The Dream Syndicate — „The Universe Inside“  The Dream Syndicate — „The Universe Inside“ (April 10, 2020) The Dream Syndicate — „The Universe Inside“ (April 10, 2020)
♦⇒   Dream Syndicate vydali letos na jaře své třetí studiové album s The Universe Inside, průkopníkem Paisley Underground, který mapuje krautrock a elektrický jazz.
♦⇒   Před příchodem celovečeráčku „The Universe Inside“ 10. dubna skupina sdílela první singl „The Regulator“ a jeho video, 20~ti minutovou „psychedelickou cestu New Yorkem, s rovnoměrnými panoramatickými, psychedelickými, somnambulistickými a politickými party“, prohlásil band.
♦⇒   Spolu se zakládajícím zpěvákem a kytaristou Steve Wynnem představuje současná sestava Dream Syndicate zakladajícího bubeníka Dennise Ducka, basistu Marka Waltona, kytaristu Jasona Viktora a klávesáka Chrise Cacavase. Hosty jou Stephen McCarthy z Long Ryders, ten přispívá elektrickou kytarou v singlu „The Regulator“, dále Marcus Tenney (sax a trumpeta) a Johnny Hott (perkuse).“
♦⇒   „„Regulátor“ je mikrokosmos celého alba — byla to jen beztvará, tronásobná mše, když jsme všichni začali spolu hrát,“ řekl Wynn o písni v prohlášení. „Byla tu bicí automat z  počátku sedmdesátých let — Maestro Thythm King, stejný model, jaký se použil na „There is a Riot Goin’ On“ — s Dennisovým zamykáním a nastavením tempa. Stephen popadl elektrickou gitaru, protože to byla první věc, kterou spatřil. Jason a já jsme kopali do pedálů jako pokusní opice v laboratoři a Mark byl hromosvodem, který všechny tyto prvky spojil do jedné tvrdé linie. Shromáždil jsem seznam náhodných, nesouvisejících lyrických nápadů, které jsem si nechal v útrobách telefonu. V náhodném pořadí jsem je všechny vyzkoušel ve svém domácím studiu, abych viděl, jak se budou tvářit a tento jednorázový test je hlas, který slyšíte! V první řadě je tu jen několik záblesků, pak si vzpomeňte na toto minialbum.“ 
Location: Los Angeles, California, USA
Album release: April 10, 2020
Record Label: Anti–
Duration:
Tracks:
1. The Regulator   20:27
2. The Longing
3. Apropos Of Nothing
4. Dusting Off The Rust
5. The Slowest Rendition
Credits:
♦  Lyrics by Steve Wynn
The Dream Syndicate is:
♦  Steve Wynn — lead vocals, guitar, harmonica
♦  Jason Victor — guitar
♦  Chris Cacavas — keyboards
♦  Mark Walton — bass guitar
♦  Dennis Duck — drums
Special guests: 
♦  Stephen McCarthy (electric sitar, guitar, six~string bass, pedal steel, backing vocals)
♦  Marcus Tenney (saxophone, trumpet)
♦  Johnny Hott (percussion)
♦  Original artwork: Alex Aliume ( https://www.aliumeart.com )
♦  Art Direction: Steve Wynn
♦  Layout: Trevor Hernandez
♦  Produced by John Agnello, Adrian Olsen and The Dream Syndicate
♦  Recorded by John Agnello and Adrian Olsen at Montrose Recording (Richmond, VA)
♦  Mixed by Adrian Olsen at Montrose Recording except “The Slowest Rendition” which was mixed by John Agnello at Kaleidoscope Sound (Union City, NJ)
♦  Mastered by Greg Calbi at Sterling Sound
♦  Music written and performed by Steve Wynn, Jason Victor, Chris Cacavas, Mark Walton, Dennis Duck and Stephen McCarthy.
♦⇒   https://www.rollingstone.com/ 
YT: https://www.youtube.com/watch?v=k4rALGC0_P0 
FB: https://www.facebook.com/thedreamsyndicate/ 
Website: http://thedreamsyndicate.com/theuniverseinside/ 
Twitter: https://twitter.com/_dreamsyndicate 
Label: http://www.anti.com/  

ALBUM COVERS XI.