmi roky přišla do Prahy studovat. Studovala finance a během toho si přivydělávala jako servírka v restauraci. A už v tu dobu si pohrávala s myšlenkou, že by se ráda pustila do podnikání v gastronomii. Zatím ale dávala přednost práci ve svém vystudovaném oboru, kde před půl rokem dostala velmi lákavou nabídku.
“Potom jsem ale — měsíc před nástupem do nové práce — získala podnikatelskou příležitost, která se nedala odmítnout.
♦  Jedním z rozhodujících faktorů, proč jsem se do toho rozhodla jít a založit Coma’r, byla poloha podniku. A to navzdory tomu, že na začátku ještě vlastně nebylo jasné, jaký koncept bude podnik mít. Rozhodovali jsme se mezi několika a nakonec jsme zvolili kompromis — absinthovou kavárnu.
♦  Co je pro mě absinthová kavárna? V zásadě vlastně spojení příjemného denního rituálu kávy se silně alkoholickou, ale uspokojující chutí cocktailu.
Mám moc ráda drsnou chuť absinthu, ale nikdy mi nevyhovovala hrubá kultura s ním spojená. Proto jsme se rozhodli založit bar, který modernizuje pohled na absinth. Nebo se o to alespoň pokusit.
♦  Yuliya si přála mít z podniku džungli. Miluje zelené rostliny, proto bylo jasné, že i ony musí být součástí interiéru. A taky, že jsou — živé v podobě oblíbených pokojovek a sukulentů, ale i ty malované. Pomalovaná stěna s motivem rozkvetlé džungle vás upoutá na první pohled. Do budoucna tu ovšem plánují mít i stěnu z živých rostlin. „Ráda bych, aby se prostory mezi okenními výklenky zazelenaly,“ naznačila Yuliya.
♦  Za vzhledem podniku stojí designér Michal Pražský, který navrhl nejen podobu baru, ale je také autorem světel z uranového skla. Tato originální svítidla skutečně obsahují složku uranu. Jedná se ale o ochuzený neradioaktivní uran, který je zcela bezpečný a sklu dodává unikátní odstín zelené barvy. Zelená barva prostupuje celým prostorem. V nejrůznějších odstínech se objevuje v osvětlení, křesílkách i na stěně za barem. K ní jsou krásně kontrastní červené barové židličky, které celý prostor rozzáří.
♦  Právě teď představili nové menu, ve kterém najdete jejich osvědčené signature drinky, ale také klasické koktejly a kávu z pražírny Candycane coffee. Espresso vás tu vyjde na 45 Kč, espresso macchiato na 50 Kč, cappuccino stojí 55 Kč, flat white 70 Kč a například irská káva 120 Kč. Pokud milujete kávu i absinth, měli byste vyzkoušet drink, který by se dal nazvat jejich vizitkou — Better Than Coffee (155 Kč). Jedná se o koktejl z absinthu, Drambuie likéru, kávy, smetany, čokoládového sirupu a medu.
♦  Nově tu můžete ochutnat také netradiční koktejly například z Metaxy nebo Jägermeistera: COMA’R Lure je Jägermeister s broskvovým likérem, limetkovým a brusinkový džusem (120 Kč) nebo Berry Dream — Metaxa se sirupem s černého bezu, opět s brusinkovým a limetkovým džusem (115 Kč).
♦  Původní koncept absinthové kavárny se v současné době mění na příjemný lounge bar, ale oblíbené absinthové speciály v nabíce zůstanou. Ačkoliv bylo teprve před obědem, vyzkoušeli jsme jejich bombu neboli The Bomb, což je absinth s broskvovým likérem, s modrým likérem curaçao a pomerančovým džusem (110 Kč). A co si tu můžete dát dobrého k jídlu? Ke kávě něco sladkého — třeba cheesecake s mangem a marakujou (80 Kč) nebo čokoládové brownies (70 Kč). K domácí limonádě klidně některý z jejich quichů — kuřecí, sýrový, rukolový nebo cibulový (75 Kč).
♦  Určitě vás ale potěší, že tu plánují mít také vlastní kuchyni. „Vypadá to, že od března bychom mohli spustit studenou kuchyni. Už pracujeme na menu a myslím, že se hosté budou mít na co těšit. Když půjde všechno podle plánů, tak do konce dubna začneme i s teplými pokrmy,“ prozradila Yuliya. [Nová nerezová kuchyň byla nakonec instalována o víkendu počátkem října 2019; pozn. Ben Tais Amundssen]
♦  Přes den je Coma’r ideální místo, pokud hledáte útočiště, kde byste mohli pracovat, učit se nebo si jednoduše přečetli pár stránek z právě rozečtené knížky. Pohodová hudba, která hraje za denního světla se večer mění na rychlejší. Z kavárny se stává bar, ve kterém nechybí ani světelné instalace. Kromě toho tu pořádají nejrůznější tematické večery nebo koncerty živé hudby. „Naposledy jsme tu měli jazzové duo, ale už jsme pořádali i karaoke nebo stand up show. Právě teď u nás začínají pravidelné lekce salsy. Myslím, že podobné akce našemu prostoru sedí, takže v nich rozhodně chceme pokračovat. Pro letošní sezónu také chystáme venkovní zahrádku, na kterou se moc těšíme,“ říká Yuliya.
♦  Na závěr nám Yuliya prozradila, jak vlastně vznikl název baru. „Byla to vlastně další náhoda. Když jsem na začátku hledala designéra, který by s námi na projektu spolupracoval, měla jsem rozepsaný e~mail a potřebovala jsem vyplnit předmět. Bar v té době ještě žádné jméno neměl, tak jsem napsala „Bar bar bar komar“. Když jsme pak chtěli vymyslet finální název, všechno nás stejně pořád vracelo ke komárovi. Chtěla jsem něco krátkého a vtipného. Tak vznikl Coma’r,“ vysvětluje se smíchem Yuliya.
♦  Pokud vás láká některý ze zdejších absinthových i neabsinthových koktejlů nebo jednoduše hledáte pohodové místo na práci, zastavte se ve Vršovicích. Coma’rovi uděláte radost.
♦  Co vy a absinth? Zajdete ochutnat Better Than Coffee?
Zdroj: https://city-dog.cz/ 
♦     Yuliya si přála mít z podniku džungli. Miluje zelené rostliny, proto bylo jasné, že i ony musí být součástí interiéru. A taky, že jsou — živé v podobě oblíbených pokojovek a sukulentů, ale i ty malované. Pomalovaná stěna s motivem rozkvetlé džungle vás upoutá na první pohled. Do budoucna tu ovšem plánují mít i stěnu z živých rostlin. „Ráda bych, aby se prostory mezi okenními výklenky zazelenaly,“ naznačila Yuliya.
♦     Za vzhledem podniku stojí designér Michal Pražský, který navrhl nejen podobu baru, ale je také autorem světel z uranového skla. Tato originální svítidla skutečně obsahují složku uranu. Jedná se ale o ochuzený neradioaktivní uran, který je zcela bezpečný a sklu dodává unikátní odstín zelené barvy. Zelená barva prostupuje celým prostorem. V nejrůznějších odstínech se objevuje v osvětlení, křesílkách i na stěně za barem. K ní jsou krásně kontrastní červené barové židličky, které celý prostor rozzáří.
FB: https://www.facebook.com/comarprague/
FB: https://www.facebook.com/tryptychtrio/ 
FB: https://www.facebook.com/viktorka.horakova 
FB: https://www.facebook.com/Eldas-Curvas-Peligrosas-163609557021123/ 
Tais Awards: https://taisawards.com/ 

ALBUM COVERS XI.