Sanyland

Kapela známych slovenských muzikantov pohybujúca sa na pomedzí žánrov pop, rock, blues, jazz a world music.

Čo majú spoločné Jana Kirschner, Zdenka Predná a Lenka Dusilová? Skvelých muzikantov, ktorí sa stretli v kapele Sanyland, aby spolu s fenomenálnym hlasom mladej speváčky Zuzany Mikulcovej, čarom a poéziou Sanyho hudby a textov, pulzujúcim zvukom gitár zo zbierky Petra Bindera, a vybrujúcimi tónmi basgitary v súčasnosti jedného z najuznávanejších slovenských basgitaristov - Juraja Grigláka - pripravili dlho očakávanú hudobnú smršť pre slovenské a české publikum.

Sanyland má všetky tie správne ingrediencie: (1) neskutočný hlas mladej vychádzajúcej hviezdy Zuzany Mikulcovej, (2) známych hudobníkov na každom jednom muzikantskom poste, a (3) kvalitné netuctové texty a hudbu zakladateľa Slava Sanyho Gréka.

Sanyland sa k tejto zostave dopracoval po sedemnástich rokoch, aby Vám takto v plnej kráse mohol sprostredkovať veľa "skvelých hudobných zážitkov" ;)

V deväťdesiatych rokoch sa skupina predstavila širokému publiku absolvovaním spoločného koncertného turné s Jaromirom Nohavicom v rámci jeho mimoriadne úspešného projektu Divné století, účinkovaním v TV, rádiách a na významných festivaloch. Následne sa našas, kedy sa jeho členovia chceli venovať iným projektom (Slide & Udu, Jana Kirschner, Richard Müller, Peter Lipa, Peter Cmorík), odmlčala. Opätovný návrat skupiny príjemne zavŕšila ich účasť na medzinárodnom hudobnom festivale Záhrada, kde v roku 2007 vo finále získali cenu redakcie Folk & Country. Pieseň Modlivky, ktorú so skupinou Sanyland naspievala Mária Čírová, vyšla v rámci kompilácie Víta Sázavského Havet vselijaka 2. Sanyland absolvoval spoločné koncerty so skupinou Nerez, Honzom Nedvědom, Trio Indienational, Christian Cuff, Longital alebo Mark Geary. V roku 2008 vydali debutové album Trochu korenia. Viaceré Sanyho piesne otextovali a nahrali Longital na svoje CD. Pieseň Modrý plyn, kde je Sany autorom hudby sa objavila v českom filme Hodinu nevíš.

V roku 2009 do skupiny prichádza mladá speváčka Zuzana Sue Mikulcová, poslucháčka Pražské konzervatoře - odbor populárna hudba a víťazka súťaže Nové tváre slovenského jazzu 2009.

Prečítajte si o našich členoch a o našej histórii.

http://www.sanyland.sk/indexx.htm

Sanyland: Slavo 'Sany' Grék & Zuzana 'Sue' Mikulcová & Peter Binder | foto Jiří Šámal

News & Actualities

13.11.2011

Eric Copeland – Whorehouse Blues (2011)

13.11.2011

Carter Tanton – Free Clouds (2011)

13.11.2011

Kathleen Edwards – Voyageur (2012)

12.11.2011

Nina Hagen – Volksbeat (2011)

12.11.2011

Gary Lucas & Gods and Monsters – The Ordeal of Civility (2011)

12.11.2011

Aurelio Voltaire – Riding a Black Unicorn Down the Side of ...

12.11.2011

Skaldowie – Od Wschodu do Zachodu Słońca

29.10.2011

Anna Ternheim – The Night Visitor

8.9.2011

Jack Johnson - Brushfire Fairytales

29.8.2011

Ladě – Kalná

archiv

News & accesories

Happening

Music. Warmth people. Good songs.Delight in female voice.YOU!

Kaki King