OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Queer Jane
A Minor Crisis (May 4, 2018)

Queer Jane — A Minor Crisis (May 4, 2018)

          Queer Jane — A Minor Crisis (May 4, 2018)Queer Jane — A Minor Crisis (May 4, 2018)■          Je to už viac ako rok, čo Queer Jane predstavili svoj druhý štúdiový album Home. Teraz sa fanúšikom pripomínajú s novou skladbou A Minor Crisis, ktorá je spojením melancholického textu o prekonávaní vlastnej existenčnej krízy a pozitívnej gitarovej melódie, ktorá príbeh odľahčuje. Skladba vyšla pod hlavičkou nového vydavateľstva Tomáša Slobodu Bruuder Records.
Location: Bratislava, Slovakia
Album release: May 4th, 2018
Record Label: Bruuder Records
Duration:
Tracks:
01 Hunters Of The Sun (Sounds Like This)
02 A Minor Crisis     3:05 (Queer Jane)  
˜˜˜˜     Queer Jane is a Slovak indie~pop band, influenced by sixties, punk, country, whatever.
˜˜˜˜     Their songs are based on poppy melodies and rich harmonies, taking inspiration from the likes of The Beatles and The Beach Boys.
˜˜˜˜     The group is fronted by singer~songwriter Vladimir Nosal, who is also known for his collaboration with the legendary American neo~psychedelic band The Brian Jonestown Massacre.
Napísal: Vlado Nosáľ
Leader: Vlado Nosáľ
Expresia k videu:
Autor: Ben
˜˜˜˜     Tak na to by som potreboval titulky. Vysoko letiaci vtáci v prvom obraze a Noel Gallagher´s High Flying Birds (1:31) na plagáte, propagujúcom koncert v Edinburgh Castle (Thursday 19th July). Pesnička je veselá. Folkovejšia, melodická, pútavá so schopnosťou pohltiť. Nádherná. Obľúbená kapela Vlada Nosáľa je Uncle Tupelo a  frontman Jeff Tweedy.
˜˜˜˜     V texte piesne, ktorá vyšla v piatok 4. mája, sa objavuje nádejná myšlienka pre privatissimo každého: “Kriste, ty by si mal vedieť, čo mám robiť.” Sú tu však určité pochybnosti, či nás vôbec počúva. Takže reč nie je o množstve vyrobenej ocele a preprave miliónov vriec obilia. Je reč o návrate domov, do Bratislavy, o výsledkoch ciest na základe tyranie okamžiku.
˜˜˜˜     Tá kríza takmer neexistuje, tak je drobná. A je to veľká radosť počúvať. Čo pre Vlada znamená posun v hudbe? Výzva ku spolupráci v duchu minulej doby.
˜˜˜˜     Vo chvíľke sa v obraze objaví knižka od Egona Bondyho — Agónie Epizóda (0:51), potom vo vinyl shope album Television — Marquee Moon a David Bowie — Ziggy Stardust. Potom tričko Beach Boys. To nevymyslíš. Queer Jane budeš milovať naďalej.
Review
Autorka: Marína Valentovičová
•         “Človek má lepšie aj horšie dni. Mne sa skladá lepšie o tých horších,” priznáva frontman skupiny Queer Jane Vlado Nosáľ. V aktuálnej novinke sa snažil vyvážiť veselú hudbu s textom. “Vždy som mal rád pesničky, ktoré boli akýmsi výkrikom o pomoc - dokonalým príkladom je pre mňa Help od The Beatles. Myslím, že takéto piesne vás dokážu z menšej krízy aj dostať,” vraví hudobník. Pri tvorbe sa riadi pravidlom, aby piesne zneli dobre, aj keď sa zahrajú len tak na gitare. “Ak je to retro prístup, fajn. Ja však stále dúfam, že sa nejedná o návrat a že takéto pesničkárstvo ešte úplne nevymizlo, aj keď je fakt, že je momentálne na očiach menej než v minulosti,” hovorí hudobník, ktorý svoju obľúbenú hudbu nechce konzervovať do dekády, obmedzovať ju časom. “Mnohé veci na sebe majú pečať svojej doby, no zároveň si myslím, že hudba, ktorá je dobrá a robí sa od srdca, žije tak trochu aj mimo čas,” vraví Nosáľ. Jeho želaním je, aby to bol aj prípad skladby A Minor Crisis. 
Nová skladba v novom vydavateľstve: 
•         Vraj ich spojil osud, rozhodne tomu však pomohla samotná hudba. Vlado Nosáľ a Tomáš Sloboda hrali minulý rok na koncerte k 70. narodeninám Deža Ursinyho ale tiež sa stretávali aj pri dídžejskom pulte na Slobodových vinylových žúroch God Save The Vinyl v Nu Spirite. “Popri tom všetkom sme si len potvrdili, že máme veľmi podobný hudobný vkus. Prehrával som Tomášovi nejaké moje nové veci a on na ne reagoval, chvalabohu, veľmi pozitívne,” vraví Nosáľ.  
•         Kým predchádzajúce nahrávky kapela vydávala vo vlastnej réžii, singel A Minor Crisis si našiel vydavateľa a je ním práve Tomáš Sloboda. Skladba sa stala po piesni Hunters Of The Sun skupiny Sounds Like This druhou nahrávkou, ktorá vyšla pod hlavičkou novovzniknutého Tomášovho hudobného vydavateľstva Bruuder Records. Spolupráca sa pretavila aj do samotných nahrávok, keď Sloboda spieva vokály v novinke Queer Jane a Vlado Nosáľ zase prispel na Hunters Of The Sun. Singel vyšie aj na vinyle v špeciálnej limitovanej edícii pre Record Store Day.
•         Nový singel Queer Jane vysiela jasný signál, že kapela pracuje na novom materiáli, čo potvrdil aj frontman kapely, hoci termín, kedy by sme sa mohli dočkať novej nahrávky, zostáva tajomstvom. “Momentálne pracujeme na nových skladbách. Veľa som ich už zložil a niekoľko sme už aj nahrali. Je to na dobrej ceste a album príde v momente, keď budeme mať dostatok hotových nahrávok, ktoré nám dokopy budú dávať zmysel.”
•         https://hudba.zoznam.sk/
•         Video by Soňa Maletz
•         Music & Lyrics by Vlado Nosal
•         Recorded and Mixed by Vlado Nosal
•         Recorded at Flowerville Studio
Performers:
•         Vlado Nosáľ — Lead Vocal, Guitars, Bass, Keyboards, Drums, Percussion
•         Tomáš Sloboda — Vocals, Claps Percussion
Bandcamp: https://queerjane.bandcamp.com/track/a-minor-crisis
Facebook: https://www.facebook.com/queerjane/
_____________________________________________________________

Queer Jane
A Minor Crisis (May 4, 2018)

NEWS

9.7.2019

Only Yours

8.7.2019

Peter Cat Recording Co.

8.7.2019

Philary

6.7.2019

Seablite

6.7.2019

Jesca Hoop — Stonechild

1.7.2019

Dire Wolves

archiv

ALBUM COVERS X.

Ashley Hutchings — Paradise and Thorns (2 Nov. 2018)
Tais Awards & Harvest Prize
Za Zelenou liškou 140 00 Praha 4, CZE
+420608841540