MAGMA
Interview: Christian Vander v Paláci Akropolis

Interview: Christian Vander v Paláci Akropolis (October 12th, 2015)     MAGMA LIVE AKROPOLIS, 12. říjen 2015 (vyprodáno)Magma (France) band 24 11 2014♣     Maximální, hypnotický, nezařaditelný, nesrovnatelný. Takový je styl kapely, kterou mám rád od koncertu v Paláci Akropolis Praha. O archivaci všech faktů o legendárním francouzském bandu se stará (bdí nad nimi) Robert Guillerault.
Akropole byla zcela vyprodána. Hrálo se více–méně v monolitickém modrém světle, o důvodech více v interview. Magma hrála svůj 33. z 37 koncertů roku 2015 — tento bez kytaristy (James Mac Gaw). Složení: Stella VANDER, Isabelle FEUILLEBOIS a Hervé AKNIN, zpěv+ Benoît ALZIARY, vibrafon; Jérémie TERNOY, Fender Rhodes; Philippe BUSSONNET, basa;  Christian VANDER, bicí a zpěv ve “Wohldünt”. Playlist pro tento koncert byl sestaven z alb od počátečního období až po nejnovější materiál z alba SLAG TANZ.
♣   Publikum bylo nové i staré, koncert trval 104 minut, Magma musela přidávat a můj dojem z něj byl jako z legendárních nepovolených~zakázaných vystoupení Nico a Davida Thomase. Došlo k propojení lidí — po koncertě zůstali ještě dlouho ve foyer a na ulici. Jeden z nejúchvatnějších koncertů roku 2015. Pražské publikum potvrdilo, že je vášnivé, uctivé a hudebně vzdělané. (Notes: koncert je nahrán ve 320kb/s v délce 1:44:00hod.)               

INTERVIEW v plném znění (exkluzivně pouze zde):
Před koncertem, 12. října 2015, 18:20 — Palác Akropolis
“Čím více se o hudbě dozvíme, tím více jsme schopni to zvládnout lépe”.
♣   Christian Vander přichází, předávám mu cenu 8th Tais Awards 2015 za “Celoživotní přínos pro světovou hudbu”. Cenou je list letecké vrtule od Aleše Křemena (WODCOMP). Christian cenu přijímá s úsměvem a dojetím. Smysl pro humor ho však neopouští ani teď.
CV: Ceci est le génie. To je suita, chtěl bych zbytek. C´est beau. Je to originální a bláznivé.
R&P: Chci říct, že nejsem kritik, pouze hudební labužník. Věnovat se hudbě bylo vaše svobodné rozhodnutí?
CV: Instinktivně. Mne nenutili. (směje se) Rodiče říkali, že to není povolání. Tatínek poslouchal jazz a maminka též. Ve 13ti jsem začal dělat hudbu. V té době už jsem věděl, že to budou bicí, i když jsem ještě neměl paličky. Oba rodiče vedli umělecký život. Byli málo doma a proto jsem do 10ti let žil u strýčka. V té době nebylo snadné dělat hudbu. Schovával jsem se ve skříni ve chvíli, kdy byli strýček i teta pryč, takže abych si krátil čas, poslouchal jsem jazz. Rozpoznával jsem jednotlivé desky podle barev obalů. Bylo to období, kdy lidé ve Francii nebyli zaměřeni na hudbu. Jsem z polskoněmecké rodiny. Táta hrál na akordeon. 
R&P: Který klasický skladatel vás zaujal nejvíc?
CV: Všichni mladí lidé v té době klasiku museli hrát. Doma poslouchali Bacha, ale já jsem měl hodně rád Stravinského, protože tam bylo hodně rytmu. Taky jsem musel poslouchat hodně současníků, též Messiaen, Ravel, Debussy, Janáček, Bartók.
R&P: A nějaká populární písnička, která vás doprovázela životem?
CV: Myslíte nějakou, kterou máme z dětství? Poslouchal jsem jen klasický jazz. Černoši v Americe byli šokovaní, jak se v Evropě jazz líbí. Byli překvapeni jeho přijetím. Boris Vian byl trumpetista, jazzman a byl jedním z největších přátel mé maminky. Jacques Prévert byl také přítel mé maminky. Jacques pro mě napsal básničku. Jen pro mě. Mám ji a přinesu ji. Je to básnička pro dítě a jmenuje se “Pasáž”. Maminka měla velmi dobré ucho. Když jsem s ní potom mohl bydlet, potkával jsem velké množství hudebníků. Bydleli jsme v domě, kde nebyla občas voda a elektrika, ale bylo tam obrovské množství velkých hudebníků. (Elvin Jones, John Coltrane, Bobby Jaspar – hrál s Elvinem). To byla jedna místnost, ale děly se tam neuvěřitelné věci. Bobby Jaspar, ten byl vůbec největší přítel mé maminky, přijel s Elvinem, a řekl jí: „Jednoho dne o něm budeme slyšet mluvit.“  A 6 měsíců po tom začal s Johnem Coltranem. To je život.
R&P:  Takže jste hudbu studoval i ve škole?
CV: Mám normální studium, stejně jako všichni ostatní, ale brzy jsem ho opustil, protože jsem byl fascinován astronomií a Egyptology, materiály, které jsem nemohl studovat na střední škole.
R&P: Proč jste vynalezl nový jazyk, kobaïen?
CV: Protože jsem přesvědčen, že lidé potřebují univerzální jazyk, který může zajistit pouze kobaïen. Získat spojení, dokonalý jazyk, kde pocity, nenávist nebo lásku lze vyjádřit upřímně, jednoznačně. Kobaïen neumožňuje podvádění se slovy a pocity. 
R&P: Proč jste si vybrali název Magma?
CV: Musel jsem najít název, který je silnější než cokoliv jiného; Magma je vesmír. Vrátím se k té škole..., už jen dostat se na konzervatoř bylo těžké. Prostředky tam hrály roli; ale když jsem mluvil s profesory, jak smýšlí, zjistil jsem, že budu pokračovat v tvrdé práci doma. Znal jsem všechny ty velké umělce. Děsil jsem se, že je tolik konzervatoří, 60 bubeníků v jednom městě a jen velmi málo, co opravdu hrají. Profesoři učí, ale už jsou pozadu. Říkám to svým žákům, že profesoři jsou jen proto, že už nemůžou dělat nic. Jsou
neschopní opravdu hrát. Nejlepší je pracovat v terénu. Jak mi říkáme „au charbonne“, podřadná práce. Začal jsem v klubech. Nikdy to nebylo úplně lehké, protože si z nás dělali srandu. Říkali mi, „Pojď nám Christiane rozbít paličky.“. Tak jsem tam přišel, abych jim je rozbil.
R&P: Jak se udržujete svěží, abyste ve zdraví mohl pokračovat v hraní?
CV: Bubeníci žijou stejně jako klasici a já jsem začal vynalézat. 3 na 3. Tohle všechno jsem objevil a musel jsem to objevit. Propracoval jsem techniku toho „fryzé“, abych dosáhl maximální rychlosti. Dosáhl jsem rychlostních rekordů. Magma padla v pravý čas. John Coltrane odešel v roce 1967, 17.července a pro mě se všechno zastavilo. Chtěl jsem jít za ním.
R&P: Až tak?
CV: John Coltrane jako kdyby ke mně mluvil. Než odešel, tak se mi zdálo ve snu, jako kdybych slyšel saxofon. Úvod z mé nejoblíbenější desky “Live at the Village Vanguard Again!” V úvodu té skladby se mluví o smrti. A zdálo se mi nemožné, že pár týdnů potom zemřel Coltrane. Nikdo nevěděl, že bylo Coltrane nemocný, protože to nikomu neřekl. Slyšel jsem to ve skladbě, v notách. „Kobaïa“ je jako hra na saxofon. Když posloucháte saxofon, taky nerozumíte, co říká: a to je to, jak Coltrane říká věci. Poslouchám ho a on mne učí. Jistý band kdysi v Itálii chtěl, abych tam hrál, mohl tam jít kdokoli a v tu chvíli bych bral cokoli. Přijel jsem tam, ale vše bylo zrušeno. Zůstal jsem bez peněz, měl jsem nezaplacené faktury za hotel. Ztracen. Začal jsem hledat jazzové kluby, hodně jsme pili. Bral jsem, co přinášelo prostředky. Měl jsem snoubenku v Turíně a uvědomil si, že toto by John Coltrane neudělal. Zavolal jsem jí, že se vracím. Proto jsem se vrátil do Paříže. Ona se ptala: proč? Řekl jsem jí, že nevím. Plakali jsme oba. Potkal jsem skupinu, hledající bubeníka. V té skupině byl Francis Moze a Lauren Thibault. Moze hrál na varhany a já jsem mu řekl, že by mohl hrát na basu, protože jsem měl rozpracovanou Magmu. Moze nehrál na basu, ale pochopil rytmy. V té době basáci prostě jen slyšeli rány. Všechno vysvětlit je složité, ale potkával jsem lidi, to se dělá přirozeně. Ti lidé mi měli co říct a hledali. Každý trochu skládal, potkali jsme se v klubu..., a postupně jsme našli hudebníky. Montovali jsme dohromady střípky Kobaïa. Dávali jsme to do kupy celý den v kuse do dvou rána. A nikdo nevěděl, kde to skončí. Potom další dva kousky a chtěli jít hrát do klubu, velmi slavného v Paříži. Hráli tam slavní hudebníci a já jsem měl chuť se ukázat. Je to soukromý klub, takže jsem musel zazvonit..... „Vy nehrajete!“ Nepustila nás. Šel jsem se napít naproti do baru. 2–3 roky jsem měl už název Magma, vrátil se a jakmile řekl název MAGMA, pustili nás. V té době to byla revoluce. V sále byl nějaký Američan, vylezl na stůl a řekl: „to je nejlepší klub na světě“, ve francouzštině. A to je to, na co jsme čekali, co jsme potřebovali slyšet. Nabídl místo, abychom mohli zkoušet v pavilonu a pak vydat desku. Ujal se nás.  Kobaïa je místo pro lepší život. Poslední show Johna Coltrane jsem nemohl navštívit, ale je jasné, že de facto hrál ve tmě. I já jsem byl proti světlům při hraní. Hrávali jsme téměř ve tmě. Ta tma přešla postupně do ticha. Nepřáli jsme si „reverberation, rezonanci“. Aby tam nebyli odlesky. To bylo pro nás podstatné. Chtěl jsem hrát jako Coltrane. Nestačilo nám, že jsme si říkali, že je to pěkný, hledali jsme pořád dál.
R&P: v roce 2005 jste také hráli v Akropoli. Akustika je zde dobrá? A publikum?
CV: Ano, akustika se zlepšuje, prázdný sál hodně rezonuje a když se naplňuje, musí se dávat hodně velký pozor. Ve Francii se velmi omlazuje a obnovuje. Je tam i dřívější, je to ujišťující pocit. Já jsem s vámi velmi velmi rád. Jenom ještě jednu věc, kterou jsem chtěl vysvětlit. Je tady ten druh úrovně jakou měl Coltrane: „hudba dýchá“, roky potom jsem si uvědomil, když tohle dělám, u  Coltranea to šlo v opačném směru nádech~výdech. [v této pasáži rozhovoru Christian Vander hodně pracuje gesty i dechem, což se nedá přeložit. Je zcela zjevně v určitém highu, jakoby chtěl něco naléhavě vysvětlit]. Je potřeba opravdu poslouchat a hodně odhadovat, tak, jako v životě, i riskovat ale nespálit. Nikdy nic nezjednodušovat, my každý večer při koncertě hodně riskujeme. Cílem je objevit maximální množství rytmu. Vychytat každou notu, nikdy nezachytíme každou notu, co ti nejlepší muzikanti chtěli hrát. Opravit chyby. Když je někdo hodně rychlý, určitou notu zahraje chybně. Čím více se dozvíme, tím více jsme schopni to zvládnout lépe. Zkoumám, přijdu k nějakému bodu a nejsem schopen jít dál... (Notes: audionahrávka obsahuje ještě různé detaily, které v podstatě nešlo rozumným způsobem zachytit do souvislého textu. K rozhovoru existuje 250 fotografií, kterých autorem je Jiří Fučikovský. Překlad v reálu: Dušan Malota. Překlad z audionahrávky: Lucie Řádová) /Autor: Ben Tais Amundssen, rozhovor vyšel na Slovensku v Novém Populáru a v CZE v Rock & Popu.              
_____________________________________________________________

MAGMA
Interview: Christian Vander v Paláci Akropolis (October 12th, 2015) 

ALBUM COVERS XI.

33EMYBW — Golem (25 Sept., 2019)
First Aid Kit — Stay Gold (2014)
STEREOLAB: Oscillons from the Anti~Sun
Ronnie Godfrey — Shades of Blue (Oct. 25, 2019)
Pancrace — The Fluid Hammer (09 Sep 2019/2LP)
Stereolab — Margerine Eclipse (Nov. 29, 2019)
WaqWaq Kingdom — Essaka Hoisa (Nov. 15, 2019)
Jack Peñate — After You (29th Nov. 2019)
White Lies — To Lose My Life… [10th Anniversary Deluxe Edition]
Avey Tare — Eucalyptus (July 21, 2017)
Bonnie “Prince” Billy — I Have Made A Place (Nov. 15th, 2019)
Hallelujah the Hills — A Band Is Something to Figure Out (2016)
Hallelujah the Hills — I’m You (Nov. 15, 2019)
Philip B. Price — Bone Almanac (Nov. 8, 2019)
The Who — WHO [Deluxe Edition] (22 Nov. 2019)
Courtney Barnett — MTV Unplugged [Live In Melbourne] (2019)
Hail The Ghost — Arrhythmia (6th Dec. 2019)
The Growlers — Natural Affair (25th Oct. 2019)
Signe Marie Rustad — When Words Flew Freely (Nov. 15, 2019)
Sean Henry — A Jump from the High Dive (Nov. 1, 2019)
SOFIA TALVIK — Paws of a Bear (Sept. 27, 2019)
David Thomas Broughton & Juice Vocal Ensemble — Sliding The Same
David Thomas Broughton — The Complete Guide To Insufficiency /re
Grimes — Visions (2012)
RADEK BABORÁK a jeho ORQUESTRINA na PIAZZOLLOVSKÉ ALBUM.
Martin Barre — Roads Less Travelled (26 Oct. 2018)
No~Man — Love You To Bits (Nov. 22, 2019)
Martin Barre — Away With Words
Guranfoe — Sum of Erda (Dec. 13, 2019)
Virginia Plain — Strange Game (Dec. 13, 2019)
Cold Chisel — Blood Moon (6 Dec., 2019)
930 x 827 tmavší podklad.jpg
CECILIA BARTOLI — Opera Proibita (Sept. 13, 2005)
Bruce Ackley, Fred Frith, Henry Kaiser, Aram Shelton — Unexpecte
Benoît Pioulard & Sean Curtis Patrick — Avocationals (2019)
Florist — Emily Alone (July 26, 2019)
The Flaming Lips — The Soft Bulletin (Nov. 29, 2019)
Cosmo Sheldrake — Galapagos [Original Soundtrack] 2019
Ben Featherstone — Prisoner to the Wind (Dec. 20th, 2019)
Oiseaux~Tempęte — From Somewhere Invisible (19 Dec., 2019)
Nonlocal Forecast — Bubble Universe! (March 1, 2019)
ROBERT FRIPP — THE KITCHEN (New York, NY) — 05 FEB 1978
KING CRIMSON, The Night Watch
Juraj Griglák, From The Bottom (Sept. 16, 2019)
Juraj Griglák — From the Bottom (Sept. 16, 2019)
Lilien Rosarian ~ A Day in Bel Bruit (June 9, 2019)
Jim Noir — A.M Jazz (Dec. 20, 2019)
Sean O’Hagan — Radum Calls, Radum Calls (2019)
Bill MacKay and Katinka Kleijn — STIR (Oct. 17, 2019)
Alice Peacock — Minnesota (Sept. 20th, 2019)
Sean McMahon ― You Will Know When You’re There (March 1, 2019)
Tylor Dory Trio — Unsought Salvation (Dec. 21, 2019)
Intocable ― Percepcion (March 15, 2019)
Third Coast Percussion & Devonté Hynes — Fields (Oct. 11, 2019)
Scorn — Cafe Mor (Nov. 15, 2019)
Alogte Oho and his Sounds of Joy — Mam Yinne Wa (Nov. 8, 2019)
P/\ST — /Expedice do vnitrobloku\ (Oct. 5, 2019)
Destroyer — Have We Met (Jan. 31, 2020)
Devendra Banhart — Ma (September 13, 2019)
Bellows — The Rose Gardener (Feb. 22, 2019)
Roland Tings — Salt Water (Nov. 8, 2019)
A Winged Victory for the Sullen — The Undivided Five
Alessandra Leão ‎— Macumbas e Catimbós (24/05/2019)
Stephen Duffy — I Love My Friends [Expanded Ed] (10 May 2019)
Carissa Johnson — A Hundred Restless Thoughts (Dec. 18th, 2019)
Georgia — Seeking Thrills (10th Jan., 2020)
The Chap — Digital Technology (10 Jan., 2020)
Field Music — Making a New World (Jan. 10, 2020)
Lydia Ainsworth — Darling Of The Afterglow (2019)
Lydia Ainsworth — Phantom Forest (May 10, 2019)
Circa Waves — Sad/Happy (March 13th, 2020)
Hawktail — Formations (Jan. 10, 2020)
Moonchild — Little Ghost (6th Sept. 2019)
Susanne Sundfør — Self Portrait (Original Score, 10th Jan. 2020)
Frances Quinlan — Likewise (Jan. 31, 2020)
Harvestman — Music for Megaliths (May 19, 2017)
Anika Nilles — For a Colorful Soul (Jan. 10, 2020)
Of Montreal — Ur Fun (Jan. 17, 2020)
Drive~By Truckers — The Unraveling (Jan. 30, 2020)
Wolf Parade — Thin Mind (Jan. 24, 2020)
Lucia Cadotsch — Speak Low (Feb. 26, 2016)
The Adobe Collective — All the Space That There Is (10 Jan 2020)
David Cross & Peter Banks — Crossover (17 Jan., 2020)
Whyte Horses — Empty Words (March 9, 2018)
Whyte Horses — Hard Times (17th of Jan., 2020)
Bombay Bicycle Club — Everything Else Has Gone Wrong (01/24/20)
John McLaughlin, Shankar Mahadevan, Zakir Hussain — Is That So?
Keeley Forsyth — Debris (17 Jan., 2020)
Gemma Ray — Psychogeology [Feb. 15th, 2019, Deluxe Edition, 2020
Deserta — Black Aura My Sun (Jan. 17, 2020)
Broken Social Scene — Live at Third Man Records (Feb. 28, 2020)
Kyrie Kristmanson — Lady Lightly (Jan. 10, 2020)
Futurebirds — Teamwork (Jan. 15th, 2020)
Ospalý pohyb — Ostrava (October 17, 2016)
Ospalý pohyb — ø (May 24, 2016)
Caspian — Dust and Disquiet (Sept. 25, 2015)
Caspian — On Circles (January 24, 2020)
Jennifer Curtis & Tyshawn Sorey: Invisible Ritual (2020)
The Innocence Mission — See You Tomorrow (Jan. 17, 2020)
The Sufis — Double Exposure (Jan. 24, 2020)
Blackbird & Crow — Ailm (17 Jan 2020)
Blackbird & Crow © 2020 Author: Megan Doherty
Torres — Three Futures (29th Sept. 2017)
Torres — Silver Tongue (Jan. 31, 2020)
Andy Statman — Old Brooklyn (2011)
Recondite — Dwell (Jan. 24, 2020)
Silkworm — In The West (24 Jan., 2020)
James Harries — Superstition (Jan. 31, 2020)
James Harries — Before We Were Lovers
Yorkston | Thorne | Khan — Navarasa : Nine Emotions (2020)
Fruition — Broken At The Break Of Day (Jan. 23, 2020)
Loveblind / Sleeping Visions (March 27, 2020)
Rizan Said — Saz û Dîlan (Oct. 11, 2019)
HMLTD — West of Eden (7 Feb., 2020)
HMLTD ©Dean Hoy
ÁSGEIR: IN THE SILENCE
Ásgeir — Bury the Moon (7 Feb., 2020)
Frazey Ford — U kin B the Sun (Feb. 7th, 2020)
Erlend Apneseth — Fragmentarium (Jan. 31, 2020)
Les Filles de Illighadad — Eghass Malan (Oct. 28, 2017)
Nina Kohoutová — Blue Sunray (Feb. 6th, 2020)
Alphaxone — Dystopian Gate (Jan. 14, 2020)
Cheerleader — Almost Forever (Feb. 7, 2020)
Oh Wonder — No One Else Can Wear Your Crown [Deluxe Edition]
Tame Impala — The Slow Rush (Feb 14, 2020)
REBECCA FOON — WAXING MOON (21st Feb., 2020)
Thomas Köner — Motus (Feb. 20, 2020)
Julianna Barwick — Circumstance Synthesis (Dec. 20, 2019)
ELYSIAN FIELDS — Pink Air
The Men — Mercy (Feb. 14, 2020)
Le Butcherettes — DON’T BLEED EP (14 Feb 2020)
The Gray Havens — She Waits (Nov. 7, 2018)
The Heliocentrics — Infinity Of Now (Feb. 14, 2020)
Caribou — Our Love (October 14, 2014)
Caribou — Suddenly (Feb. 28th, 2020)
Jack Peñate — After You [Expanded Edition] (2020)
These New Puritans — The Cut (2016~2019) (14 Feb. 2020)
Sarah Harmer — Are You Gone (Feb. 21st, 2020)
Sonny Landreth — Elemental Journey (May 22, 2012)
Sonny Landreth — Blacktop Run (Feb. 21, 2020)
Lanterns On the Lake — Spook the Herd (21 Feb., 2020)
Lanterns On the Lake — Spook the Herd (21 Feb., 2020)
Humanist — Humanist (21 Feb., 2020)
Sega Bodega — Salvador (Feb. 14, 2020)
Myopia Exclusive Crystal Clear Vinyl
Molina — Vanilla Shell (Jan. 24, 2020)
Debashish Bhattacharya JOY!guru cover
Cate Le Bon — Here It Comes Again (2020)
CocoRosie — Restless (Feb. 12th, 2020)
Wrekmeister Harmonies — We Love to Look at the Carnage (2020)
Calexico / Iron & Wine — Years to Burn (2019)
Fairport Convention — 50:50@50 (June 9, 2017)
Fairport Convention — Shuffle and Go (29 Feb., 2020)
James Taylor — American Standard (Feb. 28th, 2020)
The Magnetic Fields — Quickies (May 15, 2020)
Moses Sumney — græ Part 1 & 2 (May 15, 2020)
The Dream Syndicate — „The Universe Inside“ (April 10, 2020)
The Third Mind — The Third Mind (Feb. 14, 2020)
ANNA CALVI — HUNTED (March 6, 2020)
Jonathan Wilson — Rare Birds (March 2nd, 2018)
Jonathan Wilson — Dixie Blur (March 6, 2020)
Luke Haines — Beat Poetry For Survivalists (6 Mar. 2020)
Sink Ya Teeth — Two (28th Feb. 2020)
Stian Westerhus — Redundance (March 5, 2020)
Thomas Dybdahl — The Great Plains (Feb 24, 2017)
Thomas Dybdahl — Fever (March 13, 2020)
PETR KALANDRA — Petr Kalandra & ASPM 1982 — 1990 (Feb. 26, 2020)
Al Di Meola — Across the Universe: The Beatles, Vol. 2 (2020)
Sam Gendel — Satin Doll (13 Mar 2020)
Chapelier Fou — Deltas (Sept. 22, ​2014)
Chapelier Fou — Meridiens (Feb. 28, 2020)
CocoRosie — Put the Shine On (6 March 2020)
Dungen — Live (March 13, 2020)
Queer Jane — Home (Dec. 1, 2016)
Hornscape — Hornscape (March 6th, 2020)
Joywave — Possession (March 13, 2020)
Walter Martin — The World at Night (Jan. 31, 2020)
Morrissey — I Am Not a Dog On a Chain (March 20th, 2020)
Human Impact — Human Impact (13 March 2020)
Hibiscus Biscuit — Reflection of Mine (March 1st, 2020)
Markus Reuter — TRUCE (Jan. 17, 2020) cover
Orchards — Lovecore (March 13th, 2020)
Julia Holter — Never Rarely Sometimes Always (March 13, 2020)
Cathedral Bells — Velvet Spirit (March 6, 2020)
Bacchae — Pleasure Vision (March 6, 2020)
The Dears — Times Infinity Volume One (September 25, 2015)
Amanda Palmer — Forty~Five Degrees: Bushfire Charity Flash Rec.
THE DEARS — ‘Lovers Rock’ (May 15, 2020)
Eivind Aarset & Jan Bang — Snow Catches On Her Eyelashes (2020)
Waxahatchee — Saint Cloud (March 27, 2020)
Michael Landau — The Michael Landau Group Live (Oct. 31, 2006)
Låpsley — Through Water (March 20th, 2020)
Elysian Fields — Transience Of Life (May 7, 2020)
Baxter Dury — The Night Chancers (20 March 2020)
The Weeknd — Beauty Behind the Madness (Aug. 28th, 2015)
The Weeknd — Beauty Behind the Madness (Aug. 28th, 2015)
False Heads — It’s All There But You’re Dreaming (13 March 2020)
False Heads — It’s All There But You’re Dreaming (13 March 2020)
The Album Leaf — OST (March 20, 2020)
Real Estate — The Main Thing (28th Feb., 2020)
Villagers — The Art Of Pretending To Swim (03/19, 2020) DELUXE E
Villagers — Darling Arithmetic [Deluxe Version] (April 10, 2015)
Noveller — Arrow (June 7, 2020)
Justine Vandergrift — Stay (Feb. 7th, 2019)
The Electric Soft Parade — Stages (Jan. 8, 2020)
Ben Watt — Storm Damage (31st Jan., 2020)
Anoushka Shankar — Love Letters (7 Feb., 2020)
Roger Eno | Brian Eno — Mixing Colours (20 March, 2020)
Alberto Posadas : Poética del Laberinto, cycle pour quatuor de s
Sufjan Stevens — Aporia (March 27, 2020)
Beck — Deep Cuts (March 2020)
BECK — Uneventful Days (St. Vincent Remix)
Béla Fleck & Toumani Diabaté — The Ripple Effect [2LP, March 27,
Arbouretum — Let It All In (March 20, 2020)
Pearl Jam — Gigaton (March 27, 2020)
Loveblind: Visions
Loveblind: Visions
San Fermin — San Fermin (Nov. 11, 2013)
San Fermin — The Cormorant I & II (Oct. 4, 2019/April 3, 2020)
Stove — ‘s Favorite Friend (Oct. 31, 2018)
Queer Jane — Amen Dolores (March 27, 2020)
Rory Block — Prove It On Me (March 27, 2020)
Lizzy Farrall — Bruise (March 27, 2020)
Lilly Hiatt — Walking Proof (27 March, 2020)
The Chats — High Risk Behaviour (March 27, 2020)
Kazuomi Eshima & Masahiko Takeda — Inheritance for Soundscape
Marissa Nadler — unearthed (March 20, 2020)
Lucy Railton — Paradise 94 (22 Mar 2018)
BECCA STEVENS — WONDERBLOOM (March 20th 20, 2020)
Trees Speak — Ohms (3rd April, 2020)
Teho Teardo — Ellipsis dans l’harmonie (March 6th, 2020)
Ellipsis dans l’harmonie BACK COVER
Cocteau Twins — Head Over Heels
Cocteau Twins — Treasure
Cocteau Twins — Garlands (1982, Reissue 2020)
1600 x 1600 High Violet (10th Anniversary Expanded Edition).jpg
Riva Taylor — ‘This Woman’s Heart .1’ (27 Mar 2020)
Amy LaVere — Painting Blue (27 Mar 2020)
Sea Wolf — Through a Dark Wood (March 20, 2020)
Locate S,1 — Personalia (April 3, 2020
Anna Burch — Quit The Curse (Feb 2, 2018)
M.Ward — Migration of Souls (April 3, 2020)
Peel Dream Magazine — Agitprop Alterna (3rd April 2020)
ANDREW BIRD — CAPITAL CRIMES (April 1st, 2020)
Spy Machines — Spy Machines (April 3, 2020)
Richard Barbieri ‎— Past Imperfect / Future Tense (Mar 2020)
DAVID POMAHAČ — DO TMY JE DALEKO (Feb. 7, 2020)
KIESLOWSKI Tiché lásky
Born Ruffians — Juice (April 3, 2020)
LENKA NOVÁ — DOPISY (21.03./24.04., 2020)
Ezra Bell — This Way to Oblivion (3rd April, 2020)
Songdog — Happy Ending (27th March, 2020)
Laurel Halo — Raw Silk Uncut Wood (July 13, 2018)
Laurel Halo — Possessed (April 10, 2020)
Laura Marling — Song for Our Daughter (April 10th, 2020)
Hamilton Leithauser (The Walkmen) — Dear God (Aug. 2015)
Hamilton Leithauser — The Loves of Your Life (10 April 2020)
Don Gallardo — The Lonesome Wild (April 2, 2020)
Cowboy Junkies — Ghosts (30 Mar 2020)
The Mountain Goats — Songs for Pierre Chuvin (April 10, 2020)
Darnielle, Jon Wurster, Matt Douglas, Pete Hughes. ©Josh Sanseri
Erik Griswold — All’s Grist That Comes To The Mill (03/20, 2020)
Erik Griswold — All’s Grist That Comes To The Mill (03/20 2020)
Varga Marián — Solo in Concert (1. feb. 2018)
Joe Bonamassa & The Sleep Eazys — Easy To Buy, Hard To Sell
Midwife — Forever (April 10, 2020)
Moondog — On The Streets Of New York (Feb. 14, 2020)
Damon Locks Black Monument Ensemble — Where Future Unfolds (2019
Meredith Monk & Bang on a Can All~Stars — Memory Game (03/27/20)
Pharoah Sanders — „Live In Paris (1975): Lost ORTF Recordings“
I Like to Sleep — Daymare (April 17, 2020)
MoE/Mette Rasmussen — Tolerancia Picante (March 25, 2019)
The Tiger Lillies — Cold Night in Soho (10 Feb. 2017)
The Tiger Lillies — Edgar Allan Poe’s Haunted Palace
Sarah Jarosz — World On The Ground (June 5, 2020)
Kate Amrine — This Is My Letter to the World (Jan. 24, 2020)
Fiona Apple — Fetch The Bolt Cutters (17 Apr., 2020)
The Tiger Lillies — Covid~19 (April 10, 2020)
Veneer — Recovery (April 15, 2020)
Siobhan Wilson — The Departure (10 May, 2019)
BC Camplight — Shortly After Takeoff (24 April 2020)
Siobhan Wilson — There Are No Saints (14 Jul, 2017)
Brendan Benson — Dear Life (April 24, 2020)
Ali Holder — Uncomfortable Truths (April 10, 2020)
From Atomic — Deliverance (April 2020)
Whyte Horses — Hard Times (17th of Jan., 2020)
Gerald Cleaver — Signs (March 27, 2020)
Sophie Tassignon — Mysteries Unfold (April 24, 2020)
HOUPACÍ KONĚ: SOULKOSTEL 8 11 2019 (April 25, 2020)
Sarah Longfield — Dusk (April 22, 2020)
Ariel Pink — House Arrest (2002/Mar 2011/April 24, 2020)
All The Best, Isaac Hayes (A Spoken Word Album)
Prophecy Playground — Comfort Zone (Feb. 15, 2020)
Mark Lanegan — Straight Songs Of Sorrow (8th May, 2020)
Genesis Revisited: Live at The Royal Albert Hall — 2020 Remaster
Joan As Police Woman — Cover Two (May 1, 2020)
Kuře v hodinkách — Flamengo
Kuře v hodinkách — Flamengo
Devon Williams — A Tear in the Fabric (May 1, 2020)
Johanna Warren — Chaotic Good (May 1, 2020)
emozpěv — Spolu (1st May 2020)
THE LEAGUE OF ASSHOLES — UNPLUGGED (1st May 2020)
Morgan1
Zuzana Mikulcová — Slová
The Fratellis — Half Drunk Under A Full Moon (8th May, 2020)
The Fratellis — Half Drunk Under A Full Moon (8th May, 2020)
Cocteau Twins — Victorialand (April, 1986, Reissue 2020)
Coloured Clocks — Flora (May 2, 2020)
I Break Horses — Warnings (08 May 2020)
Hawkwind — Acoustic Daze (25 Oct. 2019)
Indoor Voices — Animal (Feb. 14, 2020)
I Break Horses — Chiaroscuro
Einstürzende Neubauten — Alles In Allem (May 29th, 2020)
100 Gecs — 1000 gecs (May 31, 2019)
Evergreen — Overseas (15 Jun 2018)
Kurt Rosenwinkel Trio — Angels Around (May 8, 2020)
The Feather — Room (10 July, 2020)
Eyvind Kang — Ajaeng Ajaeng (May 1, 2020)
Eyvind Kang — Ajaeng Ajaeng (May 1, 2020)
Kaitlyn Aurelia Smith — The Mosaic of Transformation (May 15, 20
Kaitlyn Aurelia Smith — The Kid (October 6, 2017)
Mr. Alec Bowman — I Used to Be Sad & Then I Forgot (May 1, 2020)
György Ligeti — Lontano (22. Oct.,1967)
OWEN PALLETT — Heartland (March 3, 2014)
Badly Drawn Boy — Banana Skin Shoes (22nd May, 2020)
A.O. Gerber — Another Place to Need (May 22, 2020)
Kaleidoscope — Faintly Blowing (11 April 1969, Reissue, Remaster
Perfume Genius — Set My Heart On Fire Immediately (15th May 2020
Perfume Genius — No Shape (5 May, 2017) BC
Perfume Genius — No Shape (5 May, 2017) FC
Sungazers — Wasting Space (May 18, 2020)
Cermaque — Lament (22nd May, 2020)
Mountaineer — Bloodletting (May 22nd, 2020)
Jetstream Pony — Jetstream Pony (May 22, 2020)
Steve Earle — Townes (May 8, 2009)
Steve Earle & The Dukes — Ghosts of West Virginia (May 22, 2020)
Sixth June ‎— Trust (17 Jan 2020)
White Tail Falls — Age of Entitlement (May 29, 2020)
Weyes Blood — “Wild Time” from Titanic Rising
Nicole Atkins — Italian Ice (29 May 2020)
Deerhoof — Future Teenage Cave Artists (May 29, 2020)
Deradoorian — Find the Sun (Sept. 18, 2020)
Bob Dylan — Rough and Rowdy Ways (June 19th, 2020)
The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)
The Magnetic Fields — QUICKIES VINYL BOX SET (June 19, 2020)
This Will Destroy You — Vespertine (June 9, 2020)
Jake Blount — Spider Tales (May 29, 2020)
Jake Blount — Spider Tales (May 29, 2020)
Yoko Ono, Kim Gordon & Thurston Moore — YOKOKIMTHURSTON
Psychic Markers — Psychic Markers (29 May, 2020)
The Memories — Pickles & Pies (May 29, 2020)
Songs for the Late Night Drive Home (Feb. 5, 2016)
Spc Eco — Dark Matter (Nov. 20, 2015)
SPC ECO — June (June 1, 2020)
Yves Tumor — Heaven to a Tortured Mind (April 3, 2020)
Norah Jones — Pick Me Up Off the Floor (June 12th, 2020)
Larkin Poe — Self Made Man (June 12th, 2020)
Ezra Furman — Sex Education [Original Soundtrack] (April 24, 202
Endless Field — Alive in the Wilderness (June 12, 2020)
Wesley Gonzalez — Appalling Human (June 12, 2020)
Noveller — Arrow (June 12, 2020)
Kim Myhr & Australian Art Orchestra — Vesper (17.04. 2020)
Kim Myhr & Australian Art Orchestra — Vesper (17.04. 2020)
Andrej Šeban — Triplet (March 22, 2019) inner cover
Andrej Šeban — Triplet (March 22, 2019) cover
The Crossing & Donald Nally — James Primosch: Carthage (05/2020)
Jerskin Fendrix — Winterreise (April 17, 2020)
Zoongideewin — Bleached Wavves (June 19, 2020)
ULRICH SCHNAUSS — A Long Way To Fall — Rebound (3rd April, 2020)
Sports Team — Deep Down Happy (5th June, 2020)
Wrekmeister Harmonies — We Love to Look at the Car (2020)
Midlake — Antiphon (Nov. 4, 2013)
ANASTASIA MINSTER — Father ©Michael Haley
Jessie Ware — Glasshouse (Deluxe; 20 Oct 2017)
Teen Daze — Morning World
Jessie Ware — What’s Your Pleasure (June 26, 2020)
Art Feynman — Half Price At 3:30 (June 26th, 2020)
Bo Ningen — Sudden Fictions (26th June, 2020)
Khruangbin — Mordechai (June 26, 2020)
Pottery — Welcome to Bobby’s Motel (June 26th, 2020)
Orlando Weeks — A Quickening (June 12, 2020)
John Craigie — Asterisk the Universe (June 12, 2020)
Kavus Torabi — Hip to the Jag (May 22, 2020)
Nadine Shah — Kitchen Sink (June 5, 2020)
Paul Weller — On Sunset [Deluxe Edition] (3rd July, 2020)
Corb Lund — Agricultural Tragic (June 26, 2020)
Christine Ott — Chimères (pour ondes Martenot) (May 22, 2020)
The Beths — Jump Rope Gazers (July 10th, 2020)
Ashley Paul — Window Flower (May 13, 2020)
Grey Daze — Amends [Deluxe Edition] (July 3, 2020)
Grey Daze ©Photo credit: Anjella / Sakiphotography
Ajimal — As It Grows Dark / Light (June 26, 2020)
Ajimal — As It Grows Dark Light (June 26, 2020)
Eleanor Friedberger — Rebound (May 4th, 2018)
ELEANOR FRIEDBERGER — NEW VIEW (January 22, 2016)
Immigrant Union — Judas (June 19, 2020)
Julianna Barwick — Healing Is a Miracle [Japan Edition] (2020)
Neil Young & Crazy Horse — Colorado (Oct. 25, 2019)
Neil Young — Homegrown (19th June, 2020)
The Jayhawks — XOXO (July 10, 2020)
Joy Division — Closer (40th Anniversary) [2020 Digital Master] (
Daniel Bachman — The Morning Star (July 27, 2018)
Daniel Bachman — Green Alum Springs (June 6, 2020)
Becca Mancari — The Greatest Part (June 26, 2020)
Ytamo — Vacant (June 12, 2020)
Bright Eyes — Down In The Weeds, Where The World Once Was (Aug.
Thin Lear — Wooden Cave (24th July, 2020)
Devendra Banhart — Vast Ovoid (July 24, 2020)
Cub Sport — LIKE NIRVANA (24 July, 2020)
Sara Serpa — Recognition (June 5th, 2020)
Sara Serpa, Ingrid Laubrock, Erik Friedlander — Close Up (2018)
Klara Lewis — Ingrid (1st May 2020)
Buju Banton — Upside Down (June 26, 2020)
Son Lux — Learning Structures vol. 1~4 (Oct. 11th, 2019)
learning structures, vol. 3 distance between us (Oct. 11, 2019)
learning structures, vol. 2: end firma
learning structures, vol. 3: distance between us
The Boomtown Rats — Citizens of Boomtown (13 March, 2020)
Ralph of London — The Potato Kingdom (19th June, 2020)
Mike Polizze — Long Lost Solace Find (July 31, 2020)
Land of Talk — Indistinct Conversations (July 31, 2020)
The Heliocentrics — Infinity Of Now (Feb. 14, 2020)
TANYA DONELLY: Swan Song Series bonus tracks (FC)
The Heliocentrics — Telemetric Sounds (Aug. 7, 2020)
KMRU — Peel (18th Sept., 2020)
Kris Delmhorst — Blood Test
Bill Callahan — Gold Record (Sept. 4, 2020)
MUFF — Fatalust (Nov. 1, 2019) cover
Asher Gamedze – Dialectic Soul (July 10, 2020)
Allegra Krieger — The Joys of Forgetting (August 7, 2020)
Still House Plants — Fast Edit (Aug. 14, 2020)
Vladislav Delay, Sly Dunbar, Robbie Shakespeare — 500~Push~Up
The Waterboys — Good Luck, Seeker (Deluxe) (Aug. 21, 2020)
Martin Burlas & Musica falsa et ficta — Hexenprozesse
Holly Herndon — PROTO (Winner of Tais Awards 2020)
Maria Schneider Orchestra — Data Lords (24th July, 2020)
Cold War Kids — New Age Norms 1 (Nov. 1, 2019)
Cold War Kids — New Age Norms 2 (Aug. 21, 2020)
Free To Grow — Imperfection (Aug. 7, 2020)
Throwing Muses — Sun Racket (Sept. 4, 2020)
Narrow Head — 12th House Rock (Aug. 28th, 2020)
Laura Veirs — MY ECHO (23rd Oct., 2020)
PVRIS — Use Me (March 3, 2020)
Dan Croll — Grand Plan (21 Aug., 2020)
All Them Witches — Nothing as the Ideal (Sept. 4, 2020)
The Flaming Lips — American Head (Sept. 11, 2020)
Elysian Fields — Transience of Life (Sept. 4, 2020)
Sara Bareilles — What’s Inside Songs From Waitress (11/06, 2015)
Sara Bareilles — More Love: Songs from Little Voice Season One (
Delta Spirit — Into The Wide (Deluxe Edition, Sept. 9, 2014)
Lo Tom — LP2 (September 11, 2020)
The Telescopes — Hidden Fields (August 7th, 2015)
Slow Pulp — Moveys (Oct. 9, 2020)
Deerborn — Where Demons Hide (Aug. 28, 2020)
Deradoorian — Find the Sun (Sept. 18, 2020)