Editorial: Viktorie Horáková

Editorial: Viktorie Horáková                                                                     Editorial: Viktorie Horáková
✹     K napsání a zhudebnění desky jsou zapotřebí dva atributy. Inspirace, ktrá přichází v různých časovým intervalech a dává člověku impuls, který přenese do slov a muziky.
✹     Vyžaduje to maximální soustředění a zároveň velmi příjemnou kreativní činnost, při které je autor  mnohdy překvapen, kam se jeho tvorba posouvá.
✹     Čím jsem starší, mám na různé věci jiný pohled. Snažím se přemýšlet do hloubky a rozebírat okolnosti, v kterých žiji a jak je vnímám.
✹     Další deska je pro mne velmi intimní a zároveň věřím, že je zase trochu jiná, než ty předchozí.
✹     Ačkoli platí, že je společným jmenovatelem piano, jehož zvuk miluji a nedám na něj dopustit.
✹     Napsala jsem i písně svižnější, i když to není pro mě hlavní kritérium a rozhodně se neřídím názory, že bych měla občas také složit něco rychlejšího.
✹     Vše vychází z mého rozhodnutí, a jak to cítím.
✹     Musím říct , že do jisté míry sleduji současné umělce, hudebníky. Hlavně ty zahraniční. Zvuk jejich nahrávek a aranž. Stále je pro mne ale důležitá silná píseň a ne jen prázdná slova ve zvukově dokonalém, přesto nudném aranžmá. Píši „do jisté míry“, jelikož jsem přesvědčena o tom, že nejlepší je nebýt až zas tak ovlivněn jinou muzikou, už kvůli autenticitě a intimitě dané písně.
✹     Hudbu vnímám též v souvislostech s jinými druhy umění, jako je obraz a pohyb. Mou velikou inspirací je nyní Jiří Kylián a Rudy Linka, kteří jsou mi velmi sympatičtí i jako osobnosti.
✹     Na desce, kterou nyní chystám, spolupracuji s Luďkem Bendou, který se mnou konzultuje všechny aranže a nálady. Uvažuji, že na desce by mělo být předběžně 10 písní. Vnímám jí ( ostatně jako i ty předchozí) jako celistvý příběh. Jednotlivé skladby odrážejí pocit, které v daném období prožívám.
✹     Mohu zatím prozradit název desky „UTOPIE“, což jsem již udělala na sociálních sítích.
✹     Je o tom, co si až možná naivně přeji a chci to, ale není to možné. Na desce jsem chtěla vyzdvihnout i to, že svět se nejspíš žene do záhuby bezohledným lidským přičiněním. Což se mě  osobně velmi dotýká. Vzdávám hold přírodě, lásce především. Ruku v ruce s tvorbou muziky pracuji i na jednotlivých videoklipech, které budu zveřejňovat za sebou, ne v dlouhých časových intervalech. Budu nesmírně šťastná, když deska k někomu promluví, vyvolá v něm emoce, ať už jakékoli a třeba ho i inspiruje. Stejně tak, jako jsem byla já inspirována k jejímu napsání.
_____________________________________________________________

Editorial: Viktorie Horáková

ALBUM COVERS XI.