The Heliocentrics — Telemetric Sounds (Aug. 7, 2020)UK FLAG                                                                           The Heliocentrics — Telemetric Sounds (Aug. 7, 2020) The Heliocentrics — Telemetric Sounds (Aug. 7, 2020)♦ο   Britský, kosmickou cestou kojený psychedelic~funkový soubor vydal své druhé album ve vydavatelství Maverick Madlib’s, Madlib Invazion. Letos už má venku album v nominaci — Infinity Of Now (Feb. 14, 2020). Bylo to přesně v půli cesty kolem Slunce, protože The Heliocentrics vydalo své poslední album Infinity of Now v únoru, jak jsem říkal. Svět se od té doby dramaticky změnil a tato nová vlna zvuků to intenzivně odráží. Je tmavší, špinavější a rozzlobenější. Pokud bylo Infinity esoterickou chimérou, je Telemetric Sounds biomechanickou monstrózou. Schopnost kolektivu moudře spojovat body společného zájmu v řadě stylů „out~there“, je již dávno zavedena a důsledně produkuje hudbu, vzdorující známým zvyklostem (struktura písně, zřejmě... samozřejmě), ale projevuje se jako něco živého a přesvědčivého.
♦ο   „Space Cake“ je zde nejlehčí, nejsladší a nejvíce soudržnou kompozicí, i když neméně halucinatorní než zbytek. Jinde je tón mnohem méně přátelský, často se vyskytují jednoduché, jistě proto~punkové ataky a četné objížďky do hrozivé zvukové koláže. Song „Shattered Mind“ kope stále hlouběji do temných myšlenek, dosahuje pěkně děsivého místa, než se zamuchlá sama do sebe a odskočí do ústraní, aby si olízla rány.
♦ο   Možná budeme čekat dalších šest měsíců na další heliocentricitu a možná do té chvíle se okolnosti posunou k lepšímu a s tím i nálada skupiny. Mezitím se sem vraťte do tmy, protože bez ohledu na to pořád existuje brilantnost a krása. Dole si přečtěte interview: Joel Biswas hovoří s členy (Malcolm Catto a Jake Ferguson) o tom, že se sami učili, o jejich prvním setkání s Madlibem a další. Malcolm mj řekl: „V současné době pracujeme na materiálech se členy Sun Ra Arkestra a s naším dobrým přítelem, producentem Willem [William Benjamin Bensussen, b. Nov. 7, 1982], Gaslamp Killerem. Bude to skvělé LP. Letos také vydáváme další album s názvem Telemetric Sounds, které je založeno na zácpě, kterou jsme nahráli během sessions pro „Infinity of Now“. Naše zpěvačka Barbara a klávesista Jack odešli ze studia na oběd a my jsme jen hráli, dokud se nevrátili.“   
♦ο   Eclectic ensemble blending influences such as hip~hop, jazz, soundtracks, Ethiopian funk, outré electronics, and more. 
Formed: 2005 in London, England
Location: London, UK
Genre: Jazz, Electronic, Pop Rock
Styles: Funk, Jazz~Funk, Modern Creative, Post~Bop
Album release: August 7, 2020
Record Label: Soundway Records
Duration:     39:42
Tracks:
1. Telemetric Sounds   13:31 
2. Devistation   5:13 
3. Space Cake   4:44 
4. Rehersal 24   1:26 
5. Shattered Mind   3:52 
6. The Opening   2:51 
7. Left to our own Devices   8:05
Personnel:
♦ο   Malcom Catto: drums
♦ο   Jake Ferguson: bass
♦ο   Jack Yglesias: percussion, flute
♦ο   Oliver Parfitt: keyboards
♦ο   Adrian Owusu: guitar
♦ο   Tom Hodges: electronics
♦ο   Just B (Barbora Patkova): vocals
♦ο   and many more friends ...  
Description:
ο   The Heliocentrics’ albums are all confounding pieces of work. Drawing equally from the funk universe of James Brown, the disorienting asymmetry of Sun Ra, the cinematic scope of Ennio Morricone, the sublime fusion of David Axelrod, Pierre Henry’s turned~on musique concrète, and Can’s beat~heavy Krautrock, they have — regardless of the label on which they’ve released their music — pointed the way towards a brand new kind of psychedelia, one that could only come from a band of accomplished musicians who were also obsessive music fans. Drummer Malcolm Catto and bassist Jake Ferguson are the Heliocentrics’ masterminds and producers, and they are obsessive weirdos in today’s musical climate, searching, progressive humans who are often out~of~time with current trends.
ο   They have been playing together for nearly two decades and their collective drive is to find an individual voice. The Heliocentrics search for it in an alternate galaxy where the orbits of funk, jazz, psychedelic, electronic, avant~garde and “ethnic” music all revolve around “The One.” With Madilb’s label Madlib Invazion for Telemetric Sounds, the Heliocentrics have returned to develop their epic vision of psychedelic funk, while exploring the possibilities created by their myriad influences — Latin, African, and more.
Bandcamp: https://theheliocentrics.bandcamp.com/album/telemetric-sounds-2
FB: https://www.facebook.com/TheHeliocentrics/
INTERVIEW/BY JOEL BISWAS, FEB. 28, 2020: https://www.passionweiss.com/2020/02/28/heliocentrics-interview/
Website: https://thegaslampkiller.com/

ALBUM COVERS XI.