Saša Niklíčková — Zmačkaná žena (Oct. 26, 2020)CZECH FLAG                                                                               Saša Niklíčková — Zmačkaná žena (Oct. 26, 2020)Saša Niklíčková — Zmačkaná žena (Oct. 26, 2020)•⇔• Singer~songwriter~šanson. Šanson mit Kopf und corazón. V mé iTunes library mi album vygenerovalo Rock. Je jedním z nejzajímavějších středočeských odhalení roku 2020 a může se pochlubit osvěžujícím jedinečným stylem bílého cikánství a spoustou současné intimně~popové přitažlivosti. Saša byla v době debutu jiná, přesto již ostřílenou zpěvačkou s dlouholetými zkušenostmi jako performerka a její fiftýny jsou skutečně zázrakem. Je to jistě talentovaná zpěvačka a garmošistka. Její nepodobnost s odmocninou Ivy Bittové/Edith Piaf je zarážející. Kromě svého zpěvu je Saša nadanou skladatelkou, která má na kontě toto album z maminčiny formičky z 13~ti písní. 
•⇔• Nemyslím si, že je zmačkanou hvězdou, kterých je tady na desítky. Zasloužila se o napsání všech skladeb, její práce je chvályhodná. Styl alba je vkusně vytvořen, nikdy nezní retro nebo klišé a co je důležitější, nikdy nic nezbavuje samotné Saši. Různorodý zvuk? Ne. Písně vynikají zejména od ostatních, možná Jana Vébrová je ještě intimnější a přírodnější, což je dobře. Saša se vrhá na 13 skladeb za 44 minut, nepřekročí své přivítání nad 4:17 a nechá vás toužit více po úctyhodné závěrečné skladbě „Jahodový úplněk“. SN je působivá ze všech hledisek a je silnou uchazečkou o středoevropské písničkářské odhalení roku.
•⇔• Posluchačům většinou utkví v paměti její osobitý výraz a nápadité texty, v nichž s humorem a nadhledem glosuje jak každodenní život, tak i zcela neotřelá témata. Jejich obsahem jsou všední ženské radosti a strasti, protože — jak sama autorka říká — psát se má o tom, co člověk dobře zná. A tak jedině Saša Niklíčková pozornému posluchači prozradí, kam kráčí zmačkaná žena, jaké to je mít v každém přístavu jednoho námořníka, a zejména — jak se obléká hudba, aby v šatníku nechyběla sukně z klarinetů, ukulele k pasu, zvony na nohy, a co se hodí do deště či mrholení. Kromě hudebních produkcí a tvorby textů pracuje jako překladatelka komiksů a grafických románů z angličtiny. Koncerty: 27. února 2021: Křest CD Zmačkaná žena / KD Kaštan, Praha 6.
Location: Mladá Boleslav, CZE
Album release: 26. 10. 2020
Record Label: Galén
Duration:     44:22
Tracks:
01. Podprsenka   3:33
02. Advent   3:13
03. Námořník   3:03
04. Zmačkaná žena   4:03
05. Madeleine   3:07
06. Aj, ta krajta!   4:18
07. Věsta   3:35
08. Dvě kostnatý dámy   3:27
09. Katastrofická   3:27
10. Tetování   2:13
11. Facebook   2:53
12. Rozveselovací   4:00
13. Jahodový úplněk   3:30
Personnel:
Saša Niklíčková, zpěv, akordeon, klávesy, ukebanjo
Jan Matouš, kontrabas (1~4, 6, 9, 11)
Jakub Semera, tuba (1, 9)
Jiří Jelínek, perkuse (11)
Filip Machač, mandolína (3)
David Šitavanc, ukulele (1)
Credits:
Music & lyrics: Saša Niklíčková
Recording: Alex Švamberk
Mastering: Ondřej Ježek⊗  Druhé album písničkářky Saši Niklíčkové Zmačkaná žena nabízí třináct nových písní. Jejich obsahem jsou všední ženské radosti a strasti, protože — jak sama autorka říká — psát se má o tom, co člověk dobře zná. A tak jedině Saša Niklíčková pozornému posluchači prozradí, kam kráčí zmačkaná žena, jaké to je mít v každém přístavu jednoho námořníka, a hlavně jak se obléká hudba, aby v šatníku nechyběla sukně z klarinetů, ukulele k pasu, zvony na nohy, a co se hodí do deště či mrholení.
⊗  Na rozdíl od debutu, který v živé nahrávce převážně jen s akordeonem zachytil písně pro kabaretní představení, je druhá, ve studiu natočená deska zvukově mnohem bohatší. Kromě akordeonu se Saša Niklíčková doprovází i na klávesy a uke~banjo, pozvaní hosté se pak přidávají s kontrabasem, tubou, perkusemi, mandolínou nebo ukulelí. Album nahrál Alex Švamberk, mastering vznikl u Ondřeje Ježka ve studiu Jámor. Obal s využitím fotografií Vlastimila Breta navrhl Ondřej Pfeiffer.
Bandzone: https://bandzone.cz/alexandracedikova
Website: https://www.niklickova.com/
FB: https://www.facebook.com/niklickova
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/723527358475322
Label: http://www.galen.cz/
Bandcamp: https://poli5.bandcamp.com/album/kam-nep-ijde-den

ALBUM COVERS XI.